// Porady / Zmiany, które spowodują, że poczujesz się fantastycznie: DUSZA!

Porady

zdrowie
Zmiany, które spowodują, że poczujesz się fantastycznie: DUSZA!

Czujesz się przepracowana i zmęczona. Tłumaczysz to zimą, brakiem promieni słońca, ogólnym złym samopoczuciem. Zajmij się swoją duszą, a poczujesz się fantastycznie! Spójrz na otaczający Cię świat innymi oczyma. Pamiętaj: szklanka może być do połowy pełna, albo od połowy pusta.

1. Miłość - mów częściej "kocham cię". Poszukaj dróg okazywania miłości innym i sobie. Miłość zmienia życie i powoduje, że jesteśmy szczęśliwsi.

2. Nie zamartwiaj się - zmartwienia  są nadużyciami naszej wyobraźni. Częste zamartwianie się prowadzi do chorób i depresji, a to o co się martwisz niestety nie minie w ten sposób.

3. Spowolnij i żyj w czasie teraźniejszym - gdziekolwiek się znajdujesz, bądź tam pełnią siebie. Nie żyj przeszłością, ani oczekiwaniem na przyszłość. Ciesz się ze wszystkiego, co się wydarza i ze spotkania wszystkich, których spotykasz na swojej drodze.

4. Myśl pozytywnie - skupiaj się i wizualizuj tylko najlepsze rozwiązania. Patrząc na słoneczną stronę życia i wyszukując tylko dobre strony w sytuacji będącej sporym wyzwaniem pomaga Ci logicznie myśleć i zredukować niepotrzebne zamartwiane się.

5. Miej entuzjastyczne nastawienie do życia - nawet w codziennych czynnościach. Życie jest ciekawsze, kiedy jest w nim entuzjazm, a Ty możesz dzięki temu złapać więcej okazji, aby odnieść sukces.

6. Nie krytykuj i nie uskarżaj się -  we wszystkim i we wszystkich wyszukuj pozytywów. Szukaj rozwiązań, bądź aktywny, nie poddawaj się i nie mów, że nic nie da się zrobić. Nie ma sytuacji bez wyjścia.

7. Doceń piękno wokół Ciebie - rozejrzyj się wokół. Jest tak dużo piękna w naturze i ludziach wokół Ciebie. Wystarczy poświęcić temu czas. Zdziwisz się, ile rzeczy dotychczas umykało Twojej uwadze.

8. Miej serce i umysł otwarte -  może potrzebujesz zmiany, a może inne podejście do otaczającego świata spowoduje, że w Twym sercu zagości spokój.

9. Uśmiechaj się - do każdego, kogo spotkasz. Uśmiech odmładza i powoduje, że inni też się do ciebie uśmiechają i postrzegają Cie jako osobę atrakcyjniejszą.

10. Śmiej się szczerze - miej poczucie humoru i przy każdej okazji śmiej się do bólu brzucha. Wyzwolisz w ten sposób substancje chemiczne odpowiedzialne za dobre samopoczucie i zmniejszysz w znaczący sposób poziom stresu.

11. Uczyń swoje życie prostszym - skup się na jakości życia. Prostota spowoduje, że będziesz mieć więcej czasu na relaks i rozkoszowanie się życiem.

12. Odpowiadaj zamiast reagować - bądź rozważna i świadoma. Dzięki temu otrzymasz zwrotnie szacunek i życzliwość.

13. Praktykuj złotą zasadę, że będziesz traktować innych tak, jak sam chcesz być przez nich traktowana. Jak Ty komu, tak on Tobie.  Dobro wraca.

14. Ćwicz swój umysł - skoncentruj się na tym, czego pragniesz w życiu. Jakie są Twoje cele? Będziesz mieć jasność, do czego zmierzasz i łatwiej dostrzeżesz nadarzające się okazje.

15. Ćwicz wdzięczność - prowadź dziennik Twoich refleksji każdego dnia. Bądź wdzięczna za to, co Cię spotkało.

16. Nie słuchaj wiadomości - nie słuchaj negatywnych wiadomości płynących z prasy i telewizji. One mogą tylko spowodować w Tobie poczucie smutku, beznadziei i bezradności.  

17. Słuchaj wesołej i energetycznej muzyki - śpiewaj i tańcz. Trudno jest być smutnym przy energetyzującej muzyce!

18. Przebaczaj szybko, głęboko i całkowicie - praktykuj sztukę przebaczania codziennie.  Przebaczanie uzdrawia duszę i otwiera drzwi na miłość.

 Zajmij się swoją duszą, a zobaczysz, że świat wokół nabierze kolorów. Życie jest piękne! Trzeba tylko umieć to dostrzec Pocałunek

SK

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku