// Porady / Zmiany, które spowodują, że poczujesz się fantastycznie: CIAŁO.

Porady

zdrowie
Zmiany, które spowodują, że poczujesz się fantastycznie: CIAŁO.

Czujesz się przepracowana i zmęczona. Tłumaczysz to zimą, brakiem promieni słońca, ogólnym złym samopoczuciem. To nie zima, to Twoje niewłaściwe traktowanie własnego ciała. Poniżej wskazówki, co zrobić, abyś poczuła się lepiej i aby cieszył Cię każdy dzień. Dzisiaj zajmiemy sie ciałem. 

1. Pij więcej wody - nieważne, ile wody teraz pijesz, zwiększ jej ilość. Woda pomaga każdemu organowi naszego ciała funkcjonować bardziej efektywnie, wzmacnia nasz system immunologiczny i wypłukuje toksyny.

2. Zmniejsz ilość sody i alkoholu, a najlepiej wyeliminuj je - soda osłabia kości, powoduje problemy z wagą. Alkohol osłabia funkcje umysłowe i prowadzi do całej masy poważnych problemów zdrowotnych.

3. Zmniejsz ilość cukru - zrezygnuj z tuczących deserów, albo zacznij jeść zamiast słodyczy świeże owoce. Twoja waga zmniejszy się, a skóra pozbędzie przebarwień.  

4. Rozważ zmniejszenie ilości glutenu - spróbuj jeść mniejszą ilośc chleba i znajdź bezglutenowe alternatywy. Zobaczysz, że pozbędziesz się wystającego brzucha. 

5. Jedz więcej owoców i warzyw - zafunduj sobie dietę owocowo - warzywną. Jedzenie dużej ilości warzyw i owoców zmniejsza ryzyko wielu poważnych chorób, jak chorób sercowo-naczyniowych, zawałów, raka i cukrzycy. Jeszcze kilka by się znalazło!

6. Zmniejsz ilość mięsa w diecie, przede wszystkim kurczaków, wołowiny i wieprzowiny - przerzuć sie na sałatki, zupy i jedzenie wegetariańskie. Jedząc mniejszą ilość mięsa zmniejszysz ciśnienie krwi, ryzyko poważnych chorób i zapewnisz Twojemu ciału ładniejszy zapach.

7. Spożywaj mniej mlecznych produktów - wypróbuj mleko ryżowe lub migdałowe. Produkty mleczne mogą spowodować alergie, problemy z zatokami i bóle głowy. 

8. Więcej śpij i wypoczywaj - kładź się wcześniej spać, albo wprowadź regularne drzemki w ciągu dnia. Poprawi to Twoją pamięć, humor i życie seksualne. Będziesz lepiej wyglądać.

9. Idź na spacer - dziennie na 15 minut. Spacer jest ważny tak jak sen, pozytywnie wpływa na samopoczucie i nasze życie seksualne.

10. Korzystaj ze słońca - podczas tego 15-minutowego spaceru dodaj naturalnej witaminy D Twojej skórze i kościom.

11. Uporządkuj przestrzeń wokół siebie -  wyrzuć rzeczy, które już nie są Ci potrzebne. Poczujesz sie lepiej, bardziej produktywnie, lepiej psychicznie i z łatwością skoncentrujesz się na rzeczach ważnych. Nie będziesz tracić energii na rzeczy nieważne. Pamiętaj, bałagan męczy!

12. Umów spotkanie z lekarzem - przebadaj swoje ciało. Zafunduj sobie taki przegląd roczny, aby upewnić się, że ciało funkcjonuje bez zarzutów.

13. Miej czas dla siebie - przestań robić wszystko w pojedynkę. Naucz się usiąść i mówić "nie". Da Ci to możliwość naładowania baterii i cieszenia się rzeczami otaczającymi Cię.

Zacznij zmiany już od dziś! Wprowadź choć kilka z nich. Zobaczysz po ich wprowadzeniu, ani zima, ani brak słońca nie spowodują spadku Twojej energii. Pocałunek

SK

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku