// Ona / Dlaczego on nie kocha mnie takiej, jaka jestem?

Ona

Kobieta, poświęcenie, kompleksy, akceptacja
Dlaczego on nie kocha mnie takiej, jaka jestem?

Pewnie każda to kiedyś przeżyła. Spotykasz faceta, czujesz do niego to coś, zatracasz się zupełnie... Tylko on nie akceptuje Cię takiej, jaka jesteś. Może jesteś silną i obstającą przy swoim zdaniu kobietą, a on twierdzi, że woli kobiety bardziej powściągliwe. Może jesteś otwarta i zuchwała, a on wolałby kogoś skromniejszego. Nieważne, znalazłaś się na dobrej ścieżce prowadzącej do toksycznego związku. Pytanie jest następujące: Czy można zrobić coś, aby facet pokochał Cię taką, jaka jesteś, a nie taką jaką chciałby, abyś była.

Jest jedna odpowiedź: Nie jesteś w stanie zmienić preferencji faceta!

On czegoś pragnie i trzeba to uszanować. Nie możesz oczekiwać i przy okazji okłamywać siebie, że to się u niego zmieni. Oczekujesz, że zaakceptuje Cię taką, jaka jesteś, więc zaakceptuj go takim, jakim on jest. Jeśli jest muzykiem, nie oczekuj, że na Twoją prośbę nagle zacznie pracę w korporacjach. Jeśli waży za dużo, nie oczekuj, że nagle schudnie i stanie się modelem z żurnala. Jeśli facet, którego spotkałaś preferuje inny typ kobiet od Ciebie, nie oczekuj, że to sie zmieni, bo spotkał Ciebie. Pamiętaj, że on będzie taki, jakiego spotkałaś i niezależnie od tego, co będziesz robić, nie dokonasz jakiś zmian w jego umyśle.

Czy mężczyźni w ogóle się zmieniają? Oczywiście, że tak. Nie oczekuj tylko, że on zmieni się dla Ciebie.

Jeśli facet nie kocha Cię takiej, jaka jesteś to pora stanąć twarzą w twarz z rzeczywistością i zakończyć  ten związek. Nie jest to zapewne rada, jakiej oczekiwałaś, ale w długim czasie może okazać się najlepszym wyjściem. Im więcej czasu spędzisz z osobą, która nie czuje się z Tobą szczęśliwa, bo nie kocha Cię za to, jaka jesteś, tym mniej czasu będziesz miała, aby spotkać faceta, który będzie Cie kochał taką, jaka jesteś. Za to, że jesteś. 
Nie licz na to, że on się zmieni, że Ty go zmienisz, albo nagniesz się do tego, czego on oczekuje, w rzeczywistości rezygnując z siebie. Musisz podjąć decyzję. Chcesz się naginać do nieskończoności? Czy po prostu zaakceptować prawdę i zakończyć związek, który nie spełnia Twoich oczekiwań? To samo działa w drugą stronę. Nieważne, ze w Twoich oczach jest dla Ciebie idealny. Zaakceptuj, że nie powinniście być razem, bo to i tak kiedyś się skończy zostawiając w Twej pamięci masę przykrych wspomnień.

Co jest ważne? Zaakcentuj faceta, którego spotkałaś takim, jakim jest. To samo w drugą stronę. Facet, z którym się spotykasz powinien Cię zaakceptować w całej okazałości. Jeśli jest inaczej, zakończ niezdrowy związek w odpowiednim momencie. Dasz sobie szansę na spotkanie faceta., który będzie szczęśliwy, że z nim jesteś i że jesteś właśnie taka. Dla niego perfekcyjna.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku