// Ona / Dlaczego faceci nie chcą z tobą być?

Ona

Kobieta, randki, kompleksy, problemy kobiet, singielki, błędy
Dlaczego faceci nie chcą z tobą być?

Zastanawiasz się, jak to jest, że koleżanki z sukcesem umawiają się z facetami, a ty albo masz problem z umówieniem się, albo jak już, to po kilku randkach on znika jak kamfora. Analizowałaś to kiedykolwiek? Co prawda mężczyźni są Marsa, a kobiety z Wenus, ale jakoś innym się udaje. Podpowiemy ci kilka błędów najczęściej popełnianych przez kobiety, a ty zobacz, czy to czasem nie twój błąd, bądź błędy.

Mały rachunek sumienia.

1. Analizowania każdego słowa
Typowe zachowanie. Facet mówi coś bez większego zastanowienia, a kobieta analizuje i analizuje. Kobiety mają tą przypadłość, że każde zdanie jak najlepszy językoznawca potrafią rozłożyć na czynniki pierwsze i analizować słowo po słowie. Szczególnie, jeśli chodzi o inne kobiety. I analiza języka ciała i min: "Czy uśmiechała się?", "Czy to ona pierwsza zagadała?", "Czy był rozanielony podczas dyskusji?", "Czy pisał do niej sms-y?", "Ile?". Niekończący się ciąg pytań. Jeśli nie zadzwonił do ciebie danego dnia już ponosi cię wyobraźnia: "A może spotkał się z inną? Ostatnio dziwnie się zachowywał, więc pewnie chce zakończyć ten związek" itp. A może on po prostu przywalony jest pracą? Albo ma bardzo ciężki tydzień i nie znajduje chwili na kontakt? Jeśli masz obsesję na punkcie jego ex nie wpływa to dobrze na wasz związek. Będziesz mu wypominać, że o niej myśli, albo że trzyma pamiątki z przeszłości, albo że ona w ogóle z nim była (to bez sensu) i tym zachowaniem poprowadzisz go w jedno miejsce: do wyjścia.

2. Brak własnego życia
Wiele osób zaczyna wchodzić w związek za szybko i za szybko inwestuje swoje uczucia i emocje w osobę, której właściwie nie zna. Nie pozwól, aby twoje cały twój świat kręcił się tylko wokół osoby, którą poznałaś trzy tygodnie wcześniej. W końcu do tej pory jakoś samodzielnie egzystowałaś, więc nie przestawaj robić rzeczy, które zawsze sprawiały ci mnóstwo przyjemności i na które zasługujesz. Jeśli zrezygnujesz w całości z siebie utracisz swoją siłę i przestaniesz być sobą. Ustawienie siebie na drugiej pozycji, bo jestem mniej ważna od niego, jest łatwe, tylko czy tego naprawdę chcesz? Musisz wytyczyć jasne granice. Nie rezygnować całkowicie ze wszystkiego, co miałaś dotychczas: przyjaciół, kariery, spotkań towarzyskich, fitnessu, tańca. Facet, któremu będzie na tobie zależeć zaakceptuje twoje pasje i być może zacznie je z tobą dzielić.

3. Desperacja 
Jeśli sprawdzasz go za każdym razem, jak tylko wyjdzie z kumplami. Obdzwaniasz knajpę, w której miał być, znaczy, że nie jesteś pewna swojej wartości, masz niską samoocenę. Nie baw się w detektywa i zaufaj mu. Nikt nie lubi desperatów.

4. Negatywne myślenie
Nie chodzi tutaj o naturalną troskę o wasz związek, albo dzielenie się twoimi odczuciami z partnerem. Chodzi o negatywne nastawienie do związku i pytania, zawierające negację, typu: "Dlaczego mi nie mówisz, że mnie kochasz?", "Mam wrażenie, że chcesz ze mną zerwać".  Zamiast próbować w ten sposób zdobyć informację, po prostu zapytaj go. Chcesz, aby twój facet był bezpośredni i szczery? Działaj w dokładnie taki sposób: bądź otwarta i szczera i nie próbuj żadnych gierek.

5. Chęć zmiany kilku rzeczy w facecie
Jeśli myślisz już od początku, aby zmieniać faceta, to nie wróży to dobrze. Nie będzie z tego szczęśliwego długoterminowego związku. Oczywiście nie ma niczego złego w zachęcaniu kogoś do małych zmian, aby wydobyć jego najlepsze strony albo pomóc zobaczyć to, czego sam nie dostrzegł, a co wyjdzie mu na dobre. Pamiętaj, że żaden facet nie znosi krytyki i "mamy" mówiącej mu, co jest dobre i co źle robi. Wchodząc w rolę jego matki dajesz mu do zrozumienia, że nie jest wystarczająco dobry dla ciebie. Jedno nasuwa się samo: jeśli jesteś z kimś, w kim coś ci nie pasuje znaczy, że to nie jest właściwa osoba dla ciebie. Czy chciałabyś być z kimś, kto ciągle by cię krytykował, albo coś chciał w tobie zmieniać?

6. Dawanie (albo oczekiwanie) za dużo i za szybko
Przestań robić ze związku dwutygodniowego czegoś więcej, aniżeli jest w rzeczywistości. Jeśli napierasz na rozwój takiego związku za szybko, odstraszasz faceta. Zrozumiałe, że jesteś zakochana, ale przestań snuć przed nim plany małżeńskie, ślubne oraz wizje dotyczące ilości dzieci, jakie będziecie mieli już na drugiej randce.

7. Wyszukiwanie problemów
Jeśli szukasz problemów, na pewno je znajdziesz. Masz wrażenie, że on cię od siebie odrzuca? To może być tylko twoja interpretacja, która spowoduje, że ty zaczniesz go odpychać. Z negatywnym nastawieniem w łatwy sposób tworzysz negatywną rzeczywistość. Jedno może cię tłumaczyć: negatywne doświadczenia z poprzednich związków, których nie powinnaś przenosić na nowy związek, a uporać się z nimi zanim wejdziesz w coś nowego. Pamiętaj, że przeszłość przenosisz do teraźniejszości poprzez bagaż doświadczeń, który dźwigasz. Lepiej ten bagaż zostawić tam, gdzie jego miejsce: w przeszłości.

8. Opowiadanie o ex
Permanentne opowiadanie o związkach i facetach z przeszłości jest doskonałą drogą do pozbycia się faceta. A najgorsze z najgorszych to zachwalanie cech ex-partnera. Facet może mieć wrażenie, że tęsknisz za byłym i on wcale ci się tak nie podoba. Jeśli masz nieodpartą chęć powspominania exów wygadaj się przy przyjaciołach.

 9. Chorobliwa zazdrość
Kobiety są zazwyczaj zazdrosne o związki z przeszłości i koleżanki. Nie bądź chorobliwie zazdrosna. Nie sprawdzaj go, jego telefonu, komputera w poszukiwaniu ewentualnych dowodów zdrady. Jedno jest pewne, jak będzie chciał zdradzić, to zdradzi. A jak będzie miał serdecznie dość twoich bezpodstawnych zarzutów i awantur po prostu odejdzie.

Nikt nie jest ideałem, ale możesz zbliżyć się do niego poprzez omijanie istotnych błędów, które potrafią popsuć najlepszą relację. Zasługujesz na szczęśliwy, zdrowy i wyjątkowy związek. Pierwszym krokiem, który cię do niego doprowadzi jest zrozumienie i pokochanie siebie. Gdy będziesz gotowa, pojawi się Pan Właściwy, który będzie cię tak traktował, jak pozwolisz mu się traktować.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku