// Coaching / Po co nam Cisza?

Coaching

Agata Sosnowska, inspiracje, coaching, po co nam Cisza?
Po co nam Cisza?

Co daje Ci w życiu Cisza? Mi pozwala usłyszeć samą siebie. Własne potrzeby serca, umysłu i ciała. Zanurzyć się we własnej intuicji i tym samym dotrzeć do odpowiedzi, które już w sobie noszę.

Osiągnięcie duchowej Ciszy nie jest procesem łatwym. Pochłania – szczególnie na początku – dużo energii. Jest huśtawka nastrojów, poddenerwowanie. Praca nad sobą najpierw jest nieprzyjemna, zmierzasz się z wieloma sprawami, które upychałeś gdzieś w kąt umysłu, zaczyna się robić niewygodnie. Trochę, jak z medytacją. Pamiętasz wspaniałą powieść „Jedz, módl się, kochaj”? Pamiętasz zdenerwowanie bohaterki pierwszymi sesjami? Mrowieniem nóg, niewygodną pozycją? Z rozwojem duchowym jest dokładnie tak samo. Najpierw musisz pozbyć się dotychczasowych nawyków, przekonań. To bardzo trudne. Dla mnie najtrudniejsze jest dopuszczenie do siebie myśli, że czyjaś racja nie wyklucza mojej – dopuszczenie myśli, że ktoś może żyć totalnie inaczej, niż ja i będzie to wspaniałe życie. Cały czas uczę się w tym temacie pokory. Teraz jest mi trochę łatwiej. Mnóstwo szkoleń, sesji, książek, muzyki, chwil sam na sam ze sobą, pozwoliło mi wreszcie usłyszeć własny głos. Wiem, co dla mnie ważne i żyję zgodnie ze swoją intuicją. Nadal mam chwile słabości, gdy zwyciężą emocje takie, jak zawiść, strach, złość. Przestałam z tymi etapami walczyć – zrozumiałam, że one czynią mnie człowiekiem i daję sobie do nich prawo. Jednocześnie nie zaniedbuję jednak własnego rozwoju duchowego. Nie daję sobie przyzwolenia na notoryczne łamanie zasad mojego własnego kodeksu etycznego i moralnego. Mam w sobie Ciszę.

Cisza moja składa się z pięciu kroków.

C - Cierpliwość

I - Inspiracja

S - Spokój

Z – Zrozumienie

A – Asertywność

To fundamenty zdrowej relacji ze sobą i światem. Cisza jest bowiem symbolem harmonii, równowagi. Pozwala usłyszeć własny oddech. Daje potężną wiedzę o Tobie i o świecie, w którym żyjesz. Ta wiedza pozwoli Ci podążać za sobą i tak kierować wszystkim w życiu, by każdy cel stał się możliwy do  wykonania.

Specjalnie na potrzeby rozwoju duchowego, stworzyłam pierwszy na rynku podręcznik aktywnej przemiany, połączony z ćwiczeniami i miejscem na zapisy.

Ta książka nie nauczy Cię, jak wygrać w Totolotka albo zdobyć najprzystojniejszego mężczyznę w mieście.  Będziesz za to musiała kupić kwiat, pisać listy, przepuszczać obcych w kolejce i rysować, dotykać owoców i wpatrywać się w płomień świecy.

Zapraszam Cię do lektury, do zakreślania, zapisu wniosków. Specjalnie z myślą o Tobie, przygotowałam w podręczniku miejsce na Twoje notatki. Chcę, żebyś z „Ciszy” uczyniła swoje piękne preludium autocoachingowe, które pozwoli Ci pełniej i piękniej czerpać z dobrodziejstw, jakie ma dla Ciebie świat i jakie Ty sam w sobie skrywasz.

Książka ukazała się na łamach Wydawnictwa Illuminatio, w serii „Inspirio”. Możesz zakupić ją pod tym linkiem:

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/c-i-s-z-a/#tab-additional_information

Znajdziesz mnie także w polskich księgarniach wysyłkowych oraz w Empiku.

Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania: najlepszadrogadocelu@gmail.com

Zapraszam Cię do zmiany swego życia i wewnętrznego przebudzenia!

Agata Sosnowska

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Agata Sosnowska – dyplomowany Trener Biznesu i coach rozwoju osobistego. Współwłaścicielka firmy szkoleniowo – coachingowej (Warszawskie Centrum Rozwoju). Autorka bloga „Coacha zapiski, czyli warsztaty z codzienności”, twórca warsztatów motywacyjnych i kreatywnych szkoleń, których celem jest eliminacja negatywnych przekonań, stresu i własnych ograniczeń. Autorka unikalnego podręcznika do samorozwoju i mindfulness ,,Cisza – pięć kroków do życia w zgodzie ze sobą i światem” (Wydawnictwo Illuminatio, marzec 2015). 

https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?fref=ts
Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku