// Cytaty / 20 cytatów dla tych, którzy chcą się rozstać albo właśnie się rozstali

Cytaty

inspiracje, rozstanie, piekło rozstania
20 cytatów dla tych, którzy chcą się rozstać albo właśnie się rozstali

1. "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!" (Winston Churchill)

2. Nie zawsze potrzebujesz mieć plan. Czasami po prosto potrzebujesz odetchnąć, zaufać, zapomnieć i zobaczyć co się stanie.

3. "Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna". (Napoleon Hill)

4. "Boże, daj mi cier­pli­wość, bym po­godził się z tym, cze­go zmienić nie jes­tem w sta­nie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jed­no od dru­giego". (Marek Aureliusz)

5. "Tam, gdzie jest życie, tam jest nadzieja.". (Henrik Ibsen)

6. "Co nas nie zabije, to nas wzmocni" (Fryderyk Nietsche)

7. Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie." (Phil Bosmans)

8. "Gdy kogoś nie ma, gdy ktoś, kto był najcenniejszy, kto ustawiał wokół ciebie fizykę, ktoś, bez kogo może wyłączyć się grawitacja, a tabliczka mnożenia stracić ważność, gdy ten ktoś znika, możesz dalej żyć, chodzić, jeść, odbierać telefony. Po prostu za tobą dryfuje nadpalona dziura. Coś cały czas do ciebie nadbiega, aby schwycić cię za szyję, przylepić się do ciebie i już nie puścić, coś wystającego z tej dziury.
Nieobecność jest tylko brakiem obecności."
(Jakub Żulczyk)

9. "Nie wmawiaj sobie, że był idealny tylko dlatego, że się zakochałaś. Nie wmawiaj sobie tego pod żadnym pozorem. Bo gdyby tak rzeczywiście było, gdyby posiadałby chociaż namiastkę tych cech, które mu przypisujesz siedziałby teraz przy tobie. Nigdy nie pozwoliłby ci odejść." (Diana Sullivan)

10."Rozumiem, że można kogoś uwieść i zawieść, można się z kimś rozwieść, można kogoś porzucić, ale nie wolno go uszkadzać. Takie przestępstwa powinny być karane z całą surowością prawa. Jeżeli na paczkach ze szkłem pisze się 'Uwaga: szkło', to czemuż na paczce, w której mieści się nasze serce, nie miałoby być napisu: 'Uwaga: drugi człowiek'?" (Agnieszka Osiecka)

11. "Jakie to dziwne, że dwoje przyjaciół może zmienić się w nierozłączną parę, potem w nienawidzących się, a w końcu obojętnych sobie ludzi. I to wszystko w ciągu jednego życia." (Tahereh Mafi "Dar Julii")

12. "Kiedy mówimy: "Nie rozumiem", Bóg odpowiada: "Nic mnie to nie obchodzi". (Stephen King)

13. "Trzeba zakasać rękawy, zacisnąć zęby i twardo dążyć do wyznaczonego celu. Życie nie jest lekkie ani sprawiedliwe." (Stephen King)

14. "Niewiele rzeczy tak bardzo oszukuje jak wspomnienia." (Carlos Ruiz Zafon)

15. "Twoim największym błędem jest fakt, że zbyt mocno przywiązujesz się do ludzi. Ponieważ ludzie mają to do siebie, że odchodzą. Prędzej, czy później, ale - bez wątpienia - zawsze." (Diana Sullivan)

16. "przecież miałeś być. na zawsze. na do starości zauroczenie. na czułości pokuszenie. i mój być miałeś. i kochać mnie miałeś. na pieprzone wieki wieków amen.
kiedy będziesz odchodził nie mów nic. kiedy usłyszysz mój krzyk milcz.
albowiem powiesz tylko słowo a zdechnie dusza moja." (
Josephine Ainer)

17. "a więc tak kończy się miłość...
pomyślałam słysząc dźwięk łopaty uderzającej w ziemię. w ziemię usypaną nad wiekiem, pod którym zostawiłeś mnie samą.
tu jest tak ciemno. i tak kurewsko zimno."
(Josephine Ainer)

18. "można trwać w zauroczeniu. w zatęsknieniu. w uzależnieniu można trwać. w bezdechu kiedy jego nie ma. w odrętwieniu, nieczuciu, wygłodzeniu kiedy ciało rozpada się bez jego dłoni.
w bólu się nie trwa. bólem się rzyga."
 (Josephine Ainer)

19. "Czasami odchodzimy tylko po to, żeby sprawdzić, czy ktoś za nami pójdzie... Najgorsze jest rozczarowanie, kiedy odwracasz się, a za tobą nikogo nie ma." (Ola Józefina Sokołowska "Poukładaj mi życie")

20. "Są ślady ptasich lotów w niebie
I nic więcej,
Coś było, coś odeszło,
Pozostało coś."
(William Wharton)

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku