// Miłość / Jak rozpoznać, że jesteś z MĘŻCZYZNĄ, a nie z CHŁOPCEM?

Miłość

relacje damsko-męskie
Jak rozpoznać, że jesteś z MĘŻCZYZNĄ, a nie z CHŁOPCEM?

Jesteś w związku, albo spotykasz się z facetem.... Hmmm... Powiedzmy osobnikiem płci męskiej. Słowo "facet", "mężczyzna" zobowiązuje. To określenie kogoś, kto jest dojrzały, wie czego chce i można na nim polegać. Jeśli twój kolega nie jest jeszcze dojrzały, znaczy jest chłopcem.... Przeczytaj, jak rozpoznać, czy spotykasz się z facetem, czy z chłopcem i z czym to się wiąże....

1. Chłopiec prawie ci komplementy, bo chce się z tobą przespać. – Mężczyzna prawi ci komplementy, bo pragnie abyś poczuła się dobrze.
Jest duża różnica pomiędzy prawieniem, komplementów, aby coś zyskać, albo aby coś po prostu dać. Dojrzały mężczyzna prawi komplementy, ponieważ chce sprawić swojej kobiecie przyjemność i wie, że ona to odwzajemni.

2. Chłopcy czynią obietnice, których nigdy nie dotrzymują. - Faceci trzymają się tego, co mówią.
Możesz usłyszeć od chłopca na drugiej randce, że cię kocha. Ale pamiętaj, dla niego te słowa nie mają żadnego znaczenia. Mówi ci je w danej chwili, aby było miło. Równie dobrze mógłby powiedzieć, że słońce cudnie grzeje. Nie bierze za te słowa żadnej odpowiedzialności. To samo powie kolejnej i kolejnej koleżance. Nie jesteś dla niego wyjątkowa i jedyna. Dojrzały mężczyzna zanim ci to powie, musi to poczuć. Mówi, co czuje. Jeśli czegoś nie czuje, nie mówi tego.

3. Chłopiec chce się tylko na tobie uwiesić. – Mężczyzna inwestuje swój czas i energię we właściwą kobietę.
W życiu każdego faceta nadchodzi taki moment, kiedy zdaje sobie sprawę z tego, że przygodne znajomości kończące się w łóżku każdej nocy z inną kobietą, nie jest czymś, co go tak naprawdę kręci. Jeśli na imprezach lub ulicy głowa ciągle będzie mu latać wokoło, aby wyhaczyć nową koleżankę do imprez nocnych, daj spokój. Znajdź sobie dojrzałego faceta, a nie gościa, który częściej zmienia "piaskownice" (czyli łóżka) niż ty lakier do paznokci.

4. Chłopcy unikają niekomfortowych rozmów. – Mężczyźni wiedzą, jak komunikować swoje potrzeby (dla nich nie ma tematów trudnych).
Nawet w najlepszych związkach dochodzi do tarć. Jeśli podczas takiej wymiany zdań boisz sie zrobić lub powiedzieć  coś, co jest tematem trudnym, to znak, że nie jesteś z właściwym facetem. Chłopcy w takich sytuacjach zachowują sie często agresywnie, grają na uczuciach, straszą odejściem. Dojrzali faceci podejmują dyskusję, nawet jeśli jest kłopotliwa.

5. Chłopiec żyje dniem dzisiejszym. – Dojrzały facet ciężko pracuje, aby zapewnić przyszłość sobie i swojej wybrance.
Jeśli facet chce w życiu tylko uszczęśliwić samego siebie, imprezować całymi dniami i mieć innych gdzieś, to jeszcze jesteś chłopcem, nie dojrzał. Prawdziwy facet myśli o tobie i waszej przyszłości. Chce się poświęcać dla ciebie i dobra waszego związku.

6. Chłopcy bywają onieśmieleni przez mądrą kobietę. – Mężczyzna czuje się zmotywowany do działania.
Szczególnie, kiedy są niepewni co do swojego intelektu. Nie będzie pchał się na niepewny grunt, pozostanie w swojej strefie komfortu. Mądra kobieta jest dla dojrzałego faceta wyzwaniem. I on je podejmie...

7. Chłopiec boi się odrzucenia. – Mężczyzna zawalczy, a odrzucenie bardziej go zmotywuje.
Nikt nie lubi odrzucenia, ani facet, ani chłopiec. To boli i pozostaje w pamięci! Różnica jest tylko taka, że dojrzały facet podejmie wyzwanie, pomimo barier, bo jesteś tego warta. A chłopiec się wycofa ze strachu przed porażką i jeszcze ogłosi wszem i wobec, że nie jesteś nic warta (to taka wersja light).

8. Chłopiec nie ma w życiu żadnych priorytetów. – Facet wie, co jest dla nich najważniejsze w życiu, a największym i najważniejszym priorytetem jesteś TY.
Facet chce spędzać czas z ludźmi, na których mu zależy. Spotyka się z tobą, troszczy, bo jesteś dla niego ważna. Będzie się spotykał TYLKO z tobą i to go uszczęśliwi. Chłopiec nie ma żadnych priorytetów, spotyka się ze wszystkimi, które napotka na swej drodze. Każda jest dla niego tak samo nieważna - przynajmniej jest konsekwentny w tym temacie.

 9. Chłopiec będzie cię dołował. – Mężczyzna wspierał.
Chłopiec będzie cię dołował, co jest mechanizmem obronnym. Dojrzały facet wie, że jesteś kobietą, jego kobietą i potrzebujesz jego wsparcia. W końcu kto ma cię wspierać, jeśli nie on i jego silne ramię?

10. Chłopiec po prostu znika - Dojrzały mężczyzna żegna się z klasą.
Czasami dochodzi do rozstań. Rozstawanie też jest sztuką. Można po prostu zniknąć bez śladu i udać, że nigdy niczego pomiędzy wami nie było. Albo podjąć decyzję i rozstać się z klasą, bez szkody dla kogokolwiek. Pozostaną piękne wspomnienia. Chłopiec wspomni cię jako "jedną z ....", prawdziwy facet pozostawi w swoim sercu na zawsze.

Ot i różnica! A ty z kim jesteś? Z chłopcem, który zostawi cię przy najbliższej nadarzającej się okazji, czy mężczyzną, który nigdy cię nie opuści, bo obiecał ci, że zawsze będzie tylko twój i nigdy tej obietnicy nie złamie. "Kobieta powinna zawsze pozostać kobietą, ale nie musi, a mężczyzna, który nie jest mężczyzną, jest już niczym…" tak powiedziała Brigitte Bardot i coś w tym jest.

 

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku