// Miłość / Jesteś singlem? To jest Twój czas!

Miłość

relacje damsko-męskie
Jesteś singlem? To jest Twój czas!

Jesteś singlem i koncentrujesz się na tym, że trzeba znaleźć partnera, bo doskwiera Ci samotność? Przestań się zamartwiać i doceń ten czas, bo ten czas jest wyjątkowy i tylko dla Ciebie, dla stworzenia nowej, zadowolonej z życia Ciebie. Kiedy jesteś singlem masz absolutną wolność  w podejmowaniu decyzji, co, gdzie, kiedy i z kim. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, czy Twoje singielstwo wpłynie na Ciebie pozytywnie, czy też destrukcyjnie. Poniżej przygotowaliśmy listę dobrych stron bycia singlem.

1. Bez kompromisów

Kiedy jesteś singlem możesz robić to, na co masz ochotę. Nie musisz brać pod uwagę niczyich potrzeb i oczekiwań. Chcesz zamówić niezdrowego kurczaka z tuczącymi frytkami? Chwytasz za telefon i zamawiasz. Nikt Cię nie ogranicza, a Ty nie musisz odpuszczać, znaczy iść na tzw. kompromis.

2. Bez tłumaczeń i usprawiedliwiania się

Nie tylko nie musisz rezygnować ze swoich przyjemności, ale też nikomu nie musisz się z niczego tłumaczyć. Czuj się wyzwolona i niezależna! Bądź sobą, bez żadnych "może", "jeśli" i "ale".

3. Bez poczucia winy

Poczucie winy możemy mieć zawsze. Nasze związki zazwyczaj obracają się wokół poczucia winy. Często chronimy nasz związek poprzez tłumaczenia i kompromisy. Boimy się straty. Boimy się zakończenia nawet niezbyt udanego związku, bo co potem? Wolimy przemęczyć się w poczuciu winy, że jesteśmy "egoistyczni" i idziemy na szeroko pojęte kompromisy. Pamiętaj, że bycie singlem to żadna porażka.

4. Bez zazdrości i niepewności

Pamiętasz te dwa uczucia? Zazdrość może pochodzić od Ciebie, albo od Twojego partnera. Generalnie często prowadzi do katastrofy, szczególnie jeśli jest chora. Będąc singlem jesteś najważniejszą osobą dla siebie. Żyjesz i pozwalasz innym żyć. A zazdrość? Jaka zazdrość? Złota zasada: "Każdy myli o sobie, tylko ja myślę o mnie".

5. Przyjaciele

Bycie w związku wymaga nie tylko kompromisów i tłumaczeń. Partnerzy często bywają zazdrośni o naszych przyjaciół. Mogą próbować ograniczać Twoje kontakty z przyjaciółmi, albo czas jaki z nimi spędzasz. Pamiętaj, że przyjaciele pod wieloma względami są ważniejsi od partnerów. Są z nami, kiedy nasze związki przechodzą kłopoty, albo kiedy nieoczekiwanie się kończą. Jeśli jesteś singlem spędzaj z przyjaciółmi maksymalną ilość czasu. Wychodź na imprezy, gadaj godzinami przez komórkę. I wszystko bez poczucia winy, bez potrzeby konspiracji. I jeszcze jedno, nie rezygnuj z przyjaciół, gdy już będziesz w związku, bo jakby nagle się skończył będziesz zupełnie sama.

6. Kształtowanie własnej tożsamości

Często ludzie zatracają sie w relacji, innych ludziach albo partnerach. Pytanie: Kim jesteś? Co jest w Tobie wyjątkowego? Czego oczekujesz? Bycie singlem pozwala na to, aby być sobą i realizować siebie. I nie zmieniać się na "lepsze" dla partnera.

7. To jest "Twój czas"

Jako singiel masz absolutną wolność w robieniu, co tylko Ci się podoba, kiedy Ci się podoba, w sposób, jaki lubisz i z osobami, które sama wybierzesz. Nie ma zbędnych pytań: Dlaczego z nią/nim? Dlaczego tam, a nie tu? Dlaczego jutro,  a nie dzisiaj? Nie ma konieczności zmiany planów i pójścia na kompromis, tłumaczeń i przekonywania. Jest wolność podejmowania decyzji. Masz ochotę na wyciszenie i oglądanie romantycznych filmów przez cały wieczór? Możesz to zrobić. Możesz w doskonały sposób zadbać o siebie. W końcu czas usprawiedliwionego egoizmu.

8. Spełnianie marzeń

Jeśli jesteś singlem łatwiej jest Ci spełniać marzenia. Chcesz wyjechać w daleką podróż? Nie ma problemu. Nikogo nie musisz przekonywać. Pakujesz walizkę i już. Single łatwiej realizują marzenia, aniżeli ludzie w związkach. Robią więcej zwariowanych rzeczy, odkrywają nieznane terytoria, bądź decydują się na zrobienie czegoś, czego nigdy wcześniej nie robili, albo będąc w związku nie zrobiliby, bo to finanse, plany, dzieci itp.

9. Finansowa niezależność

Masz swoje pieniądze i rozporządzasz nimi w sposób, który Ty uważasz za stosowny. Nie masz uwspólnionego konta, nie musisz się nikomu tłumaczyć, dlaczego kupiłaś sobie nową sukienkę, skoro 10 podobnych wisi w szafie. Kupiłaś, bo miałaś ochotę i dla Ciebie ona jest inna. Nie musisz też płacić za nikogo rachunków.

10. Niezależność emocjonalna

Partnerzy zazwyczaj reagują na nasze emocje. Przyjmują je do siebie, często nie rozumiejąc o co nam właściwie chodzi. Nie wspierają nas. Single nie muszą się tłumaczyć, dlaczego czują sie danego dnia szczęśliwi, smutni, przygnębieni, zmęczeni, humorzaści itp. Jednym słowem, dlaczego danego dnia są w punkcie sinusoidy -1, 0 lub 1. Nie tłamś swoich emocji, bo nie musisz. Jesteś wkurzona, wywal tą złość na zewnątrz. Pamiętaj, nie musisz się nikomu tłumaczyć, dlaczego masz ochotę wyjechać na drugi koniec świata. 

Sama widzisz, że bycie singlem ma swoje dobre strony. Nie jest prawdą, że aby być szczęśliwym trzeba się na kimś uwiesić. Nie wierz w brakujące połówki. Jesteś absolutnie kompletna i niczego Ci nie brakuje. A miłość? Miłość przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie... Teraz rozwijaj swoje pasje, zadbaj o siebie maksymalnie, poznawaj siebie i snuj marzenia. To jest Twój czas! I jeszcze jedno: „Otwórz swoje ramiona na zmianę, lecz nie wypuszczaj swoich wartości” (Dalajlama).

SK

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku