// Miłość / Stwórz głęboki, duchowy związek z Twoim partnerem

Miłość

relacje damsko-męskie
Stwórz głęboki, duchowy związek z Twoim partnerem

Każdy chce seksu. Każdy może mieć seks. Możliwości jest wiele, tylko, czy o to chodzi? Czy nie wolałbyś jednak stworzyć szczery, głęboki i długotrwały związek z partnerem? Miłość, seks, kobiety, mężczyźni. Sekwencja tych samych problemów i frustracji. W poszukiwaniu tego JEDNEGO JEDYNEGO przechodzimy tą samą drogę, którą wcześniej przechodziliśmy wielokrotnie. Niby bogatsi o poprzednie doświadczenia ciągle popełniamy te same błędy. W tym temacie nie ma limitu.

W związkach, w których jesteśmy po fali ekscytacji (bądź marketingu) osiągamy punkt, w którym nasz partner przestaje się czuć wyjątkowym, tak jak to miało miejsce na początku. Może to nasza wina, bo będąc w związku ciągle szukamy dalej, zastanawiając się, czy z kimś innym nie stworzylibyśmy bardziej udanego związku, dzięki czemu bylibyśmy bardziej szczęśliwi. I tak sami doprowadzamy własną postawą do tego, że coś niepokojącego zaczyna się dziać w naszym związku, co poprzednio zawsze prowadziło do jednego – do rozstań.

 A jeśli ta iskra, która została wzniecona na początku związku może trwać gwarantując Ci szczęśliwe życie? Nauki buddystów mówią, że takie szczęście możemy osiągnąć przemieniając nasz związek w duchowe partnerstwo. Możemy stworzyć idealny związek, o jakim zawsze marzyliśmy. Czym jest duchowe partnerstwo? Ona lub on (nasz partner) jest naszym sojusznikiem w procesie osobistego rozwoju. Obydwoje postanawiacie pracować nad tym, aby wydobyć najlepsze z siebie najszybciej, jak to możliwe. Przyrzekacie pomagać sobie i kochać się z wzajemnością. Klucz do sukcesu to osoby wokół Was. Tylko w atmosferze miłości i dobroci Wasz związek rozkwitnie. Wypróbuj. To takie proste., a stworzysz związek Waszych marzeń. Poniżej 10 kroków do stworzenia duchowego partnerstwa. Nieważne, czy jesteś w związku, czy jesteś osobą poszukującą partnera, zastosuj je.  

1. Obiecaj wydobyć z siebie to, co najlepsze
Ten element pozwala wyjść poza granice zwykłej relacji i wydobyć z siebie, to co najlepsze. Uświadom sobie, że to czego szukasz nie jest tylko fizycznym zabezpieczeniem albo wsparciem emocjonalnym, ale prawdziwą duchową ewolucją. Oznacza to, że wspieracie się wzajemnie w tym poszukiwaniu, aby stać sie osobami bardziej oświeconymi. Jakiekolwiek cele postawicie swojemu związkowi musicie je wspólnie realizować dzień po dniu. Jeśli Twoim celem jest stabilność finansowa nie oczekuj długoterminowej satysfakcji. Jeśli zaś celem jest radykalna ewolucja Twego ciała, umysłu i ducha oczekuj spełnienia wykraczającego ponad Twoje marzenia.

2. Bądź taki, jaki chcesz, aby był Twój partner
Sporządź listę cech, które są dla Ciebie najważniejsze w partnerze. Zamiat ciągle szukać ich w kimś innym, rozwiń je w sobie, np. jeśli chcesz partnera stabilnego finansowo, najpierw sam osiągnij taką stabilizację. Chcesz kogoś, kto będzie zabawny, bądź zabawny. To pozwoli Ci na zobaczenie wszystkich Twoich cech, zarówno dobrych, jak i złych i odzwierciedli Ciebie w Twoim partnerze.

3. Oczyść poprzednie związki
Pomyśl o Twoich poprzednich partnerach. Co przychodzi Ci do głowy? Jeśli nic innego, jak miłość, masz ogrom pracy do wykonania. Obrazy i uczucia pozostające w Twojej pamięci wpływają na Twój odbiór obecnego związku. Naucz sie przebaczać. Nie jest ważne, jak zły był Twój poprzedni związek. Nauczył Cię wszystkiego tego, czego potrzebowałeś się nauczyć i doświadczyć. Dzięki temu jesteś gotowy na nowy związek.

4. Rozpoznaj zmianę i pozwól jej dojrzewać
Częścią wyleczenia ran po poprzednim związku jest przywitanie zmian. Zrozumienie tego jest podstawową mądrością według buddyjskiej filozofii. Nie ma poczatku bez końca, nie ma rozpoczęcia bez zakończenia, nie ma życia bez śmierci. Wasz związek ulegnie całkowitej transformacji. Waszą rolą jako partnerów duchowych jest kochać i wspierać się wzajemnie w tym procesie. Użyj zmian do dojrzewania i tworzenia nowego związku – nie zwalczaj ich.

5. Poświęć codziennie czas na medytacje
Jeśli chcesz zobaczyć mądrego, kochającego partnera duchowego, sam musisz taki być. Wprowadź w życie codzienne medytacje albo głębokie kontemplacje. Istnieje wiele badań, które udowadniają mentalne, fizyczne i zdrowotne benefity płynące z medytacji. Nauka, jak dobrze medytować i wyciszyć się jak wszystko potrzebuje czasu. Znajdź metodę, która do Ciebie najbardziej przemawia i pozwala Ci wejść na wyższe poziomy. Czas poświęcony na medytacje bedzie procentował w rezultatach, jakie zwrotnie otrzymasz. Nie daj sie zastraszyć już na początku długością medytacji - możesz rozpocząć z treningiem kilkuminutowym dziennie. Po pewnym czasie dojdziesz do perfekcji.

6. Nawiąż więź fizyczną. Każdego dnia
Dotyk, intymność i więź są podstawowymi składowymi duchowego partnerstwa. Jednakże satysfakcjonujący związek może mieć miejsce tylko wtedy, kiedy jesteś zadowolony ze swojego ciała: dobrze się w nim czujesz. Nauczyciele jogi wyjaśniają, że posiadamy energetyczne więzi z każdym. Aby dostać się głębiej do tych płaszczyzn, musisz mieć dobrą formę  fizyczną. Oznacza to przestrzeganie diety, która współgra z Twoimi potrzebami. Wprowadź reżim ćwiczeń, który doda Twojemu ciału energii. Dodatkowo zrób cos śmiesznego. Nastaw się na więź fizyczną w Twoim związku i zobacz, co się wydarzy….

7. Pokonaj demony przeszłości
Każdy z nas ma swój bagaż doświadczeń, który niesie dokładając to i owo każdego dnia. Bycie w związku duchowym wymaga przemiany w osobę, którą zawsze chcieliśmy być. Ważny krok to wydobycie z siebie na zewnątrz wszystkiego tego, co nas w sobie odrzuca (czego w sobie bardzo nie lubimy). Bycie w związku to wyzwanie. Twoje wyzwanie to wydobycie wszystkich Twoich ciemnych stron na światło dzienne. Zazwyczaj zdarza się to, kiedy związek powoli zmierza ku końcowi, albo kiedy wzajemnie sie obwiniamy. Rozwiąż te problemy wcześniej, zanim zaszkodzą Twojemu związkowi. Znajdź dobrego psychologa, jeśli istnieje taka potrzeba. Jeśli tego nie zrobisz Twoje demony nieuchronnie zakończą Twój związek.

8. Zaplanuj randkę “jak za pierwszym razem”, co najmniej 2 razy w miesiącu
To, jak traktujesz swój związek, da rezultaty, których doświadczysz. Czy to jest dla Ciebie najważniejsza osoba na świecie? Jeśli tak, jak ja traktujesz? Jeśli traktujesz partnera/partnerkę za dar szczególny w Twoim życiu, będzie nim. Jeśli traktujesz, jak kogoś zwyczajnego, będzie kimś zwyczajnym. Zrób postanowienie, że dwa razy w miesiącu (co najmniej) zorganizujesz randkę “jak za pierwszym razem”. Pamiętasz te ciarki, jakie miałeś, kiedy spotkaliście się po raz pierwszy? Spróbuj odtworzyć ten czas. Poświęć na przygotowania trochę energii. Odświetnie się ubierz, zaproś ją/jego do restauracji, albo przygotuj wyjatkową kolację przy świecach w domu. Wszystko ma być wyjątkowe, jak wtedy, podczas pierwszego spotkania.

9. Uporządkuj wizje dotyczące Waszego wspólnego życia
Partnerstwo duchowe polega na wzajemnym wspieraniu najgłębszych pragnień. Abyście mogli być razem, Wasze dwie wizje muszą być uporządkowane. Nie bój się otwarcie pytać: "Czego najbardziej pragniesz?", "Co Cię kręci?" Przebadaj wnikliwie temat. Wasze wizje nie muszą być zgodne, ale muszą być przez Was wyartykułowane i uporządkowane. Znajdźcie wspólne aspekty wizji obydwojga na przyszłość. Może ktoś z Was chce mieszkać za granicą, a druga osoba pozostać blisko swych rodziców. Zamiast traktować to jako różnice nie do pogodzenia, znajdź trzecie rozwiązanie: "Możemy rodziców zabrać z nami za granicę! Albo mieszkać w każdym z miejsc po sześć mięsiecy".

10. Realizuj marzenia
Znamy przyslowie, że jesteśmy kowalami własnego losu. Jesteśmy twórcami naszego życia i bohaterami. Scenarzysta, reżyser i aktor w jednym.  Nikt tego za Ciebie nie zrobi, nawet Twój duchowy partner.  Najlepsze, co możesz zrobić dla siebie i związku, to bycie osobą, jaką zawsze chciałeś być i jaką urodziłeś się, aby być.

 

Powodzenia 

SK

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku