// Ona / Drzwi do nowej „Ty”

Ona

Kobieta, zmiana w życiu, czas dla siebie, praca której nie cierpisz, nowy rok, odwaga
Drzwi do nowej „Ty”

Stań przed lustrem? Kogo widzisz? Zapracowaną kobietę, która nie ma grama czasu dla siebie? Kogoś, kto udaje, że jest spełniony, a tak naprawdę gnębi go to, że jest z niewłaściwą osobą, albo wykonuje pracę, której nie cierpi? Jest początek nowego roku – czas na zmianę obrazu w lustrze.  To wcale nie jest takie trudne. Trzeba tylko się odważyć. Pamiętaj…. Jeśli niczego nie zmienisz  w Twoim życiu – nic się nie zmieni.

 1. Zamień słowo „MUSZĘ” na „CHCĘ”. Od razu zmieni się Twoje nastawienie do życia. „MUSZĘ” - powoduje, że wszystko odwlekamy w czasie, bo nie lubimy być do niczego przymuszani. „CHCĘ” – oznacza Twój wybór. Ta niewielka zmiana, dzięki której przestaniesz odwlekać w czasie pewne plany i wszystko będziesz robić ze zdwojoną ochotą.
 2. Umów wizytę u bardzo dobrego fryzjera. Zmiana koloru i fryzury wyjdzie Ci na dobre. Tylko, błagam nie powtarzaj tej samej nudnej fryzury, którą nosisz od lat. Wszyscy znają Cię jako długowłosą blondynkę? Przefarbuj się na mahoń i zafunduj sobie grzywkę. Dobry fryzjer będzie wiedział, jak ugryźć temat. To ma być efekt „Wow”!
 3. Makijażystka -  poproś o totalną zmianę stylu. Ma go dopasować do Ciebie i Twojej nowej fryzury. Powiedz jej, że ma Ci pomóc w totalnej metamorfozie. Niech Ci powie krok po kroku, co robi, abyś mogła samodzielnie robić to codziennie w domu. To nie jest jednorazowa impreza! Zmieniasz siebie! Kup więc potrzebne kosmetyki, weź instrukcję i zostań mistrzynią makijażu. To wcale nie jest takie trudne, tylko trzeba trochę się przyłożyć. Pamiętaj o porządnym wyszczotkowaniu rzęs. Nie ma nic bardziej uwodzicielskiego, niż długie, czarne, podwinięte rzęsy.
 4. Udaj się na szalone zakupy. Nowa czerwona sukienka, 15-centymetrowe szpilki i czarna sukienka opinająca Twe ciało. Do tego modny płaszczyk i każdy facet będzie się za Tobą oglądał na ulicy. Przy okazji uzupełnij swą garderobę. Skoro jesteś nowa TY, musisz odnowić ją w dużej mierze. Teraz czas wyprzedaży, więc idealny czas na wymianę garderoby. Zrób porządek ze starymi, niemodnymi rzeczami. Wyrzuć koszulki, które goszczą w niej od 15 lat i szkoda je wyrzucić, bo to ciągle dobra bawełna. Pożegnaj się z nimi. Porządki to też forma samooczyszczenia i pożegnania dawnej TY.
 5. Zrób coś, o czym zawsze marzyłaś: długie paznokcie, przedłużone rzęsy, a może gustowny tatuaż na ramieniu albo po biustem?
 6. Zęby – wybiel je (nie mówimy o usuwaniu ubytków, bo to sprawa wiadoma), mają być piękne, jak ich piękna właścicielka.
 7. Zafunduj sobie masaże relaksacyjne w czekoladzie. Czekolada pozytywnie wpłynie na kondycję Twojej skóry, nawilży ją i wygładzi, a Tobie poprawi humor. Siła endorfin….
 8. Spójrz w lusterko i powiedz sobie: „jestem piękna!, wyjątkowa!” i powtarzaj to sobie każdego dnia. Nie, Ty nie wmawiasz sobie tego. Ty jesteś piękna!
 9. Nie przestawaj się uśmiechać, bo to uśmiech rozjaśnia Ci twarz. A „najpiękniejsze, co jest na świecie, to pogodne oblicze’. (Einstein)
 10. Zamów sesję zdjęciową u dobrego fotografa. Kolorowe i czarno białe zdjęcia Twojej twarzy i sylwetki. Wysmakowane i w dobrym stylu. Może w bieliźnie, takie pokazujące dużo i nic.
 11. Otwórz się na świat i ludzi!!!! Umawiaj się z przyjaciółmi  do kina, teatru, bądź na imprezy w klubach. Poświęć trochę czasu na to, aby zawsze wyglądać jak milion dolarów. Faceci mają spoglądać tylko na Ciebie, niezależnie od tego, ile masz lat, kilogramów itp. Zobaczysz, jak pozytywnie wpłynie to na Twoją samoocenę.
 12. Idź na koncert ulubionej grupy rockowej z przyjaciółmi. Baw się, jak za czasów studiów. Kobieta ma tyle lat, na ile się czuje.
 13. Zaczynaj dzień od dobrej muzyki pobudzającej do życia. Nie słuchaj ckliwych kawałków kojarzących się z wydarzeniami, o których chcesz zapomnieć.
 14. Zmień dietę. Zacznij odżywać się zdrowo.
 15. Zapisz się na zajęcia fitness. Poczujesz się lepiej, a Twoje ciało zacznie wyglądać tak, jak zawsze marzyłaś.
 16. W kontaktach z facetami bądź czarująca, seksowna i tajemnicza.
 17. Wyjedź na wymarzoną wycieczkę do jakiegoś wyjątkowego zakątka. Może Kenia? Albo Barcelona? A może Paryż? Naładujesz akumulatory. Tylko wyłącz komórkę, aby mieć przez kilka dni święty spokój. 
 18. Zrób to, co zawsze odkładałaś w czasie, bo czas był niewłaściwy. Zapisz się na studia podyplomowe, albo otwórz nowy sklep, o którym zawsze marzyłaś. A może zaczniesz projektować odzież? Jak nie teraz, to kiedy?
 19. Jeśli jesteś z niewłaściwym facetem, który Cię dołuje i nie docenia…. zrób właściwy krok….
 20. "Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." (Einstein) – wybierz tą drugą.

Spójrz na siebie w lustrze. Kogo teraz widzisz? Uśmiechniętą, spełnioną, seksowną kobietę, która jest w stanie zawojować świat! I tak trzymaj. Właśnie narodziłaś się powtórnie. Wszystkiego najlepszego! Tak trzymaj!

BB

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku