// Rozstania / Zrób wszystko, aby jej nie stracić...

Rozstania

porady, jak nie stracić kobiety, jak dbać o związek, wieloletni związek
Zrób wszystko, aby jej nie stracić...

Miałem szczęśliwą rodzinę. Żona poznana jeszcze w liceum, dwójka dzieci. Moja bajka skończyla się przez głupotę - przygodę, dla której zaryzykowałem wszystko. Wiedziałem, że stawka jest wysoka - ale zagrałem. Moja żona odeszła. Ja zostałem z niczym. Po stracie kobiety, którą kochałem bardziej niż byłem tego świadomy - oto rada, którą mogę się z tobą podzielić:

1. Wybierz miłość
W zasadzie to jedyna rada, jakiej potrzebujesz. Jeśli przez pryzmat miłości będziecie dokonywać wszystkich wyborów, nie ma nic, co stanowiłoby zagrożenie dla waszego małżeństwa. Wasza miłość będzie trwać zawsze.

2. Pieniądze to nie wszystko
Traktuj pieniądze jak grę. Znajdźcie sposób, aby grać w tej samej drużynie. By wygrać ten mecz musicie działać jako zespół. Nie jest dobrze, gdy zawodnicy tego samego zespołu kłócą się między sobą. A pieniądze to nie powód do kłótni… 

3. Dorastajcie razem
Stagnacja w stawie powoduje, że woda staje się mętna i zielona. Płynący strumień jest zawsze świeży i chłodny. Atrofia to naturalny proces po zatrzymaniu pracy mięśnia, tak samo jest w przypadku zatrzymania pracy nad waszym związkiem. Znajdź wspólne cele, marzenia i wizje. Nigdy nie przestawaj pracować nad waszą relacją. 

4. Pozwól sobie na wrażliwość
Bądź gotów dzielić z nią swoje lęki oraz uczucia i nie bój się przyznawać do swoich błędów. 

5. Bądź otwarty i uczciwy
Jeśli chcesz zdobyć jej zaufanie musisz dzielić się z nią wszystkim. Zwłaszcza tymi rzeczami, którymi nie chcesz się dzielić. Aby w pełni kochać potrzebna jest odwaga. Musisz w pełni otworzyć serce zwłaszcza wtedy, gdy nie wiesz, czy spodoba się jej to, co jej powiesz...
Część tej odwagi to pozwalać jej kochać całkowicie w tobie to, co dobre oraz to, co niekoniecznie chlubne... Twoją jasną i ciemną stronę. Zrzuć maskę! Jeżeli czujesz, że cały czas potrzebujesz nosić maskę, nawet, kiedy jesteś przy niej, nigdy nie doświadczyć pełnego wymiaru tego, co jest miłością. 

6. Nie bądź głupi
Nie bądź idiotą, ale i nie bój się być jednym z nich. Będziesz popełniać błędy, ona też. Postaraj się, aby nie były zbyt duże i ucz się na tych, które już popełniłeś.
Nie musisz być idealny. Po prostu staraj się nie być zbyt głupi. 

7. Nigdy nie przestawaj uwodzić
Nie traktuj kobiety jako pewnika. Gdy poprosiłeś ją o rękę, obiecałeś być kimś, kto posiadając jej serce będzie go zaciekle bronić. Serce drugiej osoby to największy i święty skarb, jaki kiedykolwiek został ci powierzony. Wybrała właśnie CIEBIE. Nigdy o tym nie zapominaj i nigdy nie bądź leniwy w miłości. 

8. Chroń swoje serce
Tak jak zobowiązałeś się bronić jej serca, tak samo strzeż dostępu do swego.
Kochaj siebie w pełni, miłuj świat otwarcie i miej to szczególne miejsce w swoim sercu, gdzie nikt nie może wejść z wyjątkiem twojej żony. Miej to miejsce zawsze gotowe na to, aby ją tam zaprosić i przyjąć. Pamiętaj: odmawiaj wszystkim innym dostępu do niego. Nie baw się w głupie gierki - taka zabawa nie jest warta tego, aby zranić, a w najgorszym wypadku stracić osobę ci najbliższą.

9. Zakochuj się codziennie na nowo
Zmiana to naturalny proces w życiu. Nie jesteś tym samym człowiekiem, którym byłeś pięć lat temu, tak samo i ona nie jest ta samą kobietą, z którą ożeniłeś się przed laty. Ona nie musi być z tobą. Jeśli nie dbasz o jej serce może oddać je komuś innemu, kto ją uszczęśliwi, a ty nigdy nie będziesz w stanie jej odzyskać. 

Związek dwojga ludzi to nie tylko mieszkanie razem, stagnacja w codzienności życia zawodowego, wychowywanie dzieci i wspólne płacenie rachunków. To nie tylko dzielenie tego samego mieszkania, samochodu i kredytu. Związek, w którym króluje miłość to proces, nieustanne zmiany, dostosowywanie się do nowego. Związek to ciągła, często ciężka praca nad szczęściem ukochanej osoby, która zdecydowała się dzielić z nami życie. To dbanie o jej samopoczucie, uczucia, o jej uśmiech i komfort, że w twoim sercu mieszka tylko i wylącznie ona.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku