// Rozstania / 16 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o swoim pierwszym roku po rozwodzie

Rozstania

porady, jak to jest w pierwszym roku po rozwodzie, jak to jest po rozwodzie
16 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o swoim pierwszym roku po rozwodzie

Jesteś świeżo po rozwodzie. Tyle nowych rzeczy, tyle nowych emocji. Nie jesteś pierwsza. Ktoś powinien ci powiedzieć, co cię teraz czeka.
Przygotowaliśmy listę rzeczy, które powinnaś wiedzieć o pierwszym roku po rozwodzie:

1. Teraz jesteś sama, ale to nie jest stan wieczny. Znajdziesz odpowiedniego faceta, kiedy stwierdzisz, że jesteś gotowa na związek i w końcu tego chcesz. Rozkoszuj się chwilą wolności. Jest mnóstwo powodów, dla których powinnaś to docenić. Jeden z nich to nieograniczony czas dla siebie samej.

2. Nie musisz nagle być perfekcyjna. Wiadome, że znajomi i rodzina będą cię obserwować i oceniać, jak sobie radzisz. Nie zapominaj o swoim eks i jego mamusi – oni też cię bacznie obserwują, aby ci udowodnić, że rozwodząc się zrobiłaś błąd. Nie przejmuj się nikim. Zadbaj o siebie!

3. Znowu zaczniesz umawiać się na randki. Oczywiście, kiedy poczujesz, że jesteś gotowa. Randki to fajna sprawa. A ty już wiesz, z kim się umawiać, a z kim nie, bo szkoda czasu.

4. Twoje łóżko jest puste i może cię to przeraża, że zawsze takie będzie. Nie będzie! Jeszcze będziesz tęsknić za pustym łóżkiem, aby tak na chwilę zająć je w całości: wzdłuż i wszerz. I być królową!

5. Masz czas na ułożenie sobie stosunków ze swoimi dziećmi na nowo. Im też się coś należy w tym ciężkim czasie. Więź pomiędzy samotnymi rodzicami a dziećmi jest naprawdę szczególna. Wymaga tylko tytanicznej pracy.

6. Stresy, nieprzespane noce i huśtawki emocjonalne miną. Tycie lub nadmierna utrata wagi też. Wszystko się ustabilizuje.

7. Przestań się obwiniać. Przestań myśleć o tym, co straciłaś. Raczej doceń to, co zyskałaś. Zamknij rachunek zysków i strat swojego małżeństwa raz na zawsze. Przed tobą stoi otworem świat nowych możliwości.  Teraz już wiesz, co chcesz i co jest dla ciebie dobre. Podejmiesz trafnijesze wybory. Otwórz się na nowe możliwości. I nie zastanawiaj się juz nad tym, co by było gdybyście się nie rozwiedli....

8. Rodzice w końcu się z tym pogodzą, o ile go lubili, a twoja decyzja wydała im się dziwna. Jeśli go nie lubili masz ich po swojej stronie. W końcu ci powiedzą otwarcie, że nigdy za nim nie przepadali i nie był odpowiedni dla ciebie.

9. Tęsknota za nim minie. I to szybciej niż myślisz. Pamiętaj: czas leczy rany.

10. To nie ty popełniłaś błąd, to twoje małżeństwo okazało się jednym wielkim błędem. Skąd miałaś wiedzieć? Najwyraźniej tak miało być. Twoim zwyciętwem jest to, że to w porę zauważyłaś i nie marnujesz swojego życia z nieodpowiednią osobą.

11. Doceń małe rzeczy. W końcu masz całą przestrzeń dla siebie. Nie musisz czekać na to, aby łazienka się zwolniła. Możesz jeść chipsy w łóżku, albo słuchać ulubionej muzyki na full. Wolność!!!!

12. Twoje życie to nowa jakość. Wcale nie jest puste i bez sensu, a ty wcale nie jesteś gorsza od tych, którym niby się udało. Niby, bo skąd masz wiedzieć, jak jest w rzeczywistości? Pamiętaj, teraz zaczynasz nowy rozdział swojego życia. Ważne jest, aby zamknąć stare rozdziały. Aby coś rozpocząć, trzeba coś zamknąć!

13. Ta trzynastka nie jest przypadkowa. Był idiotą! Ktoś w końcu musi ci to przypomnieć. Gdyby było inaczej nie zdecydowałabyś się na rozwód! Kobiety tak łatwo nie podejmuja decyzji o rozwodzie.... Każda chce zapewnić dzieciom pełny dom: z mamą i z tatą, którzy się kochają i szanują.

14. Nie musisz uporządkowywać swego życia w tydzień. Nikt nie oczekuje, że w życiu nie popełnisz już żadnych błędów. Nikt z nas nie jest nieomylny. Popełniaj błędy! Daj sobie troche czasu na uporządkowanie rzeczy. Miej cierpliwość dla siebie!

15. Ten stan jest przejściowy. Nie zamęczaj się tym, że tak będzie zawsze. Nie myśl, że może trzeba było trwać w miernym małżeństwie, bo lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Podjęłaś najlepszą z decyzji i nigdy nie myśl inaczej! Wszystko, co najlepsze przed tobą – przekonasz się.

16. “I co najważniejsze, kochaj samą siebie. Wiele kobiet w pewnym wieku całkowicie poświęca się dla rodziny, zupełnie ignorując swoje potrzeby czy marzenia. To nie jest dobre! Każda z nas musi umieć znaleźć czas tylko (…) na swoje pragnienia, a niestety, zbyt często o tym zapominamy. Warto być zdrową egoistką."(C. Diaz) Teraz masz na to czas!

Teraz już tylko może być lepiej. Weź głęboki oddech, to pierwszy tydzień, miesiąc.... Uśmiechnij się...Pocałunek Rozwód to nie konic świata, to początek twojego nowego życia.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku