// Miłość / Najtrudniej jest kochać bez wzajemności

Miłość

miłość, koniec miłości, kochać bez wzajemności
Najtrudniej jest kochać bez wzajemności

Kochałam cię. Całą sobą. Twoje ciepłe mieszkanie zawsze zapraszało mnie, aby u ciebie zostawać. Zostawałam. Owijałam się wokół ciebie, aby poczuć twoje ciepło. Oplatałam cię nogami jak bluszcz, a spragnione twych pocałunków usta lgnęły jak magnes do twoich. Przyciągałeś mnie do siebie magiczną siłą, której nie mogłam się oprzeć. Nawet nie chciałam. Byłeś moim światem.

Bezsenne noce przepełnione miłością i rozmowami bez końca. Pamiętam jak piliśmy kawę o 4 nad ranem i obserwowaliśmy budzące się do życia słońce. Trzymałeś mnie w ramionach tak mocno, jak tylko się dało. Jakbyś się bał, że Ci ucieknę. Pamiętam też, że często zapatrywałeś się w jakiś punkt i odpływałeś… Wtedy byłeś taki nieobecny…. 

Nigdy nie chciałam się od nikogo uzależnić. Wiesz, poczuć, że ktoś jest tą moją drugą połówką, bez której życie jest niepełne. Nauczona wcześniejszymi doświadczeniami wiedziałam, że miłość uskrzydla, ale czasami się kończy. Ponoć jak się kończy, nigdy się naprawdę nie zaczęła… Nie zgadzam się z tym. Miłość może się skończyć…. Nagle to, co cię uskrzydlało ciągnie cię w dół. Zastanawiasz się, o co chodzi. Nie możesz uwierzyć, że ktoś jeszcze tak niedawno tak bardzo ci bliski nagle stał się zupełnie obcą osobą.

Ten dzień, gdy powiedziałeś mi, że nie możemy być razem. Bo chcesz używać życia. Spotykasz się z innymi kobietami. Chcesz być wolny. „Już cię nie kocham” - powiedziałeś. Pamiętam, patrzyłam na ciebie i łudziłam się, że to jakiś kiepski żart z twojej strony. Nie żartowałeś…

“Nie kocham Cię…. Już cię nie kocham”. Łzy płynęły ciurkiem po moich policzkach…. Serce krwawiło. Straszny ból rozrywał klatkę piersiową, ból głowy był nie do zniesienia…. Próbowałam chwycić twoją dłoń. Tak bardzo pragnęłam, abyś mnie objął, tak jak to zawsze robiłeś…. Abyś mnie pocałował i powiedział: „Kocham cię, Mała”. Ty siedziałeś jak obcy…  Dodałeś tylko: „Już się nie spotkamy. Nie dzwoń do mnie…”.

Najtrudniej w życiu patrzeć jest w oczy ukochanej osoby i widzieć pustkę. Zupełne nic. Obojętność, zero smutku, współczucia. Najtrudniej czuć, że się ją kocha całą sobą i wiedzieć że bez tej osoby nie możesz żyć. Ale ona wybiera życie bez ciebie. Bez ciebie jest szczęśliwa. Najtrudniej kochać bez wzajemności.

Tak. To jest coś, co będzie we mnie siedziało  na zawsze. Nikt nigdy nie zranił mnie bardziej niż ty….

Nauczyłam się, żę nie warto marnować czasu na kogoś, kto nie jest gotowy na związek. Nawet jeśli czujesz, że gwiazdy na niebie kierują cię właśnie w jego stronę, a miłość to wieczne cierpienie – daj sobie z nim spokój. Znaj swoją wartość…. Jesteś jedyna, niepowtarzalna i gdzieś we wszechświecie jest facet, dla którego będziesz całym światem. Na zawsze....

SK

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku