// Rozstania / Kiedy powinnaś pozwolić mu odejść?

Rozstania

rozstania, piekło rozstania, kiedy pozwolić mu odejść
Kiedy powinnaś pozwolić mu odejść?

Zatrzymywanie kogoś to odwaga, ale pozwolenie, aby odszedł czyni nas często silniejszymi i szczęśliwszymi, choć na początku wydaje nam się, że jest zupełnie inaczej.

Poniżej 10 znaków, że najwyższy czas, aby odszedł:

  1. On oczekuje od Ciebie, że będziesz kimś, kim nie jesteś. – Nie zmieniaj się w kogoś, kim nie jesteś. Mądrzej jest stracić kogoś będąc taką jaka jesteś, zamiast zatrzymywać go na siłę przy sobie udając kogoś zupełnie innego. Wiesz dlaczego? Łatwiej leczy się złamane serce, niż odzyskuje utraconą tożsamość. Łatwiej jest zapełnić pustą przestrzeń w życiu spowodowaną nieobecnością kogoś, kto w nim był, niż zapełnić pustą przestrzeń wewnątrz Ciebie, w której powinnaś być TY – prawdziwa TY.
  2. Jego czyny nie pokrywają się z jego słowami. – Każdy potrzebuje w życiu kogoś, kto pozwoli mu spojrzeć w przyszłość. Jeśli Twój partner ma na Ciebie inny wpływ, ponieważ ciągle nie jest konsekwentny, a  jego czyny nie pokrywają się ze złożonymi obietnicami – pozwól mu odejść. Lepiej jest być samemu, niż w złym towarzystwie. Prawdziwa przyjaźń to obietnica złożona w sercu – cicha, niepisana, nie łamana przez żadne czynniki i nie zmieniana w czasie. Nie słuchaj tego, co on mówi, patrz na to, co robi. Zobaczysz, odsłoni swoje prawdziwe oblicze szybciej niż Ci się wydaje.
  3. Łapiesz się na tym, że zmuszasz się, aby go kochać. – Pamiętaj, że nie da się nikogo zmusić do miłości. Nie powinnaś go błagać, żeby został, kiedy postanowił odejść. Miłość oznacza wolność. Ale koniec miłości nie oznacza końca życia. Oznacza raczej początek rozumienia tego, że miłość czasami z jakiegoś powodu umiera, ale pozostawia po sobie cenną lekcje. Jeśli ktoś kocha Cię szczerą miłością nigdy nie da Ci powodu, aby w nią zwątpić. Każdy, kto zjawi się w Twoim życiu może Cię zapewniać, że Cię kocha, ale tylko nieliczni, ci wyjątkowi zostaną w nim na zawsze i każdego dnia będą udowadniać, że są warci Twojej miłości. Czasami na właściwą osobę trzeba czekać bardzo długo, ale pamiętaj, że ona jest warta tego, aby na nią poczekać.
  4. Wasz związek oparty jest wyłącznie na fizycznej atrakcyjności. – Bycie pięknym nie oznacza tylko tego jak ludzie oceniają Twój wygląd. To sposób, w jaki żyjesz. To wszystko to, co definiuje Ciebie jako człowieka. To głębokość Twojego serca i wszystko to, co powoduje, że jesteś unikalna. To bycie tym, kim jesteś, czyli szczerym i dobrym w życiu. To wszystkie te Twoje dziwactwa które powodują, że Ty to Ty. Facet, którego interesuje Twoja piękna buzia lub ciało nie będzie z Tobą wiecznie. Kiedyś zniknie, bo też Twoja atrakcyjność fizyczna przeminie. Zostanie tylko ten, który dostrzega piękno Twojego serca. Ten nigdy nie odejdzie, bo Cię kocha bezwarunkowo.
  5. Twój partner permanentnie nadweręża Twoje zaufanie. – Miłość to dawanie drugiej osobie możliwości zranienia Cię, ale też głęboka nadzieja, że tego nie zrobi. Kiedy ufasz swojemu partnerowi całkowicie wyniesiesz jedną z dwóch lekcji: zyskasz przyjaciela na całe życie, albo dostaniesz życiową lekcję. W każdym razie wynik będzie pozytywny. Albo przekonasz się, że ta druga osoba dba o Ciebie, albo będziesz mieć możliwość pozbycia się jej z Twojego życia i zrobienia miejsca dla kogoś bardziej wartościowego. Odkryjesz, kto jest godny zaufania, a kto nie i kto skoczy za Tobą w ogień, a kto nie. Uwierz mi, że niektórzy ludzie naprawdę Cię zaskoczą.  6. On ciągle zaniża Twoją samoocenę. – Znaj swoją wartość!!!  Kiedy jesteś z kimś, kto Cię nie szanuje i nie docenia, zatracasz siebie kawałek po kawałku. Nigdy nie będziesz taka sama. Nadejdzie czas, kiedy odpuścisz i nie będziesz na siłę trzymać niektórych ludzi w swoim otoczeniu. Kiedy ktoś zapragnie, abyś była w jego życiu znajdzie drogę dotarcia do Ciebie i spowoduje, abyś się w nim znalazła. Czasami musisz zaakceptować fakt, że niektórzy nie troszczą się o Ciebie w taki sam sposób, jak Ty dbasz o nich. Pozwól, aby odeszli z Twojego życia. Czasami zgoda na odejście jest łatwiejsza aniżeli zatrzymywanie kogoś na siłę. Zawsze wydaje nam się, że odejście jest najgorszym rozwiązaniem, ale po czasie okazuje się, że było ono najlepsze. Później zadajemy sobie pytanie: „Dlaczego byłam taka głupia i nie zrobiłam tego wcześniej?”
  7. Nigdy nie masz szans na wyrażanie własnego zdanie. – Czasami to kłótnie ratują związek, cisza zaś go rujnuje. Mów głośno to, co Ci w duszy gra, abyś nie miała żadnych wyrzutów sumienia, że nie mówisz tego, co myślisz. Nie żyje się po to, aby tylko uszczęśliwiać innych. Żyje się po to, aby być szczerym i dzielić się z innymi swoim szczęściem. Zresztą i tak wszystkich uszczęśliwić się nie da.
  8.  Ciągle jesteś zmuszana do poświęcania własnego szczęścia– Jeśli Twój facet jest kimś w Twoim życiu, kto więcej z niego wyciąga niż w nie inwestuje, to znaczy, że nie ma w nim równowagi. Jesteś na minusie, więc powinnaś zamknąć to przynoszące straty konto. Lepiej pozostać samej z godnością, niż w niezdrowej relacji, która wymaga od Ciebie poświęcania własnego szczęścia i powoduje utratę szacunku do samej siebie.
  9. Nie podoba Ci się Twoje życie, praca, codzienna– Lepiej robić błędy w czymś, co się kocha, niż odnosić sukcesy w dziedzinach, których się nienawidzi. Nie pozwól komuś, kto zrezygnował ze swoich marzeń, aby układał Ci życie i mówił, co masz robić, a czego nie. Podążaj za głosem własnego serca. Podejmij ryzyko. Nie dokonuj najprostszych wyborów w obawie przed tym, co może się wydarzyć. Jeśli nie podejmiesz ryzyka, nie wydarzy się nic. Życie jest jednym wielkim wyzwaniem i jedną wielką niewiadomą. Pamiętaj, że popełniania błędów jest częścią naszego życia. Czasami to może być trudna wspinaczka, ale jak już osiągniesz szczyt poczujesz dumę i zadowolenie. Będziesz wiedziała, że choć droga została okupiona łzami i krwią opłacało się, bo zdobyłaś to, czego pragnęłaś.
  10. Ciągle jesteś niezadowolona ze swojego obecnego życia i żyjesz przeszłością. – Albo pokonasz ból serca i zapomnisz powody, dla których płakałaś i tego, który spowodował Twój ból. Albo dojdziesz do tego, że droga do szczęścia i wolności nie wiedzie przez kontrolowanie lub odgrywanie się. Zaczniesz wyciągać wnioski ze swoich własnych doświadczeń. Najważniejszy w tym wszystkim nie jest pierwszy rozdział książki o Twoim życiu, a ostatni, który pokaże, jaką piękną historię napisałaś. Pozwól więc odejść przeszłości, bo ona się nie wróci. Odetnij się od tego, co było i otwórz się na to, co jest i na to co nadejdzie. Nowy, lepszy związek i nowe doświadczenia.

Pamiętaj jednak, że nadzieją umiera ostatnia, Jeśli tli się choć światełko nadziei możesz próbować. Kiedyś wszystkie rzeczy złożą się w jedną całość, choć może dzisiaj wszystko wyda Ci się poszarpane i bez sensu. Spojrzysz w przeszłość, uśmiechniesz się i zapytasz sama siebie: “Jak mogłam przez to przejść? Jak mogłam tak na siłę próbować go przy sobie zatrzymać…” No właśnie…

SK

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku