// Cytaty / Tylko raz w życiu spotkasz kogoś, kto może całkowicie odmienić Twój świat

Cytaty

Bob Marley, miłość, wielkie słowa
Tylko raz w życiu spotkasz kogoś, kto może całkowicie odmienić Twój świat

Tylko raz w życiu, naprawdę w to wierzę, spotykasz kogoś, kto może całkowicie odmienić Twój świat. Opowiesz mu rzeczy, których nigdy wcześniej nie opowiadałaś nikomu innemu a on będzie spijał słowa z Twych ust i szczerze będzie chciał słyszeć więcej. Będziesz dzielić z nim nadzieje na przyszłość, marzenia, które nigdy nie staną się rzeczywistością, cele, które nigdy nie zostaną osiągnięte i wiele rozczarowań, którymi doświadczyło Cię życie.

Gdy będzie działo się coś wspaniałego, nie będziesz mogła czekać, aby opowiedzieć mu o tym, wiedząc, że będzie dzielić Twoją radość. On nie będzie się wstydzić płakać z Tobą, kiedy będzie Ci źle lub inni będą śmiać się z Ciebie, bo zrobiłaś z siebie pośmiewisko. Nigdy nie zrani Twoich uczuć i nie sprawi, że poczujesz się nie wystarczająco dobra. Podtrzyma Cię na duchu i wskaże cudowne rzeczy, które masz w sobie, co sprawi, że poczujesz się wyjątkowa (a nawet wyjątkowo piękna). Nie będzie między Wami żadnego napięcia, zazdrości i niezdrowej konkurencji. Zamiast tego poczucie spokoju, gdy będziesz z nim przebywać.

W końcu staniesz się sobą i nie będziesz martwić się o to, co pomyśli o Tobie, bo on będzie Cię kochać za to, kim jesteś. Rzeczy, które wydają się bez znaczenia dla większości ludzi, takie jak notatki na kawałku papieru, piosenki lub wspólny spacer staną się bezcennymi skarbami, które będziesz gromadzić w swoim sercu, aby pielęgnować je tam i zachować na zawsze. Powrócą wspomnienia z dzieciństwa. Staną się wyraźne i żywe, jakbyś znowu była młoda. Kolory staną się jaśniejsze i bardziej soczyste. Śmiech będzie częścią codziennego życia, choć wcześniej był rzadkim gościem lub nie było go w nim w ogóle.

Krótka rozmowa telefoniczna lub dwie pomogą Ci przetrwać długi i wyczerpujący dzień w pracy i zawsze spowodują uśmiech na Twojej twarzy. W jego obecności nie będzie konieczności ciągłego mówienia, gdyż już sama jego obecność będzie powodowała szczęście w Twym sercu. Rzeczy, które nigdy Cię nie interesowały teraz staną się fascynujące, bo wiesz, że są ważne dla tej osoby, która jest dla Ciebie tak wyjątkowa. Myślisz o nim przy każdej okazji i przy wszystkim, co robisz. Jasne niebo, łagodny wiatr albo burzowe chmury na horyzoncie powodują, że Twoje myśli odpływają właśnie w jego kierunku.

Otworzysz swoje serce na niego wiedząc, że być może któregoś dnia zostanie złamane, ale otwierając je, doświadczysz miłości i radości, o jakiej nawet nie marzyłaś. Odkryjesz, że ta wrażliwość to jedyny sposób na doświadczenie niezwykłej przyjemności bycia kochaną. Dasz sobie szansę na uczucie miłości, które będzie tak prawdziwe, że aż przerażające. Odkryjesz w sobie jednak siłę, aby ten strach przezwyciężyć. Będziesz wiedziała, że masz prawdziwego przyjaciela i bratnią duszę w kimś, kto zostanie Ci wierny na zawsze. Życie dzięki miłości do niego wyda Ci się zupełnie inne, ciekawsze i bardziej wartościowe. To, co da Ci nadzieję i poczucie bezpieczeństwa to fakt, że On jest częścią Twojego życia. Na zawsze. On i tylko On.

Bob Marley

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku