// Miłość / Chcesz zbudować szczęśliwy związek? PRZESTAŃ robić te 6 rzeczy!

Miłość

porady, czego nie robić w zwiazku
Chcesz zbudować szczęśliwy związek? PRZESTAŃ robić te 6 rzeczy!

Jeśli chcesz zbudować szczęśliwy związek przestań robić te 6 rzeczy, o których piszemy poniżej:

 1. PRZESTAŃ myśleć, że Twój związek nie przetrwa. 
Jeśli jesteś w związku, o którym myślisz, że i tak nie przetrwa, to nie przetrwa. Taka samospełniająca się przepowiednia. Zanim zaczniesz oceniać związek pomyśl, że nic ani nikt nie jest perfekcyjny. Ty też nie. Jeśli naprawdę Twoje związki nie przechodzą testu czasu, to znaczy, ze sabotujesz je, aby później móc powiedzieć: „A nie mówiłam”. Będziesz testować swoich partnerów pod kątem tego, jak dalece są w stanie znieść Twoje złe zachowanie i kiedy nastąpi wybuch i trzaśnięcie drzwiami. Zakrzykniesz tylko na koniec: „Wiedziałam, że odejdziesz” i on pójdzie. Jeśli problem jest w Tobie, nie spotykaj się z nikim zanim go nie zaprawisz.

2. PRZESTAŃ być zazdrosna. 
Jeśli mu nie ufasz, po co zaczęłaś się z nim spotykać, a potem weszłaś w związek? Jeśli ufasz swojemu partnerowi, ale masz negatywne doświadczenia z przeszłości, gdyż ktoś Cię zdradził, oszukał, okłamywał, nie przenoś tego na płaszczyznę swojego związku. Możesz w ten sposób zaniżyć samoocenę partnera swoimi wątpliwościami i bagażem negatywnych doświadczeń. Jeśli jesteś w związku, w którym druga strona jest chorobliwie zazdrosna ODEJDŻ. Zazdrość nie jest żadną oznaką miłości, szczególnie ta chorobliwa. To uczucie zaborcze i poniżające. Prawdziwy związek opiera się na obustronnym zaufaniu. Bez tego związek nie ma prawa bytu.

3. PRZESTAŃ grać w swoje gierki. 
Jesteś wściekła, albo smutna, albo wycofana. Kiedy Twój partner pyta, co się stało, odpowiadasz: „Nic”. Może to „Nic” zamyka kwestię, a może tego samego wieczoru zrobisz mu karczemną awanturę, że się Tobą zupełnie nie interesuje, bo nawet się nie domyśla, co Ci jest. Głupie, dziecinne gierki, które zabijają związek.

Niektórzy przechodzą nad tym do porządku dziennego. Powoli stają się coraz mniej zaangażowani w związek. Nawet nie próbują znaleźć odpowiedzi na pytanie, co się stało. Zamiast rozmawiać ze sobą, próbować znaleźć rozwiązanie. Ważne jest, aby nie ranić się wzajemnie i nie wkładać w te rozmowy złości, bo to emocje niezwykle niebezpieczne, szczególnie, kiedy próbuje się komunikować z szacunkiem i znaleźć konsensus.

4. PRZESTAŃ zgadzać się na mniej, niż chcesz.
Każdy związek opiera się na tym, że obydwoje dostarczacie to, czego ta druga strona nie posiada i oczekuje. Równowaga sił. Jeśli akceptujesz partnera, który daleki jest od Twoich oczekiwań – zaczynasz tkwić w martwym punkcie. Długoterminowo nie doprowadzi to do niczego dobrego. Albo kłótnie i zmuszanie go, aby się zmienił, albo rozstanie. Szczęśliwe pary są ze sobą, bo doceniają wartość i zasługi drugiej strony.   

5. PRZESTAŃ myśleć, że wystarczy  sama miłość. 
Sama miłość wystarczy na początku relacji. W długoterminowej relacji, kiedy pary przechodzą przez dobre i złe czasy, muszą się o siebie troszczyć wzajemnie sama miłość już nie wystarczy. Musisz polubić partnera. To pomoże Wam przejść przez wiele ciężkich sytuacji, na jakie napotkacie we wspólnej wędrówce.  Miłość to przyciąganie, zaangażowanie, przywiązanie. Lubienie to radość z bycia razem, bezpieczeństwo. Szacunek, zabawa i zadowolenie. Jeśli patrząc na swojego partnera możesz  śmiało powiedzieć, że naprawdę go lubisz, chcesz z nim być, jest Twoim najlepszym przyjacielem – to wybudowaliście coś wyjątkowego, co trzeba pielęgnować jak największy skarb.

6. PRZESTAŃ myśleć, ze potrzebujesz kogoś, aby być szczęśliwą.
Złap życie za rogi. Przestań czekać. Miej przyjaciól. Spotykaj sie z nimi. Bądź pierwszorzędnym fachowcem w pracy. Podwyższaj swoje kwalifikacje. Podróżuj. Dbaj o swoje zdrowie. Zdrowo się odżywiaj. Bądź szczęśliwa. Facet, którego szukasz nie chce być z nieszczęśliwą, zakompleksioną kobietą z masą problemów. Im bardziej będziesz czuła się szczęśliwa sama ze sobą, spełniona, tym więcej ludzi przyciągniesz do siebie. Ludzie będą chcieli przebywać z Tobą. Będą Cię kochać. Brać z Ciebie przykład. A faceci zapragną być z Tobą. Czas na zaprzestanie z zachowaniami, które doprowadzają do tego, że Twój związek będzie dysfunkcyjny. Czas na to, aby pokazać światu, jaka jesteś wyjątkowa. Ludzie pokochają Cię za to. Przecież taka właśnie jesteś. Prawda? Zmieszany

 BB.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku