// Miłość / 10 wskazówek jak to jest spotykać się z samotną matką

Miłość

porady, umawianie się z samotną matką, randki z samotna matką
10 wskazówek jak to jest spotykać się z samotną matką

Spotykasz piękną i inteligentną kobietę. Robi na Tobie piorunujące wrażenie, bo jest czarująca, interesująca i niezwykle seksowana. Dowiadujesz się, że nie tylko jest samotna, ale jest samotną matką wychowującą dwójkę dzieci.

Poniżej kilka wskazówek, jak to jest spotykać się z samotną matką:

1. Jej czas wolny jest na wagę złota, a Ty nie dostaniesz całości.
Jeśli kobieta, z którą się spotykasz jest samotną matką, to ma ograniczoną ilość wolnego czasu. Samotni rodzice mają inny rodzaj zajętości swojego czasu. Jest zasadnicza różnica między samotnym wychowywaniem dziecka powiązanym z pracą zawodową i z prowadzeniem domu - nie ma tu czasu do stracenia, każda minuta jest cenna. Nie miej do niej pretensji, kiedy nie mając dzieci wokół siebie przez klika godzin lub dni ma sporą listę rzeczy do wykonania i nie planuje w tym czasie spotkania z Tobą. Wybacz jej, nawet jeśli ten czas chce spędzić w jakimś SPA lub po prostu oglądając programy telewizyjne, aby naładować baterie. Oczywiście powinniście spędzać wspólnie czas i tak go planować, aby dało się połączyć przyjemne z pożytecznym.  Czas, jaki spędzicie osobno spowoduje, że również Ty będziesz go miał więcej dla swojego hobby, znajomych itp. i nie będziecie jedną z tych okropnych par, które zapomniały, że związek to nie jest chirurgiczne zszycie dwóch istnień w jedno.

2. Dzieci są dla niej najważniejsze.
Jaka jest najprostsza droga, aby zakończyć związek z samotną matką? Spróbuj zająć miejsce jej dzieci i stać się ważniejszym od nich. Szanse powodzenia równe zeru, bo one zjawiły się w jej życiu na długo przed Tobą i są częścią niej. Jej dzieci nie są dla Ciebie żadną niedogodnością, a już na pewno nie są konkurencją. To są po prostu jej dzieci. Kawałek niej. Czy naprawdę chciałbyś być z kobietą, która przedkładałaby nowego faceta - nawet tak wyjątkowego jak Ty - ponad swoje dzieci? Nie, nie chciałbyś. Jeśli sam masz dzieci i one mieszkają z Twoją eks, pomyśl, co byś poczuł w sytuacji, gdy Twoja eks zachwycona nowym kochankiem odstawiłaby Wasze dzieci na boczny tor!!!???

3. Spotkanie z jej dziećmi.
Kiedy jesteś zaangażowany w związek z samotną matką bardzo ważne są spotkania z jej dziećmi. Różne matki mają różne podejście do tematu. Niektóre matki odwlekają takie spotkania do momentu, kiedy są pewne, że związek ma przyszłość. Nie chcą, aby dzieci angażowały się w partnera, który być może za moment zniknie. Chcą im zaoszczędzić bólu i rozczarowań. Niektórych nie stać na zatrudnianie opiekunki do dzieci na wieczory, które moglibyście razem spędzić, albo nie lubią zostawiać dzieci z obcą osobą. W takiej sytuacji będziesz musiał częściej widywać jej dzieci i zaprzyjaźnić się z nimi. Najlepsza jest szczera rozmowa odnośnie jej oczekiwań w stosunku do Ciebie.

4. Jej eks zawsze będzie gdzieś w pobliżu.
Twoja eks-partnerka także ma dzieci, w których wychowanie angażujesz się, jak możesz. Jesteś ich ojcem. Nie dziw się, że jej eks jest ciągle w pobliżu - dba o swoje dzieci. Ta sytuacja wymaga od Ciebie zrozumienia. Nie bądź zazdrosny. On już  nie jest dla niej ważny, ale zależy jej na tym, aby dzieci nie czuły ciężaru rozwodu. Owszem, kiedyś go kochała, stworzyła z nim rodzinę, po czym postanowili się rozstać. Takie rozwiązanie zasługuje na szacunek. Zaakceptuj to, co jest. To ścieżka, która przywiodła ją do Ciebie. Czasami może być ciężko, bo jej eks może być totalnym dupkiem...

 5. Jej eks to jej problem, a nie Twój.
Jeśli pewnego dnia dojdziesz do wniosku, że jej były partner jest takim dupkiem, że należałoby skopać mu tyłek, mamy na to radę: Nie rób tego! Świetnie, że dbasz o swoją partnerkę i trafia Cię szlag, że ktoś ją rani, ale najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić to pozostawić jej kwestie do załatwienia z jej ekspartnerem. Ty możesz ją tylko wspierać. Nie angażuj się osobiście w konflikt pomiędzy nimi. Nie atakuj go obraźliwymi tekstami na Facebooku, nie wypisuj wiadomości tekstowych. Nie narzekaj przy niej na jej byłego partnera. Ona o tym doskonale wie, też ma tego dość i nie potrzebuje przypominania przez Ciebie. Przytul ją, kiedy jest jej naprawdę źle. Znajdź sposoby, aby ją rozweselić. Nie pozwól, aby jej problem z byłym partnerem stał się Twoim problemem.

6. Ona nie potrzebuje Cię, abyś jej pomagał.
Podoba Ci się kobieta, która jest zdeterminowana i która była na tyle silna, że wyzbyła się dupka ze swojego życia. Pozwól jej na to, aby taka była. Jeśli chce podejmować wyzwania, daj jej swoją miłość i wsparcie. Dużo z nią rozmawiaj, aby czuła Twoje poparcie i aby stawała się silniejsza. Twoje słowa dodają jej siły i pewności. To jest pomocne. Nie będzie pomocne, gdy spróbujesz rozwiązywać wszystko za nią. Jest dorosłą kobietą, która wykonała kawał dobrej roboty i uniezależniła się od dupka - byłego partnera. Przejmowanie wszystkiego na siebie będzie sygnałem dla niej, że musisz jej pomóc, bo sama sobie nie poradzi. Gówno prawda! Pomagaj jej wtedy, kiedy o taką pomoc poprosi. Niech działa tak, jak uważa za stosowne, a Ty obserwuj i bądź zawsze przy niej. Zawsze.

7. Czasami może nie mieć sił.
Dom, praca, dzieci, choroby dzieci, pomaganie w lekcjach, zakupy... Trudno jest być super kobietą - to prostu wyczerpuje i traci się energię i silę. Można nawet zwątpić w siebie. Pomóż jej rozluźnić się. Powiedz, że jest dzielna. Wesprzyj na duchu i pomóż w obowiązkach domowych, aby ją trochę odciążyć.

8. To skomplikowane.
Zaangażowanie się w związek z samotną matką nie jest tak proste jak randki z kimś, kto nie wychowuje dzieci. Nie oczekuj, że zorganizujesz romantyczny wypad na Majorkę, ona rzuci wszystko i poleci z Tobą. Jej grafik jest wypełniony po brzegi, ma wiele obowiązków na głowie każdego dnia i dzieci, które są na nią zdane, bo są z nią. To wszystko to nie są negatywy. Jest odpowiedzialna, ma mnóstwo obowiązków, więc wyjazdy tak, jak najbardziej, ale planowane z dużym wyprzedzeniem. To da się pogodzić.

9. To nie jej wina.
Społeczeństwo wykreowało dość negatywny wizerunek kobiety, która pracuje w pocie czoła od zmierzchu do świtu, aby zapewnić wszystko, co najlepsze swoim dzieciom. Doceniaj jej wysiłki i rozsądek. Nie użalaj sie nad nią. Spróbuj zobaczyć w niej nie pokonanego żołnierza, ale pełnego wigoru i odwagi wojownika (oczywiście zmęczonego i przepracowanego).

10. Jesteś szczęśliwcem, że tu jesteś i że ją masz...
Oczywiście, że jesteś, bo spotkałeś cudowną osobę w swoim życiu. Może czasami ten związek wydaje się być skomplikowany i nieprzewidywalny. Wiesz, że jest Ci z nią cudownie, ona jest spełnieniem Twoich marzeń, więc bycie z nią to zaszczyt. Doceń to!

Powodzenia! Bądź dla niej facetem, o jakim długo marzyła!

BB.

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku