// On / 5 powodów, dla których faceci kłamią

On

mężczyźni, dlaczego faceci kłamią
5 powodów, dla których faceci kłamią

Masz dość tego, że Twój facet znowu próbuje wcisnąć Ci kłamstwa? Mówi, że musiał dłużej zostać w pracy, choć tak naprawdę wyszedł z kolegami na piwo? Jego kłamstwa dotyczą nie tylko tego, co robi, ale tego, co myśli, czy też tego, co planuje? Kłamstwa na temat rzeczy błahych przychodzą mu tak łatwo, że zaczynasz podejrzewać, że kłamie w każdej kwestii. Generalnie przestajesz mu wierzyć. Dlaczego to robi? Pytanie siedzące w głowie wielu kobiet: “Dlaczego faceci kłamią?”. Odpowiedź jest następująca: jest kilka powodów, niektóre są zbieżne z powodami, dla których także kobiety kłamią. Pamiętajmy, że kłamstwo nie jest wyłącznie domeną mężczyzn.

Dzisiaj zajmiemy się mężczyznami i powodami, dla których kłamią. 

1. Aby uniknąć histerycznych reakcji partnerki
Czy byłaś kiedykolwiek smutna, albo zareagowałaś zbyt emocjonalnie, kiedy Twój facet powiedział Ci prawdę na temat tego, co czuje, albo czego oczekuje od Waszej relacji? Zastanów się nad tym. A teraz pomyśl, czy jesteś bardzo zaskoczona, że kolejnym razem powiedział tylko to, co chciał, aby uniknąć Twoich histerycznych reakcji. Mężczyźni posiadają wyjątkową zdolność dostosowywania swojego zachowania do sytuacji i do tego, aby w domu był spokój. Jeśli więc może trochę nagiąć rzeczywistość i uniknąć awantury, Twoich wymówek itp., dodatkowo mieć spokojne życie, dlaczego miałby tego nie zrobić? Dlaczego miałby być szczery, skoro od razu wie, że szczerość będzie go kosztować? Dotyczy to nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Wybieramy dla siebie najprostsze scenariusze. 

2. Aby nie zostać przyłapanym na gorącym uczynku
Nikt nie chce być przyłapany na robieniu rzeczy, które według niego mogą być źle postrzegane przez partnerkę. Taka naturalna reakcja obronna jest w naturze zarówno mężczyzn jak i kobiet. Mężczyźni mają dodatkowo niezwykłą zdolność przeinaczenia rzeczywistości i finalnie zrzucenia winy na kobiety. Będzie się zaklinał na wszystkie świętości, że nie chciał zranić Twoich uczuć. Ale to takie gadanie faceta, który nie chce mieć do czynienia z Twoim gniewem i próbuje Cię urobić. Nie łudź się, że myślał o twoich uczuciach, kiedy kłamał, bo nie myślał. Jedyne, o czym myślał to własna skóra. Jeśli przyłapiesz swojego faceta na robieniu czegoś podejrzanego, to pewne jest, że nie zrobiłby tego, gdyby myślał o Twoich uczuciach choć przez chwilę. Kłamał, bo chciał ocalić swoją skórę, co jest proste i logiczne. 

3. Jest niepewny Twojej reakcji
Czasami mężczyźni kłamią, bo są niepewni prawdy i jej wpływu na Waszą relację. On chce Ci zaimponować, ale coś się za nim ciągnie, co może Ci się nie spodobać (nie jest rozwiedziony, nie jest dyrektorem tylko przedstawicielem handlowym). Podejrzewa, że jeśli będziesz znała prawdę możesz nie być nim zainteresowana. Faceci niepewni mogą kłamać odnośnie wieku, pracy, stanu cywilnego. To typy, które zamieszczają na profilach społecznościowych swoje zdjęcia z przeszłości, na których mają burzę włosów i byli kilkanaście kilogramów chudsi. Każdy z nas ma w sobie dozę niepewności. Używanie kłamstw w celu zbudowania jak najlepszego obrazu samego siebie nie jest najlepszą drogą do zbudowania relacji. Taki facet nie będzie miał oporów, aby kłamać na temat rzeczy ważnych. 

4. Aby wymigać się od robienia pewnych rzeczy
Jeśli facetowi nie pasuje robienie pewnych rzeczy, szczególnie tych w gospodarstwie domowym, jak zakupy czy odebranie dzieci ze szkoły to ucieknie się do kłamstw. Ty poprosisz go, aby kupił kilka rzeczy w drodze do domu, a on stwierdzi, że nagle wypadło mu pozostanie dłużej w pracy. Intencjonalnie zapomni o zrobieniu kilku rzeczy licząc na to, że sama je zrobisz. Dlaczego więc nie uciekać się do kłamstw, skoro takie podejście do tematu ma same plusy? Nikt mu nie suszy głowy, a  rzeczy robią się same. Faceci nie cierpią presji, jeśli chodzi o robienie rzeczy, na które absolutnie nie mają ochoty. Im bardziej będziesz nalegać, tym bardziej on będzie się migać i jeszcze będzie bardzo oburzony Twoim zachowaniem. Najlepiej sporządzić listę jego zadań i wręczyć mu w czasie, kiedy jest zrelaksowany i zadowolony. 

5. Negatywne doświadczenia z przeszłości
Czasami faceci mają negatywne doświadczenia z przeszłości ze swoimi byłymi, kiedy to musieli posuwać się do kłamstwa, aby uniknąć ich przesadzonych reakcji. Jeśli przykładowo zawsze robiła mu awantury za spędzanie nadmiernej ilości czasu z kolegami w knajpie nauczył się, że najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest kłamstwo. Teraz może Ci sprzedawać bajkę, że musiał dłużej zostać w pracy, kiedy w rzeczywistości spędzał czas z kolegami. W tym przypadku kłamie, bo Twoja poprzedniczka nauczyła go, że kłamstwo jest najlepszym wyjściem. Ma upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu: spędził miło czas, Ty nie robisz awantur.

Od dzisiaj postaraj się pozostać spokojna i wyrażaj swoje uczucia w sposób konstruktywny. Nie rób z jego życia dramatu, bo nie powiedział Ci o czymś. Jeśli raz Twój facet doświadczy tego, że dajesz sobie radę z prawdą, jakakolwiek by ona nie była, nie histeryzujesz, nie wyrzucasz go z domu, otworzy się i będzie szczery w stosunku do Ciebie. A związek można zbudować wyłącznie na szczerości i zaufaniu.

KK.

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku