// Ona / Kobiety zranione przez narcyza kochają inaczej

Ona

narcyz, zerwanie z narcyzem, rany, blizny
Kobiety zranione przez narcyza kochają inaczej

Był czas, kiedy czuła się wybrańcem losu. Oto spotkała na swojej drodze faceta idealnego, który prawie nosił ją na rękach i spijał słowa z jej ust. Szczęście. Miłość życia. Stan, który miał trwać zawsze.

Niestety jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki jej wybranek szybko zmienił się w typowego narcyza. Mimo, że zaczął ją źle traktować i o wszystko obwiniać nie miała sił, aby odejść. Problemu szukała w sobie. Uzależniła się od swojego narcyza. Był tak przekonywujący i rozbrajający. Ale to tylko wtedy, kiedy chciał. Jego kłamstwa brzmiały jak najprawdziwsza prawda. Po mistrzowsku przyciągał ją do siebie i odpychał. 

W pewnym momencie poczuła, że to wszystko ją przerasta. Z trudem podjęła decyzję o odejściu. Ale to nie koniec tej historii. Minęły długie miesiące, a ona ciągle się nie pozbierała. Związek z narcyzem zmienił ją i jej podejście do życia.
Jak kocha kobieta złamana przez narcyza?

1.    Ma problemy z zaufaniem
W związku z narcyzem nie miała prawa głosu. Była z kimś, kto ją permanentnie okłamywał, poniżał, kontrolował i manipulował. Czuła ciągły strach przed tym, że go utraci, bo ona go kochała. Przynajmniej takiego, jaki był na początku i ciągle łudziła się, że taki właśnie jest. Karmił ją wyłącznie kłamstwami, więc teraz nie ufa nikomu.

2.    Chce się poczuć bezpieczna
Tak ją skrzywdził, że potrzebuje naprawdę silnego oparcia. Kogoś, kto nie tylko jej powie, że wszystko będzie ok, ale da jej to poczucie bezpieczeństwa. Stworzy jej w końcu tą bezpieczną przystań, na którą całe życie czekała. Kogoś, kto będzie ją kochał bezwarunkowo i odgoni wszystkie jej demony z przeszłości.

3.    Nie wie, co oznacza prawdziwa miłość
Związek z narcyzem dał jej nieprawdziwy obraz miłości. Kiedy więc spotyka właściwego faceta, nawet nie wie jak z nim postępować i czego od niego oczekiwać. Nie do końca mu wierzy, bo tego właśnie doświadczyła będąc w związku z narcyzem. Zakochała się, dala mu swój cały świat, a on wykorzystał jej łatwowierność i niszczył ją sukcesywnie.

4.    Ciągle boi się, że wydarzy się coś złego
Uczucie niepewności to nieodłączna część nowego związku, w jakim będzie. Boi się, ze nagle zdarzy się coś złego i zniszczy ten dobrze zapowiadający się związek. Czeka na faceta uczciwego, który ofiaruje jej swój świat. A kiedy taki się zjawi i będzie najuczciwszym facetem pod słońcem ona i tak będzie czekała na jakąś katastrofę. Na to, ze wcześniej czy później ten facet zacznie ją oszukiwać, źle traktować i skończy się ta pięknie zapowiadająca się bajka. Nie będzie jej łatwo uwierzyć w jego dobre intencje i w to, że ludzie są z natury uczciwi. A przede wszystkim w to, że zasługuje na prawdziwe szczęście i miłość.

 

5.    Przeprasza za wszystko
Narcyz oskarżał ją, że wszystko, co złego dzieje się w ich związku to tylko i wyłącznie jej wina. Tego nasłuchała się i tak sobie zakodowała. JEJ WINA. Dlatego ciągle przeprasza, bo skoro to jej wina, to trzeba przeprosić, aby facet się nie złościł. Aby znowu wszystko nie rozpadło się przez nią. To przepraszanie za coś, co nie jest jej winą lub co zupełnie nie wymaga tego, aby przepraszać. Ot tak na wszelki wypadek. To tkwi głęboko w niej. I trudno będzie to zmienić.

6.    Podświadomie chce zniszczyć wszystko, co dobre w jej życiu
Wiesz dlaczego tak robi? Narcyz wmówił jej, ze nie zasługuje na szczęście. W nowym związku czeka na jakiś znak, aby odejść, bo jest przeświadczona, że miłość nie wiąże się z niczym innym niż cierpienie. Boi się, że nowy wybranek po jakimś czasie stanie się taki jak narcyz. Jest przeświadczona, że każdy facet jest taki sam. Chce więc uprzedzić wydarzenia i odejść, zanim wszystko się zepsuje. Zanim znowu ktoś będzie nią poniewierać i zamieni jej życie w koszmar. Przecież nie zasługuje na szczęście – dokładnie pamięta słowa narcyza.

7.    Nie wierzy w miłość
Tak skutecznie narcyz wpajał jej to, że jest bezwartościowa, że boi się zakochać. Nie dość, że złamał jej serce, to jeszcze spowodował, że przestała wierzyć w miłość. Według niej każda miłość na początku jest piękna i romantyczna, a później wszystko psuje się jak domek z kart. Nie wiadomo, kiedy i dlaczego. Właściwie ona wie, dlaczego – z jej winy.

8.    Jest wycofana
Rany, które pozostały po związku z narcyzem tak łatwo się nie zagoją. Właściwie ciągle krwawią. Nie chce być wykorzystana i zraniona ponownie, więc trzyma na dystans nowo spotkanych mężczyzn. W ten sposób chce się uchronić przed kolejnym rozczarowaniem.

Wiesz, kto jest jej potrzebny? Ktoś, kto jest cierpliwy, kto udowodni, że nie każdy facet będzie ją źle traktował. Że zasługuje na szczęście. Że jest wspaniała. I że prawdziwa miłość naprawdę istnieje.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku