// Rozstania / 10 sposobów jak zapomnieć o facecie, który Cię zdradził

Rozstania

porady, zdrada, jak zapomnieć o facecie, który zdradził
10 sposobów jak zapomnieć o facecie, który Cię zdradził

Spotykasz się z facetem. Jest cudnie i jesteś szczęśliwa jak nigdy przedtem. Nie przeczuwasz, że coś dzieje się za Twoimi plecami. Ukochany właśnie namierzył jakąś panienkę na portalu społecznościowym i kiedy Ty pochłonięta jesteś obowiązkami domowymi, on w najlepsze omamia ją tekstami, które jeszcze tak niedawno były częścią Waszego wszechświata. Tylko Waszego! Ta oczywiście ulega, słuchając przy okazji jaka to niby Ty byłaś dla niego niedobra i jaką ma trudną sytuację w domu. Biedaczysko! Kiedy to wykrywasz świat Ci się na chwilę zawala. Kończysz związek, bo niby nie doszło do zdrady fizycznej, ale do psychicznej jak najbardziej. Po rozstaniu masz jedno pytanie w głowie: Dlaczego to zrobił? On nie ma odpowiedzi. Zresztą, czy to ma znaczenie? 
Poniżej 10 sposobów, jak o nim zapomnieć. Na zawsze.

1. Zmień sposób myślenia
Myśli to coś, nad czym powinnaś zapanować i kontrolować nawet wtedy, gdy jesteś przekonana, że nie potrafisz. On ma ciągle ważne miejsce w Twoich myślach, a nie zasługuje, więc wyrzuć go stamtąd. Zostaw to miejsce dla osób ważnych, które Cię kochają i dla których jesteś ważna, a nie dla dupka, który zostawił Cię dla jakiejś nie sięgającej Twoich pięt panienki. Tylko za to – wylot i już.

2.  Zamknij za nim drzwi
Kiedy tylko będziesz o nim myśleć wizualizuj duże, piękne, szerokie drzwi, przez które wyrzucasz go ze swojego życia. Pamiętaj, aby zawsze je w tej wizualizacji zamknąć, kiedy on znajdzie się po drugiej stronie. Po tej miłej rzeczy przejdź do jeszcze milszych, które nastroją Cię pozytywnie. Pamiętaj, to Ty kontrolujesz sytuację i wybierasz, co dla Ciebie najlepsze. W tej sytuacji wiesz, co to jest.

3. Wykasuj wszelkie informacje kontaktowe
Skasuj jego numer telefonu z Twojego telefonu i wszelkich miejsc, gdzie może się znajdować. To tak na wszelki wypadek, gdybyś jednak chciała zadzwonić w momencie słabości. Bądż silna – dasz radę!

4. Przestań śledzić go na portalach społecznościowych
Nie możesz śledzić go na portalach społecznościowych, aby zobaczyć co i z kim robi. Na Facebooku każdy zamieszcza zdjęcia, na których jest szczęśliwy, więc zrani Cię to. Wyrzuć go z grona swoich przyjaciół na portalach społecznościoych. Zablokuj go, aby nie miał możliwośći kontaktowania się z Tobą. Pamiętaj, jego już nie ma.

5. Przestań o nim ciągle mówić
Nie powracaj do tego, jaki był, bo to nie ma sensu. Raczej skup się na tym, co zrobił i jak bardzo Cię skrzywdził. Pomoże.6. Nie pytaj przyjaciół, co u niego słychać
Słuchanie historii, jak to cudownie układa sobie życie z kobietą, z którą Cię zdradził nie jest drogą uzdrowienia Twojej duszy. Co Cię to obchodzi?! Nie rań siebie sama, wystarczy, że on to zrobił. I nie przedłużaj bólu. Przestań pytać o niego.

7. Nie przejeżdżaj koło jego domu
Trzymaj się z daleka od niego i jego domu. Nie organizuj nocnych wycieczek pod jego okna, aby przekonać się, kto u niego jest. A czy to ma jakieś znaczenie? "Co z oczu to z serca". Złota zasada. To on ma żałować, a nie Ty.

8. Bądż maksymalnie zajęta
Zmuś się, aby wyjść z domu i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Nie siedź w domu. Wynajdź sobie nowe hobby. Spraw, aby Twoje myśli były cały czas zajęte.

9. Prowadź dziennik
Pisanie jest rodzajem terapii. Pomaga w uzdrawianiu duszy. Przelewaj na papier negatywne emocje. Pamiętaj, że często zatrzymujemy w pamięci tylko te miłe rzeczy i dobre czasy i powracamy do nich, kiedy siedzimy w samotności. Dziennik pomoże Ci uświadomić sobie, że oprócz tych miłych chwil było mnóstwo takich, które doprowadzały Cię do łez i powodowały nieprzespane noce.

10. Rozkoszuj się każdym dniem
Każdy dzień wykorzystaj na dowartościowywanie się. Jesteś piękna, mądra, wykształcona. Powtarzaj sobie bez końca. Uśmiechaj się. To on jest dupkiem i niech żyje ze świadomością tego, co stracił. Bądź pozytywna dla świata, świat odpowie Ci tym samym. Pozytywnym myśleniem zapraszasz wartościowych ludzi do swojego życia.

I co? Pomogło? A jak wróci – pokaż mu te drzwi! Będzie cierpiał jak bohater opowiadania "Prometeusz".

MB

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku