// On / Dlaczego starsi faceci wiążą się z dużo młodszymi kobietami?

On

mężczyzna, dlaczego starsi faceci wiążą się z młodszymi partnerkami
Dlaczego starsi faceci wiążą się z dużo młodszymi kobietami?

To bardzo częste zjawisko w dzisiejszych czasach. Nie dotyczy tylko celebrytów, ale zwykłych śmiertelników. Badania przeprowadzone w Szwecji potwierdzają, że starsi faceci w większości preferują dużo młodsze partnerki. Spośród 97 facetów, tylko trzech poszukiwało partnerki w swoim wieku, pozostali młodszej i urodziwej. Wcale nie musiała być wybitnie inteligentna. Mężczyźni patrzą na młodość i urodę, kobiety zaś szukają stabilizacji finansowej, którą może im zapewnić starszy partner.
A oto 3 powody, dla których facet wiąże się z młodszą kobietą:

1. Ma kryzys wieku średniego.
To najprostsze wytłumaczenie. Facet zmęczony małżeństwem i obowiązkami czuje, że czas przeciekł mu przez palce wraz z młodością. Postanawia znaleźć kobietę młodą i atrakcyjną, która zastąpi "stary model", czyli jego małżonkę. Ma mu to przywrócić młodość i sprawić, że znowu zacznie cieszyć się życiem. Poszukiwanie takiej drugiej młodości. Z ta drugą młodością wiąże się kupowanie ekskluzywnych zabawek jak np. zakup drogiego samochodu typu BMW, o jakim zawsze marzył, całkowita wymiana garderoby, siłownia i praca nad własnym ciałem. Niektórzy faceci umawiają sie z młodszymi kobietami, aby udowodnić sobie, że nie stracili na swoim uroku i są ciągle tak samo interesujący dla płci przeciwnej.

2. Chce mieć dzieci.
Niektórzy faceci powyżej 40-tki bardzo pragną mieć dziecko lub więcej dzieci, choć dzieci już dawno odchowali. Spotykanie się z młodszą kobietą zmniejsza według nich niebezpieczeństwo i prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z wadą genetyczną. Jest to ich wytłumaczenie. Jeśli facet w średnim wieku nigdy nie miał dziecka, naturalną koleją rzeczy szuka partnerki, która może mu takie dziecko urodzić. Faceci także mają swoje biologiczne zegary i czują presję czasu. W końcu chcieliby dożyć pełnoletniości potomka lub jego ślubu  Są przekonani, że starsza kobieta (w ich wieku) nie jest w stanie urodzić zdrowe potomstwo.

3. Myśli, że wszystkie kobiety w jego wieku są takie, jak jego eks.
Faceci są przekonani, że kobiety w ich wieku są wszystkie takie same. Jeśli mają złe doświadczenia z żonami przechodzącymi menopauzę, myślą, że jeśli zwiążą się z kimś w podobnym wieku sytuacja się powtórzy. Po co komplikować sobie życie? Wiele małżeństw rozpada się z powodu menopauzy. Jeśli spotkał się z kobietą w swoim wieku na randce w ciemno i ta narzekała na swoje małżeństwo nabrał przekonania, że wszystkie kobiety w pewnym wieku są zgorzkniałe i nie do życia, więc po co mu kolejny problem.  A tu ma młodą, seksowną, która nie będzie narzekać na zmarszczki, bo ich jeszcze nie ma. Poza tym pozycja faceta wśród kolegów rośnie, bo oto on ma taką, na widok której wszystkim zapiera dech w piersiach. Młoda, ładna, posłuszna, niewymagająca - chodzący ideał.

Młode kobiety decydują się na bycie z dużo starszym partnerem z trzech powodów: albo nigdy nie były w poważnym związku, albo właśnie wyszły z nieudanego małżeństwa, bądź dla kasy. Wydaje im się, że bycie ze starszym panem jest gwarancją spokoju w małżeństwie i stabilności finansowej.

Na szczęście nie wszyscy faceci w średnim wieku rozpoczynają polowanie na młodsze kobiety (dużo młodsze kobiety). Niektórzy wiedzą, ze czynnikiem numer jeden udanego związku jest czas, jaki ludzie ze sobą przeżyli. Czas, który pozwala im nauczyć się siebie i zbudować wspaniały związek oparty na miłości i zaufaniu, a nie związek, w którym czynnikiem scalającym jest grubość męskiego portfela.

SK

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku