// Miłość / Czy wyjawić partnerowi WSZYSTKIE najskrytsze sekrety z przeszłości?

Miłość

porady, czy wyjawiać wszystkie sekrety partnerowi, tajemnica a partner
Czy wyjawić partnerowi WSZYSTKIE najskrytsze sekrety z przeszłości?

Sekrety to informacje, które nie powinny dostać się w szpony innych. Powinny być utrzymywane w ścisłej tajemnicy, ponieważ taka jest rola sekretu. W idealnym świecie powinno to tak działać. Szczególnie wtedy, gdy postanowisz żyć w samotności. Ale ty chcesz bliskości, czułości, silnego związku na całe życie. Spotykasz różnych facetów, poznajesz ich, dajesz im się poznać. Oznacza to również, że powoli wyzbywasz się maski i ujawniasz swoje sekrety - informacje z Twojego życia, które z różnych względów chciałaś ukryć przed innymi. To ta romantyczna strona Twojej historii miłosnej, która często powoduje pogłębienie związku, ale nie zawsze.

5 wskazówek, jak rozliczyć się z bolesną przeszłością:

1. Zastanów się poważnie nad tym, czy wyjawienie tajemnicy jest koniecznością. Niektóre rzeczy wydarzyły się w przeszłości i stały się z czasem zupełnie nieważne w Twoim teraźniejszym życiu. Innymi słowy: niektóre trupy powinny pozostać na zawsze w szafie. Jeśli w czasie studiów miałaś taki rok, że generalnie chodziłaś z imprezy na imprezę i nie trzeźwiałaś, to co właściwie zyskasz teraz wyjawiając ukochanemu ten sekret w wieku lat 30-tu? Albo co stracisz? Czy tamte doświadczenia z czasu studiów mają jakieś przełożenie na Twoje dzisiejsze życie? Jesteś uzależniona od alkoholu i Twój partner powinien się dowiedzieć, kiedy to się zaczęło? Jeśli to tylko wybryki z przeszłości zostaw je tam, gdzie ich miejsce i nie ujawniaj ich.

2. Najpierw przebacz sama sobie. Prawdopodobnie Twój wielki sekret nie jest czymś, z czego jesteś dumna i do czego chcesz się przyznać. Wyznając go partnerowi prosisz go niebezpośrednio o nie wykorzystywanie go przeciwko Tobie. Chcesz, aby zaakceptował Twoją przeszłość i ciągle chciał z Tobą budować przyszłość. Prawda jest taka, że zadanie będzie podwójnie ciężkie, jeśli Twój partner wyczuwa, że sama sobie jeszcze nie przebaczyłaś. Najpierw sama rozlicz się ze swoją przeszłością, zanim będziesz oczekiwać, że ktoś inny zrobi to.

3. Nie spiesz się. Utrzymywanie ważnych informacji w sekrecie za długo może mieć toksyczny wpływ na nasz związek, gdyż może to być potraktowane jako utrata zaufania.. Jeśli zrobisz to za szybko, może to mieć ten sam skutek. Wyznawanie najgłębszych sekretów komuś nowemu możesz odczuwać jako krok do zbudowania trwalej  relacji wolnej od obciążeń. Zwróć uwagę na dwa słowa: "ktoś nowy". Ona lub on nie zna Cię wystarczająco  dobrze, aby zrozumieć te rewelacje oraz motywy Twojego zachowania w przeszłości. Bądź ostrożna z wyjawianiem sekretów: jeśli raz je wyjawisz, sytuacji nie da się cofnąć. Przyspieszysz kwestię i możesz sama się postawić w sytuacji ponoszenia konsekwencji za to, co zrobiłaś w przeszłości. Jeśli związek jest obiecujący, utnij sama wszystkie spekulacje szybko, a sprawa przestanie być sekretem.

4. Daj partnerowi czas na zrozumienie i przetrawienie tych rewelacji. Podjęłaś decyzję o ujawnieniu tajemnicy, bo nadszedł według Ciebie właściwy czas. Twój sekret jest ważny, potencjalnie może zranić Twojego partnera i spowodować jego obawy - jeśli tak by nie było, nie trzymałabyś tego w tajemnicy. Nie oczekuj, że Twój partner po usłyszeniu go po prostu przejdzie nad tym do porządku dziennego. On potrzebuje i zasługuje na taką ilość czasu, jaka jest mu niezbędna do przetrawienia tematu. Czekając w spokoju, jeśli na taki możesz się zdobyć, na jego reakcję, zwiększasz szanse, że on zacznie myśleć o Waszej przyszłości, a nie o Twojej przeszłości.

5. Bądź gotowa na to, że on też odwdzięczy się swoimi historiami z przeszłości.  Każdy człowiek ma jakiś sekret, który chce ukryć przed światem. Nie bądź zaskoczona, jeśli on także zaskoczy Cię jakąś bombą ze swojej przeszłości, np. sypiał z wszystkimi koleżankami z roku. Upps.... Taka sytuacja to najlepsza możliwość pokazania wyrozumiałości, współczucia  i przebaczenia przez obydwie strony.

Zazwyczaj sekrety nie są tak przerażające, kiedy wychodzą na światło dzienne, jak Ty masz zakodowane w głowie. Jeśli masz coś do powiedzenia partnerowi potraktuj to z odpowiednim wyczuciem, a Twój związek stanie się mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

 BB

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku