// Ślub / Nie musisz być damą, aby upolować prawdziwego księcia

Ślub

inne, Mette-Marit i Haakon, następca tronu Norwegii, trudna miłość, współczesna bajka o Kopciuszku
Nie musisz być damą, aby upolować prawdziwego księcia

Historia o Kopciuszku, którego książę odnalazł na końcu świata, pokochał i ożenił się pomimo tego, że początki tej miłości były bardzo trudne ze względu na kolorową przeszłość Kopciuszka . Kopciuszek to Mette-Marit, a jej książę to następca norweskiego tronu Haakon Magnus. Mette-Marit pracowała jako kelnerka w restauracji Engberta. Była zafascynowana podziemnym życiem w Oslo, brała narkotyki: kokainę i ekstazy. Pracowała również jako dziewczyna do towarzystwa. Była w związkach z dwoma dilerami narkotyków: Johnem Drange, potem z Mortenem Borga. Ten drugi został skazany za handel narkotykami. W 1997 roku urodziła mu syna Mariusa. Uroda Mette? Cóż... powiedziałabym trudna.

W 1996 roku na przyjęciu u znajomych poznała przystojnego księcia Haakona, który ubrany w dżinsy i koszulę nie wyróżniał się z tłumu. To był początek wielkiej miłości. Wbrew królewskiej etykiecie zamieszkali razem przed ślubem.

Para przez 4 lata utrzymywała swój związek w tajemnicy. Wreszcie Haakon wyznał przyjacielowi, że spotkał kobietę swojego życia, z którą pragnie założyć rodzinę. W 2000 roku  książę Haakon podczas wizyty w norweskiej państwowej telewizji NRK potwierdził, że planuje ślub z Mette-Marit.


Para królewska udzieliła parze wsparcia i oznajmiła, że bardzo kibicują młodym i cieszą się ze szczęścia syna. 1 grudnia 2000 roku oficjalnie ogłoszono zaręczyny Mette i Haakona. Kilka dni wcześniej Mette przyznała, że bardzo żałuje tego co robiła w przeszłości oraz wyraziła nadzieję, że Norwegowie zrozumieją i zaakceptują ją. 25 sierpnia 2001 roku w Oslo Mette-Marit i Haakon wzięli ślub, którego udzielił im norweski biskup Gunnar Stalsett, Podczas kazania biskup stwierdził, że "Droga nie była łatwa, ale miłość zwyciężyła''. Haakon podczas swej przemowy weselnej stwierdził, że jest zaszczycony poznaniem rodziny ukochanej i ciepłym przyjęciem w rodzinie Mette, podziękował rodzicom i siostrze za wsparcie, do Mette zaś zwrócił się następujacymi słowami:

"W Twojej duszy wszystko błyszczy

Dzięki Tobie zmieniam sie na lepsze

Kocham Cię

Wszystko, co robimy, to z miłości

To, co nas łączy jest piękne"

 Haakon i Mette-Marit mają dwójkę wspólnych dzieci: Ingrid Alexandrę i Magnusa, ponadto wychowują syna Mette, Mariusa, którego Haakon traktuje jak swojego syna. I żyją w szczęściu i miłości, która jak widać jest w stanie pokonać wszystkie przeszkody. Czy trzeba być damą i mieć nieskalaną opinię, aby zostać żoną księcia? Nie, nie trzeba. Trzeba tylko znaleźć się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, jak Mette.Pocałunek

 

 

 SK.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku