// Rozstania / Jeśli odczuwasz te 15 rzeczy znaczy, że tkwisz w związku, który pora zakończyć

Rozstania

relacje damsko-męskie, kiedy zakończyć związek, kiedy się rozstać
Jeśli odczuwasz te 15 rzeczy znaczy, że tkwisz w związku, który pora zakończyć

Każdy związek rodzi w nas oczekiwania i nadzieje na wszystko, co najlepsze. Najważniejsze, to nie marnować cennego czasu na relację, która zamiast radości przynosi coraz więcej znaków zapytania. Poniżej sygnały, że utknęłaś w relacji zmierzającej ku końcowi i pora podjąć właściwy krok.

1. W Waszym związku jest więcej znaków zapytania aniżeli jasności.
Czas przynosi rozwiązania problemów. Jeśli jednak z upływem czasu ilość problemów zwiększa się i jesteś bardziej zdezorientowana niż na początku, to znak dla Ciebie, że związek nie zmierza we właściwym kierunku.

2. Początkowy pociąg seksualny nie doprowadził do powstania trwałej więzi między Wami.
Atrakcyjność w postaci miłego uśmiechu, błyskotliwego dowcipu, czy pewności siebie może scalić parę na długo. Romans, który wybuchł nagle i jest oparty wyłącznie na fascynacji seksualnej nie spowoduje powstania trwałej więzi między Wami. Zgaśnie tak szybko, jak się pojawił.

3. Potrzebujesz więcej przestrzeni dla siebie. 
Każdy potrzebuje czasu tylko dla siebie, co jest naturalne i normalne. Kiedy jednak potrzeba "czasu dla mnie" pojawia się dużo częściej niż potrzeba "czasu dla nas" powinna Ci się zaświecić lampka ostrzegawcza.

4.  Czas pokazał, że macie różne podejście do wartości i różne przekonania.
Spójrz realistycznie na to, czy Wasze marzenia i podejście do życia zmierzają w tym samym kierunku, czy tylko stale musicie iść na bardzo trudne kompromisy. Pamiętaj o tym, że najważniejsze to patrzeć w tym samym kierunku.

5. Ciężko pracujesz nad udoskonalaniem Waszego związku, a Twój partner nie podejmuje takiego wysiłku.
Zdrowa relacja to dwoje ludzi, którzy w równym stopniu dbają o związek i inwestują w niego. Każdy związek to ciężka, codzienna praca dwojga partnerów.

6. Wasze ambicje i motywacja są na różnych poziomach.
Nieważne, czy dotyczy to rozwoju kariery, dalszej edukacji, czy rozwoju osobistego, każdy z partnerów powinien mieć ściśle zdefiniowane cele i plan, jak je zrealizować.

7. Odkryłaś w związku przypadki nieuczciwości i oszustwa.
Kłamstwa i oszustwa powodują destrukcję jednego z najważniejszych komponentów związku: zaufania. Obecność kłamstw i brak zaufania prowadzą do kłopotów, a często końca relacji.

8. Twój partner ma nierealistyczne podejście do tego, co jest potrzebne dla odniesienia długoterminowego sukcesu.
W zdrowej relacji wszyscy wiedzą, że nikt nie jest idealny i w każdym związku wcześniej czy później pojawią się problemy, które trzeba odpowiednio zaadresować i rozwiązać. Każda relacja wymaga ciężkiej pracy i wytrwałości. To żywy organizm.

9. Jedno z Was jest uwieszone i zależne od drugiego. 
Niektóre związki są w stanie przetrwać chorą zazdrość, zaborczość, nadmierne uzależnienie, czy kontrolę. Takie zachowanie jasno wskazuje, że przynajmniej jednej osobie brakuje solidnego emocjonalnego fundamentu.

10. Staje się dla Ciebie jasne, że Wasze cele dotyczące życia i kariery są rozbieżne. 
Zadaj sobie pytanie, jak widzisz Wasze wspólne życie, cele, zarobki, cele zawodowe w przyszłości? Myślicie o tym samym?

11. Odstawiasz na bok swoje potrzeby oraz ambicje i koncentrujesz się wyłącznie na potrzebach partnera.
Brak tego typu równowagi w związku spowoduje, że Twoje uczucia będą urażone i podeptane. Zdrowa relacja wymaga równouprawnienia w związku - obydwoje partnerzy powinni czuć się tak samo wartościowi. Nie ma partnera bardziej ważnego lub takiego, którego potrzeby są ważniejsze.

12. Zastanawiasz się nad ty, czy nie znajdziesz kogoś lepszego dla siebie. 
Czasami mogą pojawić się wątpliwości co do związku i pytania dotyczące przyszłości relacji. Nie ignoruj jednak tych znaków ostrzegawczych, jeśli będą one zaprzątać Twoje myśli bardzo często.

13. Nie możesz być sobą przy tej osobie.
Podejmowanie prób zmiany siebie, bądź zamaskowania swojego prawdziwego "ja" na potrzeby związku to jasny znak, że osoba, z którą jesteś nie jest dla Ciebie. Zastanów się, jak długo będziesz mógł udawać, że jesteś kimś innym? Znudzi Ci się wcześniej lub później.

14. Masz uczucie, że czas przepływa Ci przez palce. 
Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku możesz zacząć odczuwać, że czas, który tak szybko biegnie mogłabyś spędzać w lepszym związku, albo na poszukiwaniach innego (lepszego) partnera.

15. Kiedy patrzysz w przód nie widzisz Waszej wspólnej przyszłości. 
Powinnaś być w stanie wyobrazić sobie Wasz związek za pięć, dziesięć i dwadzieścia lat. I powinnaś mieć jasność co do tego, że będziecie wtedy razem. I odczuwać radość, że z tą osobą spędzisz życie.

Pamiętaj, jeśli czujesz, że związek, w którym jesteś z różnych powodów nie ma szans na przetrwanie, zakończ go. Dasz sobie szansę znalezienia osoby, którą będziesz kochać i która odwzajemni Twą miłość. "Nie trać czasu, z niego bowiem składa się życie"....

BB.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku