// Miłość / Wiem o czym myślisz... Komunikacja pozawerbalna

Miłość

relacje, miłość, telepatia, pasja, umysł, Kobieta, mężczyzna, komunikacja ponzaderbalna, szósty zmysł
Wiem o czym myślisz... Komunikacja pozawerbalna

Jak często zdarzało Wam się słyszeć: "Wiem o czym myślisz..."? Ile razy jakaś sytuacja wydawała Wam się znajoma? Możemy to wszystko potraktować jako zwykłe dejavu, ale może to być także wynik szczęśliwego i udanego związku . Głębokiego porozumienia dwojga ludzi na poziomie psychicznym. W jaki sposób przebiega ta ponadwerbalna komunikacja?


Nie można mówić, czy pisać o umyśle pomijając zasady działania mózgu. Mózg jak wszyscy wiemy składa się z dwóch połączonych ze sobą półkul, mających jednak odmienne funkcje. Racjonalnym i analitycznym myśleniem, mową oraz umiejętnościami matematycznymi zajmuje się lewa półkula. Łączy nas ona także z rzeczywistością zewnętrzną. Prawa półkula kieruje naszą działalnością artystyczną, kreatywnością i intuicją. Dzięki prawej półkuli potrafimy komunikować się ze swoim wnętrzem.Dzięki temu umysł umożliwia nam odbieranie zewnętrznych bodźców, które maja spory wpływ na nasz świat wewnętrzny. Istnieje poziom świadomy (w umyśle), mający bezpośredni kontakt z półkulami mózgowymi i interpretuje różne aspekty rzeczywistości jakie postrzegamy. Jest także drugi poziom, nieświadomy, działający poza czasem i przestrzenią. Odbiera energię z różnych wymiarów świadomości zbiorowej czy uniwersalnej. Nasze ciało wytwarza siły elektromagnetyczne, elektrostatyczne, magnetyczne i połączone z grawitacją. Wszystkie one są ze sobą powiązane. W skutek eksperymentów nad zjawiskiem telepatii wiadome jest, że człowiek może nawiązać kontakt z umysłem drugiej osoby za pomocą szczególnej, niewyjaśnionej jeszcze do tej pory funkcji mózgowej. Nazywa się to telepatią spontaniczną. Jest to zjawisko nieświadome i ma bardzo dużo wspólnego ze związkiem uczuciowym dwojga ludzi. Osoby te przyciągają pewien spscyficzny rodzaj energii miłosnej, która pomaga w transportowaniu myśli w obie strony.


Mnisi tybetańscy wierzą, że ludzie potrafią porozumiewać się między sobą za pomocą "szóstego znysłu", który mimo, że uległ zwyrodnieniu można ćwiczyć i posługiwać się nim świadomie. Zgodnie z tymi wierzeniami telepatia, lub "szósty zmysł" mają związek z szyszynką. Gruczoł ten wytwarza energię mentalną, która pomaga w nawiązywaniu kontaktów w bardzo alternatywny sposób. Najważniejsze to zdać sobie sprawę z tego, że potrafimy być otwartymi na magię, z którą spotykamy się na co dzień. Wystarczy odrobina odwagi, aby się otworzyć i wyjść poza to co znamy, a spróbować czegoś zupełnie innego, nowego i odkryć tym samym prawdziwą rzeczywistość i doznawać jej wszystkimi zmysłami.

jk
źródełko: "Szczęście. Jak kochać i być kochanym" Mabel Iam

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku