// Seks / Czy w ciąży można uprawiać seks?

Seks

ciąża, seks, seks w ciązy, Kobieta, mężczyzna, miłość, obawy, poród, seks przed porodem
Czy w ciąży można uprawiać seks?

A dlaczego nie?!?!? Jeśli dobrze się czujesz, a Twój lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwskazań absolutnie nie rezygnuj z seksu podczas ciąży.

Wszystko zależy od Twojego samopoczucia. Nudności, częstsze korzystanie z toalety, brak apetytu lub jego nadmiar, zmęczenie wystarczająco potrafią "umilić" dzień i wtedy nie myśli się o jakiejkolwiek formie zbliżenia. Na szczęście nic nie trwa wiecznie i nawet najbardziej uciążliwe dolegliwości mijają. Wtedy mimo wielu pytań i obaw pojawia się chęć na relaks z ukochanym. Zawsze jest przy tym pytanie, czy seks nie zagrozi ciąży? W gabinetach ginekologicznych nie jest to jeszcze zbyt popularny temat, a niektórzy lekarze otwarcie potrafią mówić, że seks w czasie ciąży nie jest wskazany. (?).

Wszystko zależy od trymestru ciąży. W pierwszym, organizm kobiety nie jest jeszcze przyzwyczajony do stanu, w jakim będzie się znajdował przez kilka kolejnych miesięcy. Zwykle w tym czasie męczą ją przykre dolegliwości, jeśli jednak nie są zbyt dokuczliwe, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kochała się ze swoim facetem w każdy ulubiony sposób.

Samopoczucie zdecydowanie polepsza się w drugim trymestrze ciąży. Jest to bardzo dobry okres, aby oddać się wzajemnym uniesieniom. Wielu przyszłych rodziców odnajduje radość we współżyciu w wannie lub pod prysznicem. Ciepła woda relaksuje, uspokaja, niweluje wszelkiego rodzaju napięcia.

W trzecim trymestrze partnerzy szukają bardziej komfortowych pozycji. Ze względu na kształt i wielkość brzucha pozycja tylno - boczna jest idealna do uprawiania seksu w tym czasie. 
Seks w ciąży jest bezpieczny do chwili, kiedy obydwoje macie na to ochotę. Obydwoje. Gdy ONA nie uskarża się na zwykłe ciążowe dolegliwości, a sama ciąża przebiega w sposób nie odbiegający od normy. I oczywiście nie ma żadnych przeciwskazań lekarza prowadzącego.

Seks w niektórych kulturach bywa zalecany bezpośrednio przed porodem (Skandynawia). W spermie znajdują się związki działające rozluźniejąco na szyjkę macicy (prostaglandyny) i są uważane za środki przyspieszające poród. Okazuje się, że tak jak się zaczęło, można zakończyć okres ciąży. Stosunek "na chwilę przed porodem" może pomóc w przyjściu na świat nowego człowieka. Tyle przyjemności i radości naraz. Mrugnięcie

OQ

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku