// On / Typ faceta - Casanova, czyli nie taki diabeł straszny...

On

Kobieta, mężczyzna, Casanova, miłość, uwodzić, zdobywać kobietę, pasja, fascynacja
Typ faceta - Casanova, czyli nie taki diabeł straszny...


Mężczyźni tego typu są znawcami psychiki kobiet. Prawzór takiego faceta - autentyczny Casanova cieszył się szerokim zainteresowaniem współczesnych mu ludzi, jak i pokoleń późniejszych. Powstało wiele jego biografii, kilkakrotnie ekranizowano jego historię, fałszowano jego pamietniki. Najwiekszą popularnością cieszyła sie jednak tylko zewnętrzna strona jego zachowań, czyli mnogość podbojów erotycznych. Współczesny Casanova także budzi zawiść, agresję wskutek klimatu jaki powstaje wokół jego podbojów miłosnych. Prawdziwe cechy i motywy jego zachowań schodzą na nieco dalszy plan.

Do charakterystycznych cech tego typu facetów należy przede wszystkim fascynacja kobiecością i adoracja kobiecości. Casanova zachwycony jest nie tylko odmiennością biologiczną, ale i psychiczną płci. Taki mężczyzna  poświęca się kobietom tak samo, jak inni poświęcają się karierze, polityce, malarstwu... Właśnie w kontaktach z kobietami, w różnych sytuacjach erotycznych, uzyskuje najwiekszy stopień zadowolenia i najintensywniejsze odczuwanie życia, wszystko inne natomiast wydaje mu się szarzyzną i popiołem.Kolejną cechą jest indywidualizowanie kobiet. Casanova szuka w każdej kobiecie jej specyficznej inności i dostosowuje do niej swoje "podchody": " Każda kobieta nosi w sobie swój mit o miłości... Kobieta musi się odnaleźć w mężczyźnie, dlatego on musi nieustannie się zmieniać, niejako ciągle przetwarzać, dostosowując się do wyobrażenia jakie owa kobieta ma o mężczyźnie. Jedna pragnie romantycznego trubadura, wzdychacza i pojękiwacza, inna pragnie brutalnego i władczego samca, jeszcze inna zwykłego słabeusza, inna znów beztroskiego wesołka, wodzireja... Pierwszym zadaniem jest odkryć czego szuka ona w mężczyźnie, a później takim się stać. Kobiety są to istoty, któe przede wszystkim pragną być zauważane. Jedne chcą, aby zauważać w nich poetyczną duszę, strój, nastrój, dowcip, inteligencję, inne wreszcie chcą, aby widzieć w nich ponętną samiczkę. Do kobiety więc należy podchodzić zawsze z zainteresowaniem... Czasem, aby zdobyć kobietę, wystarczy jedno ciepłe słowo, jeden ciepły gest.... Do pięknej kobiety trzeba podchodzic z prostotą".(Z. Nienacki "Uwodziciel")Typ Casanovy lubi kobiety, jest ich powiernikiem, przyjacielem. Po romansie także pozostaje z nimi w bardzo przyjacielskich stosunkach.
Jest estetą. Bardzo sobie ceni zadowolenie ze strony kobiety i swoją męskość, ale jest ona postrzegana jako partnerska wobec kobiecości. Oprawę, klimat, nastrój również stawia na bardzo ważnym miejscu. W uwodzeniu stara się zapobiec w przyszłości sytuacjom dramatycznym lub komplikującym życie osobiste jego partnerek.

Seksuolodzy wśród mechanizmów zachowań tego typu mężczyzn znajdują najczęściej:
Niedosyt uczuć w życiu rodzinnym
Traktowanie swych romansów jak pasji badawczej, zgłębiania tajemnicy kobiecości
Szukanie ideału kobiety

Mężczyzna tego typu potrafi stworzyć i żyć w trwałym i szczęśliwym związku, gdy trafi na swój ideał lub zrezygnuje z jego poszukiwań. Zdobyte doświadczenie wykorzysta w tworzeniu kultury współżycia codziennego i seksualnego, A także wzajemnego porozumienia. Musi jednak dokonać przewartościowania wielu pojęć, aby mógł dochować wierności i stałości. Konieczne jest, aby dojrzał do dostrzeżenia wartości, jaką jest wierność, stałość, a do tego niezbędna jest szczera i prawdziwa miłość.

Więc o ile chcesz
tak jak on
zdobywaj serca kobiet
i nie zrażaj się
trudnościami
Zacznij od własnej żony.
A. Bursa

BN

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku