// Miłość / Czego szczęśliwe pary wystrzegają się jak ognia?

Miłość

porady, Kobieta, mężczyzna, pasja, miłość, szczęśliwy związek
Czego szczęśliwe pary wystrzegają się jak ognia?

Szczęście w związku to nie kwestia przypadku. To Wasz codzienny wspólny wysiłek, aby stworzyć zdrowy i szczęśliwy związek. Poniżej 10 zachowań, które pomogą Wam stworzyć taki właśnie związek.  

1. Nie narzekaj na swój związek w towarzystwie przyjaciół i rodziny.
Szczęśliwe pary nigdy nie wtajemniczają w swój związek osób z otoczenia. Rozmawiają ze sobą, kiedy mają jakiś problem, a nie wywlekają brudy na zewnątrz i nie konsultują problemów z rodziną. Czasami rodzina w dobrej wierze może dolać oliwy do ognia, tzn. w chwili Twojej słabości podzielić się negatywnym komentarzem na temat Twojego wybranka, a to może mieć nienajlepsze przełożenie na Twój związek. O ile jeszcze komentarze na temat chłopaka, czy dziewczyny są dopuszczalne, o tyle absolutnie niedopuszczalne jest narzekanie na męża do członków rodziny. Dostarczy to za dużo negatywnych emocji do Twojego związku.

2. Nie trzymajcie się kurczowo ról w związku.
Szczęśliwe pary nie trzymają się stereotypów o podziale ról w związku. Są elastyczne i wykonują zadania, jeśli jest taka potrzeba, albo jeśli to po prostu lubią. Jeśli facet lubi gotować, niech to robi. Jeśli kobieta jest lepsza w sprawach hydraulicznych nic nie stoi na przeszkodzie, aby to ona przeczyściła rury gdy się zapchają.

3. Nie ignoruj kwestii finansowych.
Problemy finansowe mogą spowodować presję i kłótnie w relacji. Szczęśliwe pary posiadają taką samą wiedzę o finansach, komunikują cele, dążą do ich realizacji i są wspólnie odpowiedzialne za wynik. Jeśli omijasz temat finansów podczas dyskusji z parterem wcale Wam to nie pomaga. Temat wróci do Ciebie rykoszetem. Związek to mała instytucja finansowa.

4. Nie bądźcie śmiertelnie poważni w związku.
Szczęśliwi ludzie są pogodni i zadowoleni z życia i emanują swoim szczęściem, zarażając przy tym innych. Organizują regularne randki wypełnione dobrą zabawą. Nawet jeśli czasami sytuacje są naprawdę stresujące warto jest podejść do nich z uśmiechem. W końcu po burzy zawsze świeci słońce. Uśmiech pomaga w życiu.

5. Nie porównujcie Waszego związku do innych.
Szczęśliwe pary kochają się i akceptują takimi, jakimi są. Dobrze wiedzą, że porównywanie się do innych par niczego nie wnosi do tematu, oprócz niepotrzebnych emocji, które mogą negatywnie wpłynąć na Wasz związek. Jeśli podoba Ci się podejście do życia innej znajomej Wam pary, z którą często spotykacie się, albo mąż koleżanki, bo miły i zaradny, zachowaj tą informację dla siebie i nie dziel się nią z Twoim partnerem. Pamiętaj, że u sąsiada trawa zawsze jest zielona i nie wszystko złoto, co się świeci....

6. Nie graj ofiary.
Szczęśliwe pary biorą odpowiedzialność za swoje uczucia i rolę, jaką mają do spełnienia w związku. Nie obwiniają się wzajemnie za problemy w związku. Próbują otwarcie rozmawiać o problemach, na bieżąco rozwiązywać je, zamiast obwiniać partnera za sytuację w związku. Wina zawsze leży po obu stronach.

7. Nie krytykuj.
Szczęśliwe pary koncentrują sie na tym, co jest wspaniałe w partnerze, a nie na brakach, bądź niedociągnięciach.  Jeśli coś im się nie podoba zwracają uwagę w bardzo delikatny sposób, aby nie urazić partnera. Znacie się przecież doskonale i wiecie, co zadziała, a co nie na Wasze drugie połówki. Krytykowanie nie pomaga w relacji, a  raczej budzi negatywne emocje i wywołuje niepotrzebne nieporozumienia. Nikt nie lubi być permanentnie krytykowany.

8. Nie wyżywaj się na partnerze.
Nie wyładowuj na nim wszystkich swoich negatywnych emocji, bo masz taką potrzebę i pomaga Ci to. Stopniowo uwalniaj swoje smutki, aby nie doprowadzić do kłótni. Jeśli masz coś do wyrzucenia z siebie, zapytaj go, czy to właściwy czas, abyś się z nim tym podzieliła.

9. Nie wywierajcie presji na partnera.
Szczęśliwe pary wspierają się w każdej sytuacji i motywują do działania. Nie wywierają na siebie presji. Jeśli Twój partner nie ma pracy przez dłuższy czas wspieraj go jak możesz, nawet jeśli nie do końca wierzysz w to, co mówisz. On ma uwierzyć, że jest świetnym specjalistą i zaraz pracę znajdzie. Twoja wiara w niego i Twoje zachęty spowodują, że będzie zmotywowany i dużo lepiej wypadnie na tych rozmowach.

10. Nie próbuj czytać w myślach.
Mamy taką zdolność mówienia rzeczy o innych, które są naszymi przypuszczeniami. Niekoniecznie musi to pokrywać się z prawdą. Szczęśliwe pary wiedzą jak komunikować swoje potrzeby i wyrażać uczucia, aby druga strona odczytała je we właściwy sposób, bez domyślania się i nadinterpretowania. Nie jest ważne, jak bardzo są ze sobą związani, nie próbują odgadywać uczuć partnera. Wyrażają swoje uczucia, a jeśli nie otrzymują odpowiedniej uwagi i atencji ze strony partnera po prostu to mówią.

I jeszcze jedno.... Nie oczekuj, że Twój związek będzie przypominał obrazek z jakiejś hollywódzkiej produkcji, bo taki został stworzony przez scenarzystów na potrzeby filmu. Życie to nie film rodem z Hollywood.

BB.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku