// Ślub / 10 realnych obietnic, jakie facet powinien złożyć kobiecie swojego życia

Ślub

relacje damsko-męskie, ślub, przysięga małżeńska, miłość, pasja
10 realnych obietnic, jakie facet powinien złożyć kobiecie swojego życia

Instytucja małżeństwa straciła na swojej wartości w ostatnich latach. Nasi rodzice i dziadkowie są ze sobą przez długie lata i to oni uczyli nas, że małżeństwo oznacza trwanie ze swoją drugą połówką na zawsze. To przysięga złożona drugiej osobie, że będziesz z nią na dobre i na złe. Będziesz partnerem w miłości i życiu. Niestety te czasy już się skończyły. „Dopóki śmierć nas nie rozłączy” zostało zastąpione przez: „dopóki się Tobą nie znudzę”, albo „dopóki nie zacznie być ciężko”.  Problem polega na tym, że nie jesteśmy w pełni świadomi z czym wiąże się instytucja małżeństwa. Szybko się zakochujemy, szybko zaręczamy (często powodem szybkiej decyzji jest nieplanowana ciąża), zanim mamy szansę poznania partnera. Lata mijają, otwieramy szeroko oczy, bo wybranek nie jest osobą z naszych marzeń i kolejny etap to prawnicy i rozwód. 
Jeśli składasz przysięgę osobie, którą kochasz, co właściwie przysięgasz? Czy jesteś świadom czego dotyczy Twoja przysięga?

1. "Przysięgam, że wytrwam przy Tobie i razem przejdziemy przez ciężkie czasy”.
To najważniejsza obietnica. Każdy może wytrwać w małżeństwie, kiedy są słoneczne dni. Testem jest ciężki czas, który wcześniej czy później dopada każdy związek. Czy wtedy też będziesz gotowy na trwanie w związku? Czy będziesz potrafił rozłożyć parasol chroniący Was przed deszczowymi chmurami? Czy wybierzesz najprostsze wyjście: wyjście ze związku? Kiedy decydujesz się na związek z drugą osobą, to zobowiązanie na całe życie, “w zdrowiu i w chorobie”. Nie chodzi tutaj o przeziębienie, ale starzenie się i związane z tym choroby jej, Twoje, bądź choroby członków Waszej rodziny. To Twoje zobowiązanie, że w momencie, kiedy dowiesz się, że Twoja ukochana zachorowała na raka, albo na stwardnienie rozsiane nie stwierdzisz, że łatwiejsza opcją jest rozwód i rozpoczęcie nowego związku. To Twoje przyrzeczenie, że będziesz z nią ZAWSZE.

2. "Przysięgam, że zawsze będę Cię kochał i akceptował w pełni”.
Wszyscy mamy wady, jesteśmy targani niepewnością, mamy świadomość własnych niedoskonałości, które chcemy w sobie zmienić. Nikt nie jest idealny. Nie możemy oczekiwać, że wszystko w partnerze będzie nam się podobało w 100%. To, co przysięgamy to zaakceptowanie partnera takim, jaki jest ze wszystkimi cechami. Przeczytaj artykuł: "Kiedy mężczyzna kocha kobietę"

3. "Przysięgam, że nie będę Cię kochał tylko za to, że jesteś piękna”.
Łatwo jest kochać kogoś za piękno, szczególnie to zewnętrzne. Abyś z kimś był musi Cię pociągać fizycznie. Nie można zakochać się w partnerce, bo ma piękne brązowe włosy, białe zęby, niezwykły wygląd lub pieniądze. To wszystko przemija. Kim stanie się dla Ciebie ta osoba dla Ciebie, kiedy nie będzie już tak atrakcyjna fizycznie? Czy nadal będziesz ją kochał? Jeśli to prawdziwa miłość, to ona nie przeminie wraz z utratą pieniędzy, czy urody partnera. Kiedy przeminie zewnętrzne piękno, zawsze będzie to wewnętrzne, które tylko Ty dostrzegasz.

4. "Przysięgam, że nigdy nie pozwolę Ci zapomnieć, jak bardzo Cię kocham”.
Życie jest jedna wielką gonitwą, biegiem z przeszkodami. W tym galimatiasie zapominamy o naszych drugich połówkach i o tym, jak bardzo są dla nas ważne. Największym problemem w związku jest brak wdzięczności za to, że ktoś tak wspaniały zagościł w naszym życiu. Jesteśmy z kimś i uważamy, że tak będzie zawsze. Skoro więc jest, całą naszą uwagę skupiamy na problemach dnia codziennego. Odpuszczamy sobie okazywanie uczuć, bo po co? A to nie tak! Będziesz wiedział, że jesteś z właściwą osobą, kiedy będzie ona okazywać na co dzień, jak wiele dla niej znaczysz. Miłość okazuje się czynami, a nie tylko słowami. 

5. "Przysięgam, że zawsze będziesz dla mnie najważniejszym priorytetem”.
Dąż do tego, aby osiągnąć sukces zawodowy. Rób wszystko w pracy, aby dostać awans i podwyżkę. Będzie Wam się lepiej żyło, będzie Was stać na więcej. Ale bądź ostrożny w tej pogoni za pieniądzem, aby nie zniszczyła Twojego związku. Pamiętaj, że najpierw jesteś kochającym mężem, a później dyrektorem generalnym międzynarodowej korporacji, czy ważnym prawnikiem lub politykiem. Jesteś istotą ludzką, która jest emocjonalnie związana z inną istotą ludzką. Żaden sukces nie cieszy, kiedy nie można się nim dzielić z ukochaną osobą. Życie to sztuka podejmowania decyzji. Fundamentem jest Twój związek, wszystko inne to tylko składowe. Udane życie osobiste doda Ci skrzydeł i pozwoli na osiąganie sukcesów, o których Ci się nie śniło. Twój partner jest częścią Twojego sukcesu, Waszego sukcesu. Pamiętaj, nigdy nie stawiaj kariery na pierwszym miejscu, bo to zawsze prowadzi tylko w jednym kierunku: do katastrofy… 

6. "Przysięgam, że zrobię wszystko, aby nasze życie było zawsze ekscytujące."
Będziesz utrzymywał tą iskrę w związku poprzez kolacje przy świecach, romantyczne wieczory, spontaniczne wyjazdy weekendowe. Jeśli raz roznieciłeś iskrę na początku związku nie możesz oczekiwać, że płomień będzie się tlił bez Twojej pomocy. Kiedy przestajemy dbać o tą iskrę w związku, pojawia się problem. Zawsze podtrzymuj płomień. 

7. "Przysięgam nie zatracić mojej tożsamości”.
W szczęśliwym i zdrowym związku ważne jest, aby dwie indywidualności, które są razem pozostały indywidualnościami. Oczywiście w momencie podjęcia decyzji o byciu razem stajecie się “my”, a nie “Ty” i “ona”. Jeśli jednak w tym “my” partner zaczyna rezygnować z marzeń, planów, hobby, albo tych rzeczy, które przynoszą mu satysfakcję, z czasem odczuje rozczarowanie związkiem. Rozwój osobisty jest bardzo ważny dla każdego z nas. Musicie rozwijać się nie tylko jako para i rodzina, ale również jako indywidualności. 

8. "Przysięgam, że zrobię wszystko dla naszych dzieci."
Dzieci są zawsze priorytetem w związku i w życiu. Musisz zrobić wszystko, aby wyrosły na mądrych ludzi, z których będziecie dumni. Będziesz je kochał, uczył i wychowywał najlepiej, jak potrafisz. To najwspanialsza obietnica, jaką złożysz partnerowi. To zobowiązanie, które wspólnie wypełnicie. 

9. "Przysięgam, że będę o siebie dbał”.
Będziesz prowadził zdrowy tryb życia. Dobrze się odżywiał. Troszczył się o swoje ciało. Będziesz przez to pokazywał kobiecie swojego życia jak bardzo Ci na niej zależy. Bycie z kimś nie oznacza – przestaję o siebie dbać, bo już nie muszę starać się o niczyje względy. Bzdura! To, że jesteś w związku nie oznacza, że Twój partner ma dostać gorszą wersję Ciebie. Zrób wszystko, aby przez cały czas była najlepsza, jaką możesz mu ofiarować.

10. "Przysięgam wytrwać w złożonych Ci obietnicach dopóki śmierć nas nie rozłączy”.
Ciężka sprawa, prawda? Obietnica składana do końca życia. Dopóki śmierć Was nie rozłączy. Śmierć… Nikt nie chce myśleć o tym, że będzie się starzał. Pewnego dnia będzie niedołężny i w końcu umrze. Ale to nieuchronny proces. Wprawdzie teraz mamy wrażenie, że dziadkami będziemy za lata świetlne, ale tak nie jest. Czas mija szybko. Przestanie być tak pięknie i romantycznie, bo zaczniecie się starzeć. Ale będziecie mieć siebie. I to jest prawdziwa miłość. To jest zobowiązanie. To jest prawdziwe małżeństwo. Przysięgasz być z tą osoba, gdy będziecie mieć 60, 70, czy 80 lat. Kiedy wchodzisz w związek zobowiązujesz się, że razem będziecie przekraczać wszystkie mosty na Waszej drodze. Będziecie przekraczać trzymając się za ręce, albo pchając wózek ze swoją drugą połówką, kiedy ta już nie będzie miała sił, aby iść na własnych nogach. I tak będziecie szli przez życie z nadzieją, że razem przekroczycie ostatni most…. Most do innego świata….

 Czy jesteś gotowy na takie wyzwanie? Bo właśnie to oznacza przysięga małżeńska… W kilku zdaniach, które wypowiadasz w kościele, czy urzędzie  zawarte jest tak wiele….

 BB.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku