// On / 10 rzeczy, których Twój facet ABSOLUTNIE nie powinien robić w Waszym związku!

On

mężczyzna, miłość, pasja, molestowanie
10 rzeczy, których Twój facet ABSOLUTNIE nie powinien robić w Waszym związku!

W każdej dziedzinie życia zazwyczaj zapominamy o rzeczach podstawowych i skupiamy się na szczegółach. A czego powinnaś oczekiwać od swojego faceta? Czego nigdy nie powinien zrobić? Przeczytaj, bo to podstawy każdego związku. Nie wybudujesz zdrowej relacji, jeśli nie będzie dobrych fundamentów.

1. Twój facet nigdy nie powinien czepiać się Twojego wyglądu.
"Mogłabyś zmienić kolor na kasztan", "Dlaczego nie kręcisz włosów?", "Zapisz sie na siłownię, bo widać tłuszcz tu i tam"... Twój facet nigdy nie powinien wytykać Ci Twoich niedoskonałości, ani czepiać się Twojego wyglądu, w sposób poniżający dla Ciebie i taki, który spowoduje, że zwątpisz w swoją atrakcyjność. Jeśli to robi, próbuje zmniejszyć Twoją wartość, abyś nie czuła się wystarczająco pewnie i nie miała siły go opuścić. To jego sposób na kontrolowanie Ciebie i znęcanie się emocjonalne. Odejdź natychmiast, nawet się nie zastanawiaj! Niech sobie znajdzie taką, której nie będzie chciał zmieniać.

2. Twój facet nigdy nie powinien Cię zniechęcać.
Oznaką tego, jak osoba jest pewna siebie jest wspieranie ambicji innych. Twój facet powinien zawsze Cię wspierać i pomagać, niezależnie od tego, czy poprosisz go o tą pomoc, albo czy widzi, że taka pomoc jest Ci niezbędna. Nie powinien Cię zniechęcać, albo w jakiś sposób znieważać.

3. Twój facet ma znać Twoją wartość.
W chwili, kiedy poczujesz, że musisz udowodnić swojemu facetowi Twoją wartość, to chwila kiedy bez żadnych skrupułów odchodzisz. Facet powinien być z Tobą, ponieważ wie i docenia kim jesteś, a nie dlatego, że ciągle musisz mu udowadniać swoją wartość.

4. Twój facet nigdy nie powinien postępować tak, abyś czuła się samotna w związku.
Związek to partnerstwo. Team, grupa dwuosobowa, albo firma z dwoma członkami zarządu. Ma to pomóc uprościć życie, a nie je skomplikować. Kiedy Twój facet jest zadowolony tylko z siebie w życiu, nie zwraca zupełnie uwagi na Ciebie w związku, musisz dokonać oceny. Pamiętaj, że czasami ludzie inaczej się zachowują, bo mają depresję, albo są zdemotywowani. Ale taki stan mija, nie trwa wiecznie. Mówimy tutaj o facecie, który jest cały czas apatyczny i pokazuje Ci, jak bardzo mu na Tobie nie zależy. Pamiętaj, że zasługujesz na faceta, który będzie się budził codziennie rano u Twojego boku i cieszył, że jesteście razem. Z takim zawojujesz świat.

5. Twój facet nigdy nie powinien atakować Twojej prywatności.
W zdrowym związku nie ma potrzeby ukrywania czegokolwiek. Czy to dotyczy sms-ów, czy maili, czy też Facebooka. Ale to wcale nie oznacza, że Twój partner może sobie w nich grzebać, kiedy przez nieuwagę zostawisz odblokowany telefon na stole, czy włączony komputer. Ktoś, kto wykazuje aż taką niepewność w dużej mierze może bazować na własnej niewierności. Nie możesz ignorować takiego zachowania, o ile nie masz nic na sumieniu i nie zrobiłaś absolutnie niczego, co spowodowałoby jego podejrzenia.

6. Twój facet nigdy nie powinien dostarczać Ci powodów do rozmyślań.
Związek to zazwyczaj kawał życia z drugą osobą. Ile kobiet traci czas zastanawiając się, gdzie jest facet podczas "nocy z chłopakami" i kiedy wróci. Facet powinien mieć znajomych, ale jest pewna różnica w prowadzeniu aktywnego życia rozrywkowego, a pokazywaniu kobiecie, że priorytetem nie jest ona a właśnie koledzy. Jeśli czujesz, że jest więcej czasu, kiedy na niego czekasz, aby wrócił do domu, aniżeli tego, gdy jesteście razem, zrób krok do tyłu i spójrz na ten związek z innej perspektywy. Czy chcesz, aby tak właśnie wyglądało Twoje całe życie?

7. Twój facet nigdy nie powinien Cię zdradzić.
Jest wiele publikacji o tym, że monogamia nie leży w naturze faceta, jest nienaturalna, bo jak można z jedną osobą spędzić całe życie. Niezależnie od tego, czy monogamia ma sens, czy nie z punktu widzenia biologii, to jedno jest faktem. Monogamia to świadomy wybór dwóch osób, które są w związku. Nie ma nic w świecie, co powiązałoby dwie osoby: tylko świadoma decyzja. Prawdziwy facet nie zdradza, bo nie łamie złożonej wcześniej obietnicy komuś, kogo kocha (przeczytaj: "Prawdziwy facet nie zdradza").

 8. Twój facet powinien zawsze okazywać Ci szacunek.
To podstawa, o której niektórzy niestety zapominają. Właściwy facet okazuje szacunek wszystkim ludziom wokół. Nie będzie poniżał nikogo, kto jest gorzej wykształcony lub biedniejszy. To normalne, że Tobie należy się szacunek i on ma Ci go okazywać w każdej sytuacji. Jeśli dopuścisz, aby się z Ciebie wyśmiewał, pomiatał Tobą, w końcu stracisz szacunek do samej siebie.

9. Twój facet nigdy nie powinien omijać ważnych dyskusji.
Niezależnie od tego, czy dotyczy to rodziny, czy związku, jeśli jest problem trzeba stanąć z nim twarzą w twarz i znaleźć rozwiązanie. Jedyną rzecz, jaką może spowodować to omijanie trudnych spraw jest ich przesunięcie w czasie i prawdopodobnie spowodowanie, że problem urośnie do większej rangi. Jest różnica, jeśli obydwoje nie chcecie z jakiś powodów rozmawiać. Trzeba wiedzieć, kiedy milczeć, a kiedy mówić i rozwiązywać.

10. Twój facet NIGDY nie może się nad Tobą znęcać.
Są różne rodzaje znęcania, nie tylko fizyczne i nie tylko w związku. Ktoś, kto znęca się emocjonalnie nad dzieckiem, zrobi to samo ze swoja drugą połówką. Tacy ludzie mają jeden cel: złamać drugą osobę. Właściwy facet wie, że jego pewność siebie i siła pochodzi z jego wnętrza i absolutnie nie ma potrzeby dołowania innych. Przy każdej dowolnej próbie znęcania się przez faceta, uciekaj gdzie pieprzy rośnie!  To nie ulegnie poprawie, z czasem będzie gorzej, a Ty nie zasługujesz na takie traktowanie! 

Przestań tłumaczyć faceta, który źle Cię traktuje, który zaniża twoją samoocenę. Przestań być tolerancyjna dla tego typu nonsenów. Właściwy facet będzie Cię od początku traktował z miłością, na którą zasługujesz (przeczytaj: "Kiedy mężczyzna kocha kobietę"). Jeśli jest inaczej, jaki sens ma męczenie się z nim?

BB.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku