// Miłość / 20 kłamstw najczęściej stosowanych przez rozwiedzione

Miłość

relacje damsko-męskie
20 kłamstw najczęściej stosowanych przez rozwiedzione

Każdy przeżywa rozwód na swój sposób. "Stres po rozwodzie porównywalny jest podobno ze stresem po śmierci najbliższej osoby" (K. Śmigielska). Czasami tłumaczymy sobie rzeczy w sposób, który ma ukoić nasz ból, usprawiedliwić i uspokoić. Jest to dobre i jakoś pomaga przeżyć traumę rozwodową. Czasami jednak ludzie okłamują sami siebie. Poniżej najczęściej spotykane kłamstwa dotyczące rozwodu:

1. Wszyscy wiedzą, że to jego wina. Jest wiele osób, które mówią Tobie, że to jego wina, ale też dużo takich, które mówią jemu, że wina leży po Twojej stronie. Przestań się przejmować tym, co inni myślą i mówią!

2. Nie mogłam bardziej walczyć o to małżeństwo. Ależ oczywiście, że mogłaś! Na pewnym etapie postanowiłaś nie walczyć dalej.

3. Nie chcę się z nikim spotykać. lub Nigdy nie wyjdę ponownie za mąż. Co do pierwszego, to chcesz. Co do drugiego - być może wyjdziesz. Tego jeszcze nie wiesz. Te dwa zdania to rodzaj obrony. Mówisz je, bo się obawiasz, że nigdy nikogo nie spotkasz, z kim chciałabyś się związać. Nie byłabyś człowiekiem, gdybyś nie chciała ponownie spotkać miłości na swej drodze. Ludzie mają potrzebę życia w stadzie.

4. Jestem przekonana, że on będzie tego kiedyś żałował. Przestań być w1iedźmowata, prawdopodobnie nie będzie. Po prostu zaakceptuj to. Czy będzie żałował, czy nie - nie ma to najmniejszego znaczenia.

5. Nie cierpię randek. Kłamstwo! Nie cierpisz nieudanych randek i dupków, których na nich spotkałaś. Dobre były fajne - nieźle się bawiłaś!

6. Niedobrze mi się robi na samą myśl, że mogłabym uprawiać seks z obcym facetem. Naprawdę? Nie sądzę! Potrzebujesz czasu. Spotkasz na swojej drodze faceta, który skradnie Ci serce i zapragniesz przypomnieć sobie, jak to jest leżeć w ramionach ukochanej osoby.

7. Niedobrze mi się robi, jak myślę o uprawianiu seksu z moim ex.  To zależy od sytuacji. Jeśli Cię skrzywdził, zdradził, to prawdopodobnie tak. W momentach, kiedy będzie dla Ciebie miły będziesz powracała do szczęśliwych chwil z nim. A takie przecież były.

8. Nie cierpię czasu, gdy nie jestem z moimi dziećmi. Przestań! Wcale tak nie jest. Czasami potrzebujesz czasu dla siebie, aby odpocząć i naładować baterie. Nie czuj się winna, jeśli lubisz ten czas bez Twoich dzieci. Kiedy robisz coś dobrego dla siebie, będzie to miało pozytywny wpływ na nie - będziesz lepszym rodzicem.

9. Kiedy byłam mężatką byłam naprawdę szczęśliwa. albo Kiedy byłam mężatką byłam przygnębiona i nieszczęśliwa. A prawda leży pośrodku: byłaś czasami szczęśliwa, a czasami nie. Nie obawiaj się dobrych wspomnień. Nie żyj tylko tymi, które Cię raniły i prawdopodobnie miały miejsce pod koniec związku. One pewnie doprowadziły do rozwodu, a przynajmniej były jednym z czynników.

10. Mój adwokat naprawdę nienawidzi mojego ex. On lub ona musi Ci to mówić, bo mu płacisz. Musi być lojalny.

11. Kiedy moje dzieci dorosną, zrozumieją co mój ex mi zrobił. Prawdopodobnie tak, ale zawsze będą kochać bezwarunkowo obydwoje rodziców, więc będą dalekie od osądzania. To akurat dobre!

12. Wiem, jak trzymać się z daleka od dysfunkcyjnych związków. Ludzie po rozwodzie mają tendencje do angażowania się w niewłaściwe relacje. Nie spiesz sie za bardzo z tym zaangażowaniem! Nie podejmuj pochopnej decyzji o wyjściu za mąż!!! Nie jesteś gotowa.

13. Moje życie to jeden wielki bałagan dzięki exowi. Przestań się nad sobą użalać i zwalać winę na innych. Skoncentruj się na ułożeniu sobie życia!

14. Jeśli znalazłabym profil mojego ex na stronie randkowej nie byłabym zainteresowana sprawdzeniem go. Jesteś ciekawa, co jest naturalne. Nie mówimy tutaj o śledzeniu poczynań exa, ale o rzucie okiem. Przecież byś to zrobiła.

15. Kocham moje nowe życie. Bardziej prawdziwe byłoby powiedzieć: "Moje życie jest gówniane". Nie masz teraz najlepszego czasu. Pokochasz swoje życie, ale na to potrzebujesz czasu.

16. Jeśli spotkam właściwego faceta, moje życie znowu nabierze sensu. Zacznij myśleć inaczej: musisz uporządkować swoje życie, ułożyć stosunki z dziećmi, poświecić sobie trochę czasu. Kiedy to nastąpi, będziesz gotowa na spotkanie właściwego faceta.

17. Jego nowa kobieta jest ohydna! Nie jest! Jest ładna, zakochana i Ty to dobrze wiesz. Naprawdę oczekiwałaś, że Twój ex zacznie się spotykać z jakąś szkaradą?

18. Mój ex jest zazdrosny o faceta, z którym się spotykam. Chcesz znać prawdę? Nie jest! Dlaczego chciałabyś, aby był? Sama nie jesteś zazdrosna o niego i o to, że spotyka się z kobietami.

19. Dzień ślubu to najcudowniejszy dzień mojego życia. Nie był! Jakby tak było nadal byłabyś mężatką. Teraz możesz spojrzeć na przeszłość z właściwej perspektywy. Nie obawiaj się tego.

20. Mam gdzieś, co ludzie mówią o tym, że się rozwiodłam. Nie masz, ale powinnaś mieć to w głębokim poważaniu. To Twoja sprawa.

Zajmij się urządzaniem swojego nowego życia. Nie myśl, że to koniec. To dopiero początek - początek wszystkiego. Uśmiech 

BB. 

http://www.milosctopasja.com/love-moty

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku