// Seks / Masturbacja jest zdrowa!

Seks

seks, masturbacja, onanizm, samozaspokojenie, miłość, pasja, Miłość to pasja
Masturbacja jest zdrowa!

Nie rozmawiamy o masturbacji, bo to temat tabu. Z badań wynika, że 92% kobiet się masturbuje, ale nikt o tym nie mówi głośno. Seks, z osobą którą znacie najlepiej wpływa pozytywnie na Wasze samopoczucie i jakość życia seksualnego. Co to jest masturbacja? U kobiet masturbacja polega najczęściej na ręcznej stymulacji łechtaczki lub pochwywarg sromowych i innych stref ciała (np. piersi). Niektóre osoby potrafią doprowadzić się do orgazmu stymulując inne części ciała, a nawet dokonując aktu masturbacji jedynie grą wyobraźni  Już w latach 50. XX wieku słynny ekspert w dziedzinie seksuologii Alfred Kinsey twierdził, że najlepszymi kochankami są... onaniści. Przeczytaj, jak pozytywny wpływ ma masturbacja na nasze zdrowie. I przestań bać się tego słowa!!! 

1. Poprawia jakość snu
Nie musisz liczyć baranów, ani pić melisy. Masturbacja jest naturalnym usypiaczem: To jednocześnie pigułka uspokajająca i nasenna, tym lepsza, że nie powodująca żadnych skutków ubocznych. Działa lepiej niż melisa. Samozaspokojenie produkuje endorfiny - podstawowe substancje, które łagodzą ból, zmniejszają stres, wspomagają relaks. Po całym akcie możesz bez problemu skoncentrować się na muzyczce relaksacyjnej lub zasnąć.

2. Wzmacnia mięśnie
Gotowa na trening? Mięśnie dna miednicy i mięśnie odbytu. Silniejsze mięśnie miednicy nie tylko gwarantują lepszy seks. Zmniejszają także mimowolne popuszczanie moczu.  

3. Zmniejsza ból menstruacyjny
Odkładamy środki przeciwbólowe na bok. Samozaspokojenie może zmniejszyć ból, który odczuwasz podczas okresu. Drażliwość, kurcze i bóle krzyża - to wszystko zmniejsza masturbacja. Jak? Zwiększa przepływ krwi do miednicy.

4. Łagodzi infekcje dróg moczowych
Masturbacja chroni przed zakażeniami szyjki macicy poprzez zwiększanie kwasowości wydzieliny pochwy i usuwanie złuszczonych komórek i bakterii z szyjki macicy.

5. Zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2
Kobiety, które osiągają orgazm poprzez masturbację wykazują większą odporność na cukrzycę typu 2. Droga do osiągnięcia szczytowania? Samozaspokojenie!!

6. Dobrze wpływa na skórę
Orgazm w wyniku masturbacji jest równie cenny, jak osiągnięty w inny sposób.  Możesz więc potraktować to jak bezpłatną wizytę w gabinecie kosmetycznym. Twoja skóra będzie potem lepiej ukrwiona i tym samym dużo jędrniejsza.


I jeszcze jeden powód, dla którego warto się masturbować: Im częściej to robisz, tym łatwiej osiągasz orgazm i to zarówno z partnerem, jak i bez.

O orgazmie możesz poczytać w atykule: "Orgazm każdego dnia - bez limitów".

I pamiętaj, że: "Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś, kogo się kocha!" (Woody Allen)

MB

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku