// Miłość / Zamieszkanie z partnerem ma same plusy!

Miłość

relacje damsko-męskie
Zamieszkanie z partnerem ma same plusy!

Zdania na temat wspólnego zamieszkania są podzielone. Jedni sadzą, że ludzie mieszkający razem przed ślubem szybko się rozstają i nie warto. Inni, że to wspaniała próba wspólnego życia. Nadajemy się, czy też nie? Jest jeden podstawowy argument przemawiający za tym, aby razem zamieszkać: kochacie się, więc chcecie być ze sobą cały czas i to dzięki temu macie.

A teraz lista, dlaczego warto zamieszkać z partnerem:

1. Jesteś z nim na okrągło. Nie tęsknisz, nie czekasz na telefon, bo on jest u Twojego boku. Twój najlepszy przyjaciel, współlokator i facet w jednym.

2. Łatwiej jest gotować dla dwóch osób. Dodam, dla dwóch osób chce się gotować. Jak się jest w pojedynkę lodówka oprócz jogurtu w  przypadku kobiety i piw w przypadku faceta nie zawiera niczego więcej. Taki trochę stan fabryczny.

3. O brakujący papier toaletowy nie musisz martwić się sama. On przyniesie brakujące rolki i przy okazji kwiaty dla Ciebie.

4. Dzielicie się kosztami wynajmu mieszkania, albo stać Was wspólnie na wynajęcie czegoś większego i bardziej komfortowego. Oszczędzacie na rachunkach.

5. Nie musicie organizować randek, aby się spotkać. Jesteście ze sobą na okrągło.

6. Poznajecie swoje dobre i złe strony, więc możecie podjąć decyzję, czy osoba, z którą jesteście to ta na cale życie?

7. Dzielicie się obowiązkami: ty wyprowadzasz psa, ja odkurzam, ty robisz zakupy, ja prasuję. A tak wszystko na Twojej głowie.

8. Nie marnujesz tyle czasu na rozmowy telefoniczne z nim, pisanie sms-ów i e-maili, bo masz go w polu widzenia, albo dokładnie wiesz, dokąd się udał (piwo z kumplami).

9. Nie zastanawiacie się godzinami, gdzie spędzicie wieczór lub weekend: czy u niego, czy u Ciebie? Macie jedno miejsce i w nim jesteście.

10. Urządzacie mieszkanie wspólnie: on wybierze dywan, Ty płytki, a wspólnie kolor farby. Jak nie dojdzie przy tym do walki i rozstania, to jesteście na dobrej drodze. Koszty urządzania mieszkania ponosicie wspólnie - jeszcze jeden plus.

11. Uczycie się siebie wzajemnie: on wie, ile czasu potrzebujesz na makijaż i jak wyglądasz bez niego (komu pokazałaś się kiedykolwiek bez makijażu?), Ty, czy rozrzuca skarpetki po całym domu.

12. Musisz zoptymalizować ilość posiadanych rzeczy, on zresztą też. Wyzbywacie się wszystkiego, co Wam nie jest potrzebne.

13. Nie ma dramatu, jak zgubisz klucz - on ma drugi. Nie będzie kosztu pogotowia zamkowego - 500 PLN.

14. Uczycie się kłócić. W napiętej sytuacji nie zabierasz po prostu swoich zabawek i nie ewakuujesz się do swojego mieszkania. Musicie wspólnie rozwiązać problem. Jeśli nawet nastąpią ciche dni, to potrwają krótko, bo jak się gniewać w małym mieszkanku?

15. Uczycie się najważniejszej rzeczy w związku - pójścia na kompromis, a nie upieracie się przy swojej racji.

16. Zamieszkanie razem to zamanifestowanie tego, że chcecie być razem, jesteście razem i będziecie razem.

Jak widać same plusy. Jeśli więc ciągle się zastanawiasz, czy warto? Odpowiedź jest jedna: oczywiście, że tak! W końcu kota w worku się nie kupuje.UśmiechUśmiechUśmiech

BB

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku