// Seks / Co burzy życie seksualne kobiet?

Seks

relacje damsko-męskie, seks, miłość, pasja, Miłość to pasja
Co burzy życie seksualne kobiet?

Różnice w pożądaniu seksualnym są dla wielu par poważnym problemem. Zazwyczaj to facet pragnie seksu bardziej aniżeli kobieta. Nie oznacza to wcale, że kobietom mniej zależy na seksie. Kobietom bardzo zależy na seksie i udanym życiu seksualnym, szczególnie jeśli znajdują się w udanym związku. Niestety zarówno dla mężczyzn jaki dla kobiet jest wiele czynników, które powodują, że kobiety nie mogą cieszyć się seksem. Przyjrzyjmy się im:

1.  Zacznijmy od tego, że fizjologiczne różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną powodują, że kobieta odczuwa pożądanie w mniejszym stopniu aniżeli mężczyzna, co ma przełożenie na orgazm. Naukowcy odkryli, że hormon uważany za męski "testosteron" napędza życie seksualne obydwu płci. Mężczyźni posiadają 10 do 20 razy więcej testosteronu od kobiet. Inne czynniki hormonalne mogą również powodować różny poziom pożądania u kobiet.

2. Mniejsze zainteresowanie seksem ma również podłoże psychologiczne. Kobiety mają większe skłonności od mężczyzn do depresji, co ma duże przełożenie na popęd seksualny - zmniejsza go. Lekarstwa na depresję nie zwiększają popędu seksualnego i mogą powodować zaburzenia orgazmu. Wyobraź sobie sytuację, gdy pokonałaś depresję, jesteś w doskonałym humorze, pragniesz seksu, ale nie możesz mieć orgazmu. Kobiety są częściej wykorzystywane seksualnie. Te, które doświadczyły wykorzystania seksualnego pragną dobrego seksu, ale wstyd, obawa i powracające złe wspomnienia powstrzymują je od uprawiania seksu.

3. Postrzeganie własnego ciała to kolejny problem kobiet, który ma przełożenie na seksualność. Jeśli Twój facet ciągle przegląda "Playboy'a" i porównuje Cię z modelkami, które tam widzi będziesz miała problem z tym, jak postrzegasz swoje ciało. I Ty wiesz i on wie, że modelki znajdujące się tam godzinami ćwiczą na siłowni, aby tak wyglądać, ale dodatkowo i tak są poddane obróbce Photoshopa i w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej. Nieważne, on oczekuje, że będziesz wyglądała seksi w kuchni, seksi w ogródku i generalnie seksi. Zaczynasz popadać w depresję, bo u modelek nie widać cellulitu, ani rozstępów, a Ty je masz. Poza tym one mają idealne wymiary, a Tobie daleko do doskonałości. I zaczynają się anoreksje i bulimie. A życie seksualne pozostawia wiele do życzenia. Nie pozwalasz mu zaświecić światła, kiedy się kochacie, gdyż jeszcze zobaczyłby dodatkowy gram tłuszczu tu, czy tam. Zaczynasz nienawidzić swoje ciało. Atakowana zewsząd informacjami, że bycie ekstremalnie szczupłym jest modne, zaczynasz ulegać presji. Seks nie sprawia Ci przyjemności, a staje się obowiązkiem. Na nic zdają się kampanie społeczne, które każą nam oddzielać fikcję (gazety), od rzeczywistości. Ulegamy modzie i dążymy do wyimaginowanej perfekcji.

Candice Huffine - modelka PLUS SIZE

4. Kolejnym czynnikiem może być zmęczenie. Co prawda czasy sie zmieniają i mężczyźni coraz częściej przejmują część obowiązków domowych, które wcześniej należały wyłącznie do kobiet. Ma to jednak przełożenie na różnice w pożądaniu u kobiet i mężczyzn. Jest duża korelacja pomiędzy ochotą na seks, a podziałem obowiązków domowych. Jeśli jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za czystość toalety w domu, nie może to być traktowane jako afrodyzjak. Badania naukowe potwierdzają, że u par, u których faceci przejmują część obowiązków domowych i opiekę nad dziećmi życie seksualne układa się o wiele lepiej. Panowie, czy jest to dla Was zachętą do pomocy żonie?

Jaka nauka płynie dla nas, kobiet? Nie kierujmy się otaczającą nas modą na szczupłe sylwetki, bo to ułuda. Jesteśmy piękne, takie jakie jesteśmy. Jeśli Twój facet powie Ci, że jego ideałem jest Monica Bellucci, Ty mu powiedz, że Twoim od zawsze jest Marcin Dorociński. I to wszystko podczas wspólnych sobotnich porządków, a nie jak on będzie leżał na kanapie, a Ty nie będziesz w stanie znaleźć zakrętu. Czasy feudalizmu się skończyły. Uśmiech

BB.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku