// Historie słynnych par / Czego nauczyłyśmy się z "Seksu w wielkim mieście"?

Historie słynnych par

porady
Czego nauczyłyśmy się z "Seksu w wielkim mieście"?

"Seks w wielkim mieście" i cztery bohaterki: Carry Bradshaw, Samantha Jones, Miranda Hobbes i Charlotte York. Ten serial wprowadził nas w wielki świat i otworzył drzwi do tematów zakazanych i pomijanych... Pamiętam, z jaką wnikliwością śledziłam miłosne perypetie czterech bohaterek. Najbliższa sercu była mi Carrie. Czasami wydawało mi się, że czyta w moich myślach. Poniżej zebrałam najważniejsze nauki płynące z "Seksu w wielkim mieście". Przynajmniej te, które najbardziej utkwiły mi w pamięci.

1. Nie zdradzaj, bo źle na tym wyjdziesz!

Pierwsza i najważniejsza nauka. Carrie Bradshaw powiedziałaby Ci, że to, iż zdradziła Aidena było jej największym błędem. Pamiętacie Aidena? Oddałby życie za Carrie. Nigdy nie zrozumiem, co nią kierowało, że wybrała Biga. Dla mnie Aiden był sto razy lepszy....

2. Zdradził raz, zdradzi drugi.

Prawda stara jak świat. Zdradził raz, zdradzi po raz drugi. Jeśli mielibyśmy okazję śledzenia życia Pana i Pani Big na pewno zdradziłby Carrie. W końcu żonę zdradził wcześniej z Carrie i to we własnym mieszkaniu. To się nazywa recydywa.

3. Czasami posłuchaj swojego serca

Twój mózg zawsze analizuje, czy to dobra, czy zła decyzja. W 95% to dobrze. W końcu po to go mamy, w odróżnieniu od bezmózgowców. W 5% przypadków wyłącz mózg, włącz serce. Tak, jak Miranda wybierając Steve'a Brady.

4. Nie zależy mu na Tobie

Jeśli jest Tobą zainteresowany, zadzwoni. Będzie robił wszystko, aby zorganizować spotkanie i aby relacja posunęła się do przodu. Nie okłamuj się jak Miranda, jeśli nie dzwoni - nie zgubił Twojego numeru, nie jest aż tak bardzo zajęty w pracy. To bardzo proste: nie jest Tobą zainteresowany! Polecam artukuł: "Nie zależy mu na Tobie".

5. Odgrzewane kotlety, czyli kończenie i rozpoczynanie tego samego związku

Najgorsza rzecz pod słońcem. Nie wchodzi się do tej samej rzeki. Spójrz na Carrie ("A jeśli ludzie się kochają i potem zrywają, to co dzieje się z miłością?"). Czy rzeczywiście była taka szczęśliwa z Bigiem? Nigdy nie miała pewności, jak długo związek będzie trwał. Jeśli będziesz się spotykać z facetem przez 10 lat i kończyć związek i do niego wracać, gwarantuję Ci nigdy to nie skończy się ślubem. A jeśli już, to nie będzie zakończenia: I żyli długo i szczęśliwie...

6.  Idealny ślub nie oznacza wcale idealnego małżeństwa

Zapytaj Charlotte. Miała co prawda straszny drugi ślub z Harrym Goldenblattem, ale cudne małżeństwo. Nie wierz w żadne przesądy, o tym, że jaki dzień ślubu, takie całe małżeństwo. Czasami różne rzeczy zdarzają się na ślubie, ale to o niczym nie przesądza.

7. Nie okłamuj przyjaciółek lub przyjaciół

Nie okłamuj przyjaciółek, jeśli chodzi o to, z kim spałaś, albo z kim się spotykasz (np. ex). Najwyraźniej masz wyrzuty sumienia, bo gdybyś wiedziała, że wszystko jest ok, nie trzymałabyś tego w tajemnicy.

8. Trzymaj się swoich zasad

Nie naginaj ich! Jeśli jesteś bardzo religijna nigdy nie przejdziesz po porządku dziennego nad tym, że spotykasz się z ateistą. Zasady są zasadami!

9. Uprawiaj przedmałżeński seks

To naprawdę ważne, aby nie kupić kota w worku. Pamiętasz historię Treya i Charlotte? Trey okazał się być impotentem. I co z tego, że zapewnił Charlotte wszystko, kiedy w łóżku była katastrofa? Nie daj się wciągnąć w bajki o dochowywaniu cnoty do nocy poślubnej.

10. Nie rób rewolucji w swoim życiu dla faceta, którego dopiero co poznałaś

Przy dużym szczęściu może się okazać, że jesteś na wygranej pozycji. Ale to jedna szansa na milion. Nie rzucaj dla nowego faceta pracy i nie przeprowadzaj się do niego po kilku dniach znajomości, tak jak to zrobiła Carry. Nawet jeśli chodzi o tak romantyczne miejsce, jak Paryż.

11. Rób badania na HIV

Samantha swoje pierwsze badanie na HIV zrobiła w wieku 40 lat. Szczęściara, bo testy wyszły negatywnie. Przy tylu partnerach! Badaj się i wymagaj badań od partnera. Tu nie ma wyjątków (Wiecej o tym: "Krew, namiętność, zdrowy rozsądek...").

12. Pokochaj siebie, zanim wejdziesz w jakikolwiek związek

Musisz czuć się dobrze sama z sobą. Nie możesz oczekiwać, że ktoś (w sensie nowy partner) spowoduje, że będziesz szczęśliwa, skoro nie potrafisz być szczęśliwa sama z sobą. ("Gdy odszedł, płakałam przez tydzień. Potem zdałam sobie sprawę, że wciąż mam wiarę. Wiarę w siebie. W to, że pewnego dnia spotkam kogoś, dla kogo będę tą jedyną" - Carrie).

13. Jeśli nie jesteś pewna, czy facet jest gejem, zapytaj

Masz podejrzenia, ale nie jesteś pewna? Po prostu zapytaj, tak jak to zrobiła Charlotte. Po się zadręczać pytaniami i niepotrzebnie marnować czas?

14. Każdy ma swój bagaż doświadczeń

Każdy ma swój bagaż. Zależy od Ciebie, czy jesteś w stanie udźwignąć bagaż Twojego partnera? Czy zawsze będzie kością niezgody między Wami?

15. Nie licz na przyjaźń z exem

Może po kilkunastu latach ułożysz sobie kontakty z exem i nawet się zaprzyjaźnicie. Nie oczekuj jednak, że zostaniecie przyjaciółmi 2 dni po rozstaniu z hukiem. Czas leczy rany....

16. Możesz zajść w ciążę nawet jeśli facet ma jedno jądro

Jak u Mirandy...

17. Wybieraj faceta, który ma podobne zainteresowania do Twoich

Pamiętasz historię Carry i Alexandra Petrovsky'ego? Oczarował ją, bo był inny od Amerykanów, z którymi się spotykała. Wszechstronnie wykształcony, dżentelmeński. Taki powiedzmy homar, a ona po fazie krótkotrwałego zachwytu zapragnęła zwykłego schabowego :-)

18. Randka w ciemno - przygotuj się na najgorsze

"Kiedy człowiek wybiera się na randkę w ciemno, ważne jest właściwe nastawienie – miej nadzieje na najlepsze i przygotuj się na najgorsze".

19. Szanuj swoje przyjaciółki i znajduj czas na spotkania z nimi

Pamiętaj, że one (oczywiście te prawdziwe) będą zawsze przy Tobie. Nawet wtedy, kiedy wszyscy inni Cię opuszczą. "Nieważne, kto złamie Ci serce i jak długo potrwa leczenie, ale nigdy nie przejdziesz tego bez przyjaciół" jak stwierdziła Carrie.

20. Szukaj, aż znajdziesz

"Szukam miłości takiej prawdziwej, niewygodnej, absurdalnej, spalającej, takiej, bez której nie można żyć..." Zrób tak samo: kto szuka, znajduje...

Coś jeszcze przychodzi Wam do głowy? Pocałunek

SK

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku