// Ona / Kobieta ma być kobietą

Ona

Kobieta, Raquel Welch, Kim Bassinger, media, manipulacja, moda, kobieta idealna, kłamstwo
Kobieta ma być kobietą

Przyszło nam żyć w czasach, w których media posiadły pewną, niewątpliwą zdolność. Jest nią manipulacja i kreowanie rzeczywistości. Wiadomo od dawna, że kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą. To, co widzimy, to co nas z każdej możliwej strony atakuje, zaczynamy traktować jak coś zupełnie naturalnego. Nie dopuszczamy nawet myśli, że inny sposób bycia może być również bardzo interesujący. Powoli przestajemy samodzielnie myśleć…

 Wykreowany, sztuczny wizerunek kobiety idealnej jako kanon piękna nie do końca nas, facetów, drogie Panie interesuje. Owszem, skłamałbym, gdybym powiedział lub napisał tutaj, że nie zawiesilibyśmy oka na figurze Barbie, czy nie rzucilibyśmy gdzieś w kąt jej sypialni spodni…  Wszystko się zgadza. Tak pewnie by było, ale tylko przez chwilę.

Dziwi mnie zachowanie niektórych z Was, drogie Panie. Wasz pęd do wymyślonego przez kogoś ideału. Szokuje, że poświęcacie tak wiele, aby doprowadzić ciała do określonej przez zupełnie obcą Wam osobę wagi lub do określonego wyglądu. My, płeć tak zwana brzydka, (chociaż patrząc na niektóre egzemplarze, można użyć zupełnie innego określenia) nie oczekujemy od Was naśladownictwa. Nie chcemy wręcz, abyście wszystkie wyglądały jak ta przysłowiowa „tap madl”. Nie tędy droga. Nie sugerujcie się okładkami czasopism, czy kalendarzem Pirelli. Nad wyglądem zamieszczanych tam zdjęć pracuje cały sztab grafików. Często zakompleksionych, nieśmiałych dużych chłopców, którzy za pomocą Photoshopa kreują przyczyny swoich samotnych, nocnych orgazmów. Beth Ditto, wspaniała wokalistka zespołu Gossip, zdeklarowana lesbijka, która absolutnie nie przejmuje się swoją rubensowską figurą, modelka i ikona mody powiedziała, że gdyby zabronić używania Photoshopa i innych tego typu programów, zjawisko anoreksji dawno by zniknęło. Wszystkie problemy zwiazane z odchudzaniem i ich późniejsze konsekwencje traktowane by były jak dżuma, czy inna choroba, która gdzieś kiedyś w przeszłości pojawiła się w świecie siejąc spustoszenie, lecz już nie występuje.

Drogie Panie, WSZYSTKIE JESTEŚCIE PIĘKNE! Każda z Was ma w sobie to, czego my potrzebujemy, czego od Was oczekujemy. Nie chcemy mieć kopii kogoś z okładki magazynu lub z Fashion TV. Chcemy i pragniemy Was takimi, jakimi jesteście, bo takimi właśnie Was kochamy.

 Kobieta powinna być kobietą! Czułość, ciepło, delikatność to są Wasze domeny. Absolutnie nie myślcie, że wolimy zdesperowane na punkcie swojej wagi, czy ogółu wyglądu kobiety. Zdecydowanie nie. Wygląd jest ważny. Ilu facetów, tyle gustów. I to nie jest nic nowego. Z pewnościa jednak wolimy Wasze ciała miękkie i zaokraglone tam, gdzie krągłości są naturalne. Nie lubimy sucharów i kijów od szczotki. Stare marynarskie przysłowie mówi: „Lepiej bujać się na falach, niż rozbić się o skały” . Ktoś, kto z Anji Rubik zrobił ideał kobiecości, bo tak chyba się dzieje śledząc okładki pism dla kobiet, musiał być raczej niepoczytalny, albo ślepy… Przecież to jest koszmar. Kości i odrobina skóry. Dopóki nic nie mówi, to jeszcze można zęby zacisnąć i przez chwilę wytrzymać… Straszne…

Gdzie podziały się takie wzorce kobiecego piękna, jak Jayne Mansfield, Raquel Welch, Kim Basinger, czy Monica Bellucci, które swoim seksapilem gaszą wszystkie współczesne ikony bez zdejmowania nawet rękawiczek?

Powtórzę: kobieta powinna być kobietą. I jeszcze jedno. Pamiętajcie drogie Panie, że INTELIGENCJA JEST SEXY. Dla nas, facetów, nie ma nic gorszego od spędzania, już nie mówię całego życia, bo to się nie da, ale nawet kilku godzin z głupią kobietą. Od Was zależy, gdzie my jesteśmy. Cytując słowa byłej pierwszej damy USA, Hillary Clinton, skierowane do męża: „Gdzie Ty byś był teraz, gdyby nie ja?…”

Drogie Panie, bądźcie sobą, bądźcie mądre i nie bójcie się przeciwstawiać wszystkim  panującym trendom. Dla nas WSZYSTKIE JESTEŚCIE PIĘKNE i wszystkie Was kochamy. Bez obróbki graficznej…

BN

Jayne Mansfield

Kim Basinger

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku