// Porady / Dziesięć nie-przykazań na weekend i nie tylko

Porady

porady, "Bridget Jones"
Dziesięć nie-przykazań na weekend i nie tylko

Na weekend czekamy, jak na zmiłowanie. Można dłużej pospać i wrzucić na luz. Poczucie wolności, nieskrępowania i naturalności bierze u niektórych pań górę nad zdrowym rozsądkiem. A oto lista 10-ciu nie-przykazań na weekend i nie tylko.

1) Dresy– w weekendy lubimy poczuć się luźniej, więc wskakujemy w dresiki. Nie jest to zły pomysł, o ile dresy nie pamiętają lat 80-tych lub 90-tych, nie są porozciągane, tylko mają jakiś wygląd. Wygodny dres nigdy nie jest zły, może sugerować, że udzielamy się sportowo, choć prawda może być zupełnie inna.

2) Wałki na głowie – sobota, nie ma pośpiechu, czas na nałożenie wałków i wypicie kawy. Tylko nie spacerujcie w tych wałkach jak dzień długi!

3) No make-up – ponoć skóra powinna odpocząć, ale taka wersja 100% saute może być szokiem dla tych, którzy znają nas tylko w makijażu. Po prostu mogą mieć problem z rozpoznaniem. Pytanie, kto wtedy będzie w niekomfortowej sytuacji: Ty, czy Twój nieoczekiwany gość… Mascara i róż na policzki to niezbędnik weekendowy.

4) Podomka – raczej rzadko, aczkolwiek zdarza się. To jakiś relikt epoki minionej. I niech sobie zostanie w przeszłości.

5) Maseczka – kiedy jak nie w weekend? Gdzie, jak nie we własnych czterech ścianach? Paradowanie po mieszkaniu w maseczce może być ciężkie dla partnera. Rozumiemy, że jak kocha to wszystko zniesie, ale sama dasz mu asumpt, aby myślami odpłynął do urodziwej koleżanki z pracy, która na pewno jest naturalnie piękna i maseczka jest jej sprawą obcą. Facet jest prosty – nie widział, więc jest przekonany, że tak jest. Jak maseczka, to w łazience – w końcu nasze piękno zawdzięczamy tylko naturze i dobrym genom.:-)

6) Poodpryskiwane pazury–  porządki w domu nie tłumaczą nieestetycznie wyglądających rąk. Pamiętaj, na zęby, dłonie i włosy zwraca uwagę każdy rozmówca. Jeśli lakier odpryśnie, zmyj go całkowicie z paznokci. A do porządków zawsze używaj rękawiczek – oszczędzisz dłonie.

7) Tłuste włosyniewybaczalne. I nie ma wytłumaczenia, ze weekend, że wolne, że generalnie nigdzie nie wychodzimy. Włosy mają być zawsze umyte i estetycznie uczesane. Nie ma terapii szokowej, że jak do pracy to fryzurka jak się patrzy, a jak w domu to barbapapa na głowie.

8)Brudne ubranienie ma rozgraniczenia na ciuchy „domowe” (czytaj zjechane maksymalnie) i „ na wyjścia”. To jakaś stara zasada z czasów, kiedy w sklepach niczego nie było, więc ludzie radzili sobie, jak mogli. Teraz ubrań i sklepów z ubraniami mamy cały wysyp.

9) Bielizna z serii barchanpamiętacie Bridget Jones w scenie rozbieranej w olbrzymich babciowatych barchanach? Weekend sprzyja nieoczekiwanym zbliżeniom, a tu taki klops?! Barchany spowodują, że facetowi odechce się miłych igraszek. Zadbaj o atrakcyjną bieliznę. Nic tak nie pobudza wyobraźni,  jak ładna koronkowa bielizna.

10) Owłosione nogi….. – nogom, jak u sarenki (nie chodzi o zgrabne, jak u sarny, tylko owłosione) mówimy nie! Depilacja obowiązuje cały tydzień i o każdej porze roku. Co prawda to i tamto jest zimą bardziej zakryte, ale zasady zasadami. Punkt ten wiąże się z poprzednim. Dalsze tłumaczenia zbędne. Niedotrzymanie obu punktów może tylko pozbawić Was weekendowych przyjemności.

Weekend służy do odpoczynku, ale nie do odpoczywania od swego właściwego, wypracowanego wizerunku. Możemy nałożyć trochę mniej makijażu, zrobić luźniejszą fryzurkę, ale mamy przypominać siebie. Moja babcia, skądinąd wielka dama, zawsze mawiała, że kobieta ma tak wyglądać w domu, aby w każdym momencie mogła bez wstydu otworzyć drzwi nieoczekiwanym gościom. A nigdy nie wiesz, kiedy Twojemu przystojnemu sąsiadowi zabraknie cukru i zechce zapukać właśnie do Twoich drzwi…. To może być początek pięknej przyjaźni, o ile te drzwi otworzysz….

BB.

 Bridget Jones

zdjęcie: "Bridget Jones"

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku