// Porady / Sztuka podrywu według Scarlett O’Hara

Porady

porady, Vivien Leigh jako Scarlett O'Hara w "Przeminęło z wiatrem"
Sztuka podrywu według Scarlett O’Hara

Scarlett O’Hara z ”Przeminęło z wiatrem” „nie była piękna, ale mężczyźni zadurzeni w niej (…), rzadko zdawali sobie z tego sprawę”. Scarlett miała to coś, co rzucało facetów do jej stóp. Zdobywała każdego, kogo miała ochotę zdobyć i nikt, ani nic nie były w stanie jej przeszkodzić.

A jak to robiła? Wskazówki poniżej – żadne się nie przeterminowały. Przekonaj się o tym sama.

1. Bądź w centrum zainteresowania
Scarlett  „nie potrafiła długo znosić rozmowy, która nie kręciłaby się dokoła niej”.
Śmiała się ze wszystkich dowcipów, nawet tych, które w ogóle nie wydawały się jej śmieszne.  Utwierdzało to panów w przekonaniu, że uważa ich za wybitnych i darzy szczególnymi względami.

Ty też masz skupić na sobie uwagę wszystkich obecnych mężczyzn. Mają widzieć Ciebie, a potem długo, długo nikogo. Kobiety znienawidzą Cię za to, ale to część strategii. W końcu „żadna panna w okolicy, z wyjątkiem może tylko głupiej Kasi Calvert, nie lubiła Scarlett naprawdę”.
Siadaj zawsze w centralnym miejscu, albo stawaj tak, aby widzieli Cię wszyscy i aby zebrać wokół siebie jak najwięcej mężczyzn. Bądź duszą towarzystwa, „królową zabaw”, „flirciarą”. Komplementuj facetów. Pamiętaj, co mówili i to wykorzystuj w czasie rozmowy, aby mieli poczucie, że cieszą się Twoimi szczególnymi względami, skoro wyłowiłaś ich z tłumu. Bądź przy tym błyskotliwa i żywa, a nie „napuszona i sztywna”.

2. Użyj swojego seksapilu i kokietuj na maksa
Scarlett  „wiedziała, jak się uśmiechać, aby na twarzy tworzyły się dołeczki, jak się poruszać, aby szeroka krynolina chwiała się zalotnie, jak patrzeć w oczy mężczyźnie, a potem spuszczać wzrok i tak trzepotać powiekami, aby wydawało się, że drży z niepokoju”.  Kiedy się niecierpliwiła wydymała usta jak obrażone dziecko.

Rób słodkie minki, bądź wesoła i czarująca. Wykorzystuj swoje atuty w 100 procentach – na każdym spotkaniu musisz wyglądać jak milion dolarów. Jeśli masz wąską talię, podkreśl ją, jeśli nogi do nieba – wkładaj możliwie najkrótszą miniówkę.  Długie, falowane włosy to Twój atut? Poprawiaj je seksownie rozgarniając palcami, zarzucaj na boki. A może lazurowo błękitne oczy to Twój znak rozpoznawczy? Podkreśl je fioletowym cieniem i dobrą mascarą, aby w błękicie tym chciał zatonąć każdy Twój rozmówca. I patrz swojemu rozmówcy prosto w oczy. Jak mawiała Scarlett: „Ładna …suknia i czysta cera są wystarczającą bronią do walki z przeznaczeniem”.

3. Nie pokazuj, jaka jesteś mądra (to w tym tkwi Twoja siła)
Co na to „Przeminęło z wiatrem”?- „Może dlatego, że panowie nie wiedzą, czego chcą. Tylko im się wydaje, że wiedzą. I jeżeli daje im się to, czego oczekują, zaoszczędza się sobie wielu przykrości i nie zostaje się starą panną. Bo widzisz, im się wydaje, że lubią małe dziewczyneczki o ptasich apetytach i ptasich rozumach. Panowie nie lubią żenić się z panienkami, które mają więcej rozumu od nich”. Scarlett „nauczyła się, jak przed mężczyznami ukrywać żywą inteligencję pod maską słodkiej i łagodnej miny dziecka”.

Tutaj dużo się nie zmieniło. Mężczyźni nie lubią ładnych i mądrych kobiet, bo trudno im mieć nad nimi kontrolę. Udawaj, że podziwiasz ich intelekt i to, jacy są wspaniali. Będą Cię za to uwielbiać, bo oni lubią komplementy, nawet jak są na wyrost. „Sposobem zainteresowania mężczyzny i podtrzymywania tego zainteresowania jest mówienie o nim, potem zaś stopniowo przenoszenie rozmowy na temat samej siebie – i utrzymywanie jej długo na tym temacie”.

4. Wyznacz sobie cel i konsekwentnie do niego zmierzaj
Scarlett zdobywała każdego, kogo chciała zdobyć, „nie znosiła po prostu, aby jakikolwiek młody człowiek był nie w niej zakochany”.
Jeśli postanowisz poderwać pana XYZ, to musisz być konsekwentna i łatwo się nie zrażać. Mówi, że jest wiecznym singlem i nie ma ochoty się wiązać? Ty sprawisz, że zmieni zdanie i będzie szczęśliwy, że jesteś z nim. Scarlett „ z odziedziczoną po Gerladzie (ojcu) jednotorowością myśli cele swoje widziała jasno przed sobą i szła do nich po najprostszej drodze”.

Pamiętaj przy tym, że „nie zawsze ten wygrywa wyścig, kto biegnie najprędzej”. I żadnych wyrzutów sumienia! Nie Twoją winą jest, że inne dziewczyny „nie umieją utrzymać przy sobie swoich wielbicieli”, facetów, narzeczonych.

5. Bądź uparta, próżna i samowolna
Udawaj tylko, że jesteś słodka, czarująca i płocha. W rzeczywistości łam konwenanse i bądź egoistką zgodnie z powiedzeniem „Każdy myśli o sobie, tylko ja myślę o mnie”. Nie przejmuj się tym, co inni o Tobie mówią, bo jeśli mówią, to dobrze. Przynajmniej zwracasz ich uwagę na siebie. Gorzej byłoby, gdyby nie mówili, bo oznaczałoby to, że jesteś jedną z wielu. A Ty przecież  jesteś jedyna, niepowtarzalna i wyjątkowa. Kobiety czułe, sprawiedliwe i poświęcające się tracą w życiu wiele przyjemności, „na pewno zaś wielu wielbicieli. Życie zaś jest zbyt krótkie, aby można sobie pozwolić na stratę rzeczy tak przyjemnych”.

6. Odstaw na bok przyjaciółki
Pamiętaj, że każda kobieta jest Twoją naturalna rywalką „ w pogoni za tą samą zdobyczą – mężczyzną”.

7. Nie martw się  na zapas
Jeśli coś pójdzie nie tak, nie zaprzątaj sobie tym głowy od razu. Pomyślisz o tym jutro, w końcu jutro też będzie dzień. „Nie ma powodu, aby sprawy nie miały ułożyć się tak, jak tego chcesz”.

SK

*Wszystkie cytaty zaczerpnięte z „Przeminęło z wiatrem”, Margaret Mitchell

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku