// Ona / Czego naprawdę nauczyłyśmy się z bajek Disney’a?

Ona

Disney, Kobieta, bajki a rzeczywistość, książę z bajki, królewna śnieżka
Czego naprawdę nauczyłyśmy się z bajek Disney’a?

Jako mała dziewczynka uwielbiałam filmy Disney’a! Piękne suknie wszystkich księżniczek, a one same pełne empatii, współczucia i… naiwnie wierzące w pojawienie się księcia z bajki. Nigdy nie chciałam być księżniczką, ale wierzyłam, że mój książę się pojawi… jak nie wcześniej, to później. Nie myliłam się! Zjawił się! Zmiótł mnie z powierzchni ziemi, uratował z opresji, był nawet pocałunek w stylu Hollywood! Ale kiedy filmy Disney’a kończą się napisem: „I żyli długo i szczęśliwie”, w moich związkach pojawiała się RZECZYWISTOŚĆ. 

Tego nas uczą księżniczki z bajek Disney’a, jednak my najlepiej wiemy, czym to się naprawdę kończy…

  1. Królewna Śnieżka („Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludkóa.”) udowodniła, że wystarczy leżeć bez ruchu z ustami pomalowanymi naszą ulubioną czerwoną szminką Chanel, a nawet się nie obejrzymy i nasza druga połówka (nawet jeśli jej nie znamy, nie mamy z nią żadnych wspólnych cech, ani nie znamy jej aspiracji) zjawi się gotowa, by nas pocałować. Potrzeba tylko być przepiękną w każdym calu… i cierpliwą jak anioł.
  2. Możesz zmienić swojego faceta! Bella z „Pięknej i Bestii” bardzo dobrze wiedziała, jak sobie poradzić i zmienić strasznego potwora w prawdziwego czarującego księcia. Poważnie! Nawet jeśli nie ma zwyczaju się golić, przycinać paznokci, czy nosi przykrótkie spodnie to nie ma co się przejmować. Jeżeli poświęcisz mu wystarczająco dużo uwagi oraz okażesz miłość, której potrzebuje, to w mig zamieni się w super przystojniaka, o którym śnimy! A więc, wytrwałości, moje drogie!
  3. Wystarczy wybrać się z Matką Chrzestną na zakupy (w naszych realiach to karta kredytowa), uwieść bogatego gościa, i rzucić znienawidzoną pracę – na zawszę! Jeśli jesteś znudzona swoją pracą, to dodaj do powyższej listy swoją śliczną buźkę i efekt murowany! Bierzcie przykład z Kopciuszka.
  4. Nie słuchaj rad rodziców. Przecież żaden potencjalny zięć nie będzie wystarczająco dobry dla Twoich wymagających rodziców! Jeśli Twój wybranek nie ma pracy, albo jego wypłata ledwo starcza, by wiązał koniec z końcem, to nie skreślaj go od razu. Kto wie, może trafi szóstkę w Lotto? Jasmine uciekła z Alladynem, i żyli długo i szczęśliwie („Jasmine i Alladyn”)
  5. Można zmienić swój wygląd dla mężczyzny… nawet jeśli go dobrze nie znamy. Choćby po to, by zwrócił na nas swoją uwagę warto (jak Arielka z „Małej Syrenki”) zmienić swoje ciało, poświęcić swój głos i porzucić rodzinę oraz przyjaciół. Tej ślicznej syrenie się udało, więc jak on woli brunetki, a Ty jesteś blondynką, to biegnij do swojego stylisty fryzur czym prędzej i spraw, by Twój wybranek zawiesił na Tobie wzrok…

Zaczynam się zastanawiać, czy rzeczywiście ten książę z bajek Disney’a był takim bohaterem walcząc ze smokiem, dzięki czemu zyskiwał miłość księżniczek, czy to jednak te księżniczki były na tyle przedsiębiorcze, że wychodziły z siebie, by zwrócić na siebie uwagę tego jednego jedynego? Czy na co dzień to rzeczywiście ten archetypowy mężczyzna o nas zabiega, czy to my używamy tajnych sztuczek, by go od siebie uzależnić? A to wszystko wyniesione z niewinnych bajek dla dzieci….

MB

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku