// Porady / 5 kluczowych różnic pomiędzy prawdziwą miłością i miłością toksyczną.

Porady

porady, Miłość to pasja, różnice pomiędzy miłością toksyczną a miłością prawdziwą
5 kluczowych różnic pomiędzy prawdziwą miłością i miłością toksyczną.

5 kluczowych różnic pomiędzy prawdziwą miłością i miłością toksyczną. Jak się sami zaraz przekonamy bardzo niewinnych, ale czyniących wielką różnicę.


1. W prawdziwej miłości rozwój osobisty jest najważniejszy. Obydwie strony chcą jak najlepiej dla siebie wzajemnie. Zarażają się swoimi pasjami, uczestniczą w rozwoju partnera i cieszy ich ten stan rzeczy.
W toksycznej miłości partnerzy skupiają się na związku i jego technicznych aspektach. Nie ma tu miejsca na rozwój osobisty partnera. Każdy koncentruje się na samorozwoju, a kiedy związek zaczyna cierpieć obwinia partnera, a nie próbuje znaleźć jakiegoś kompromisowego rozwiązania lub odnaleźć winy w sobie.

2. W prawdziwej miłości mamy taki komfort, że możemy posiadać odrębne zainteresowania, przyjaciół i ważne relacje z innymi spoza naszego romantycznego związku, jak przyjaciele, czy koledzy. Możemy realizować nasze zainteresowania, hobby bez strachu przed zazdrością partnera.
W toksycznej miłości istnieje bezgraniczne zaangażowanie i zainteresowanie życiem, pracą drugiej osoby. Nie ma tu miejsca na indywidualne przyjaźnie. To forma współuzależnienia, gdzie jedno nie może istnieć bez drugiego i nie pozwala drugiemu na jakiekolwiek relacje poza związkiem. 

3. W prawdziwej miłości nie walczysz z osobowością partnera, nie próbujesz zmieniać i dostosowywać go do obrazu, jaki masz w głowie. Akceptujesz i kochasz go takiego, jakim jest.
W toksycznej miłości mamy do czynienia z obsesyjną próbą zmiany partnera na kogoś, z kim chciałabyś być, zamiast kochać go za to, kim jest i jaki jest. 

4. W prawdziwej miłości intymność to wolny wybór, który jest rezultatem miłości, zaufania, troski i przyjaźni. Intymność jest ukoronowaniem Waszej miłości, zjednoczeniem Waszych wszechświatów.
W toksycznej miłości partnerzy bardziej przymuszają się do intymności, aby sprostać oczekiwaniom partnera. Seks jest czymś, co powoduje napięcie z powodu braku poczucia bezpieczeństwa i strachu przed odrzuceniem przez partnera. 

5. W prawdziwej miłości każda rozmowa partnerów jest konstruktywna. Partnerzy okazują sobie zrozumienie, pomagają w trudnych sytuacjach, starają się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Najważniejsze fundamenty relacji to miłość i wzajemny szacunek.
W toksycznej miłości rozmowy maja na celu obwinianie, obronę lub manipulowanie partnerem. Często dochodzi do atakowania partnera, aby zrzucić na niego winę za zaistniałą sytuację.

A jaka jest Twoja relacja?

MB

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku