// Miłość / Dla miłości mogę zrobić naprawdę dużo, ale nie wszystko! Tych 5 rzeczy nie poświęcę nigdy!

Miłość

porady, czego nie poświęcę dla miłości
Dla miłości mogę zrobić naprawdę dużo, ale nie wszystko! Tych 5 rzeczy nie poświęcę nigdy!

Miłość, nawet ta wielka i wydawałoby się wieczna ma swoje granice. Granice, których nie można przekroczyć, bo przestaje się być sobą i traci szacunek dla samej siebie. Miłość to ma być pasja, uczucie, które ogarnie Cię w całości i spowoduje, że sięgniesz gwiazd. Nie możesz być narażona na to, że sięgnięcie gwiazd będzie Cię kosztowało upadek na ziemię i roztrzaskanie się w drobny pył.
Zrobię dużo dla miłości, ale nie zrobię wszystkiego i to wiem. Znam granice, których nie przekroczę nawet dla miłości mojego życia, na którą czekałam sporą jego część. Dlaczego? Ponieważ to oznaczałoby zaprzedanie części mojej duszy oraz zniszczenie intergralnej części mnie samej. Muszę chronić siebie, jeśli tego nie zrobię zatracę siebie kawałek po kawałku aż zniknę. Co mi pozostanie? Nic, co byłoby warte kochania.

Nigdy nie poświęcaj dla miłości następujących rzeczy:

1. Tego, kim jesteś.
Po co kochać kogoś, skoro ten ktoś nie kocha Ciebie? Tego, jaka jesteś? Wszyscy chcemy być wyjątkowi i najlepsi dla tych, których kochamy. Musisz jednak spojrzeć prawdzie w oczy i zadać sobie pytanie: Czy mój wybranek mnie kocha? Czy tylko lubi? Czy odwzajemnia miłość, którą mu daję? Często próbujemy się zmieniać, aby jemu się przypodobać, bo czujemy, że kiedy jesteśmy sobą nie do końca wzbudzamy jego zainteresowanie. No więc naginamy się, robimy wszystko, aby się spodobać. Przestajemy być sobą dla niego – niby taka cena za odrobinę uczucia. On nie jest tego wart! Nawet jeśli krótkoterminowo jesteś w stanie udawać kogoś, kim nie jesteś, to nie będziesz Ty. Nie zmieniaj się na potrzeby miłości, na potrzeby osoby, którą kochasz. Bądź sobą. Jeśli nie pokochał Cię takiej, jaka jesteś, to nie pokocha, nawet jeśli mu nieba przychylisz. Miłość jest, albo jej nie ma. Jej się nie da kupić, nie da oszukać. A Ty zasługujesz na najlepsze. On ma kochać Ciebie taką, jaka jesteś! "Jeżeli miłość twoja nie ma żadnych szans, powinieneś zamilknąć, bo nie należy mieszać miłości z niewolnictwem serca. Miłość, która prosi, jest piękna, ale ta, która błaga, jest uczuciem lokajskim." (Exupery)

2. Nie pozwól partnerowi, aby Cię okłamywał albo ranił.
Nie daj przywolenia na to, aby być „tą drugą”, nawet jeśli kochasz jak szalona. Tym go nie zatrzymasz – straci tylko do Ciebie szacunek. Chyba nie chcesz żebrać o miłość, albo kraść ją kawałeczkami od osoby, w którą on się zaangażował? Facet, który obdarza Cię prawdziwą miłością nigdy nie pomyślałby o innej kobiecie, a Ciebie nie wplątałby w sytuację, w której musisz cierpieć, bo kochasz i widzisz, że on jest zaangażowany w inną relację. Jedyną ceną za miłość ma być miłość. Jeśli nie czujesz miłości z jego strony - odejdź. Pamiętaj, jesteś warta wszystkiego! I znajdzie się ktoś, kto Ci to wszystko da! Daj mu tylko szansę.

3. Nie rezygnuj z marzeń.
Marzenia są intergralną częścią nas i tego, kim jesteśmy. Dzięki marzeniom dostarczamy energię do związku, którą zarażamy ukochaną osobę. Nawet jeśli odnajdziesz faceta swoich marzeń nie rezygnuj z siebie. Facet, który będzie Cię kochał prawdziwą miłością wesprze Cię w Twoich celach i pragnieniach i nie będzie wymagał, abyś je poświęciła dla niego. Pamiętaj, że kochać oznacza patrzeć w jednym kierunku. Znajdź kogoś, kto będzie patrzył w tym kierunku, co Ty i nie będzie wymagał zmian i uzależniał Waszej miłości od tego, czy się zmienisz.. "Miłość nie jest skarbem, który się posiadło, ale obustronnym zobowiązaniem". To nie tylko Ty masz z czegoś rezygnować – razem macie się do siebie dostosowywać, bo Wam na sobie zależy. Jeśli zależy tylko Tobie będziesz poświecała swoje marzenia w nieskończoność, ale dla niego to nigdy nie będzie wystarczające. A Ty nigdy nie będziesz wystarczająco dobra.

4. Nie daj zrobić z siebie popychadła
Często początek jest dość niewinny. Kochasz całym sercem tego jednego i chcesz, aby był bardzo szczęśliwy. Przychylasz mu nieba i zapominasz o sobie samej. O tym, że związek, to nie tylko ON jako centrum wszechświata. To Wy – obydwoje tak samo dla siebie ważni. Nikt nie jest ważniejszy w tym układzie. Nie zapominaj o sobie. Pamiętaj, jesteście partnerami. Równorzędni partnerzy nie wymagają akceptacji w zamian za miłość. Równorzędni partnerzy dają z siebie tak samo dużo jak otrzymują od drugiej strony. Czy naprawdę chcesz dostawać NIC za WSZYSTKO? Kiepski interes.... I to ma być Twoje szczęście????

5. Nie zrywaj kontaktu z rodziną i przyjaciółmi.
Nigdy nie zrywaj kontaktu z osobami, które naprawdę Cię kochają i na które możesz liczyć w każdej sytuacji. To Twoja rodzina i przyjaciele. Często, kiedy się zakochujemy tak bardzo oddajemy się romantycznej relacji, że przestajemy mieć czas dla najbliższych. Przesuwamy ich na dalszy plan. Nie wspomnę tutaj o facetach, którzy wręcz wymagają, aby zerwać kontakty z rodziną, bo to dziecinne, nieodcięta pępowina etc. Jeśli facet naprawdę Cię kocha nie będzie Cię odcinał od rodziny, będzie Cię wspierał w kontaktach, a rodzinę szanował. W końcu w idealnym świecie ma zostać jej częścią.

Życzę Wam, abyście nigdy nie stawały przed takimi wyborami. Życzę Wam faceta, dla którego będziecie całym wszechświatem. Pocałunek

SK

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku