// Seks / Seks bez zobowiązań pomoże Ci zapomnieć o rozstaniu

Seks

seks, seks bez zobowiązań, seks z miłością, jak zapomnieć o rozstaniu, jak zapomnieć o nim
Seks bez zobowiązań pomoże Ci zapomnieć o rozstaniu

Rozstania to ciężki i bolesny temat. Najtrudniejsze w rozstaniach jest wyleczenie się z partnera, swoiste wyrzucenie go z umysłu, którym zawładnął. Czasami metodą na szybkie zapomnienie jest wskoczenie do łóżka kogoś nowego. Nie pomoże Ci to zupełnie zapomnieć o rozstaniu, ale zajmiesz się czymś innym, niezwykle przyjemnym. Dlaczego powinnaś znaleźć sobie kogoś nowego, aby zapomnieć o rozstaniu?

Powody poniżej:

1. Przestaniesz myśleć o rozstaniu. Przynajmniej przez chwilę...
Kiedy stracisz swoją wielką miłość uderza to w Twoją psychikę. Czasami może prowadzić do długotrwałej depresji i utraty chęci życia. Seks to najlepsze lekarstwo na depresję w postaci orgazmu i ćwiczeń. Bycie szczęśliwą jest pierwszym krokiem do tego, aby zapomnieć i pozwolić mu odejść z Twojego umysłu.

2. Znowu poczujesz dreszczyk emocji.
Seks i zadowolenie z relacji wyzwalają w mózgu hormon szczęścia - oksytocynę. To z kolei powoduje przywiązanie do drugiej osoby.  Oksytocyna sprawia, że czujesz ciepło, kiedy myślisz o swoim partnerze. Najlepszą drogą pobudzenia hormonu szczęścia jest spotkanie kogoś nowego.

3. Odzyskujesz pewność siebie.
Bycie porzuconym, zostawionym boli jak cholera. Nawet jeśli nieźle się przysłużyłaś do rozpadu tego związku. Po rozstaniu masz poczucie, że czegoś Ci brakuje, skoro Cię zostawił. Może jesteś jakaś niekompletna? Kiedy spotykasz nowego faceta wykazującego niezwykłe zainteresowanie Tobą odkrywasz, że nie jest z Toba aż tak źle, jak sądziłaś. Jesteś super i świat stoi przed Tobą otworem, a w nim mnóstwo fajnych facetów.... I jeszcze cudny seks z tym, którego właśnie poznałaś.

4. Nagle zauważysz , że w morzu są inne ryby..
Bycie w związku wiąże się ze zorbitowaniem na jedną osobę - na partnera, z którym jesteś. Całkiem normalne. Myślisz wtedy, że nie ma nikogo tak doskonałego jak on i że Wy dwoje rozumiecie się wyjątkowo jak z nikim dotąd się nie rozumiałaś. Tworzycie wyspę na której jesteś tylko on i Ty, więc jak masz się rozumieć z kimś innym, skoro nikogo innego do siebie nie dopuszczasz?  Sypianie z kimś innym przypomni Ci, że są całe tysiące facetów, którzy są interesujący, nadają na tych samych falach, co Ty i dadzą Ci serce na dłoni, o ile tylko będziesz zainteresowana.

5. Nieangażowanie się emocjonalne w relację odświeża umysł.
 Związek wymaga pracy. Każdy bez wyjątku. Co to oznacza? To codzienna troska o partnera i wspólne dojrzewanie w relacji, to pokonywanie trudów dnia codziennego i wypracowywanie kompromisów. Wszystko to wymaga ciągłego zaangażowania emocjonalnego. Spotykanie się z facetem zupełnie bez zobowiązań pozwala Ci nie angażować się, być wolną od huśtawek emocjonalnych i ciągłego zastanawiania się, co zrobiłaś nie tak. Tu możesz zjeść ciastko i je mieć - układ idealny.

6. W końcu zrobisz oficjalne pożegnanie swojego opłakiwanego eksa.
Nic tak nie przyspieszy ostatecznego pożegnania z eksem, jak spotykanie się z kimś nowym. Nagle czujesz niesmak po poprzednim związku. Zauważasz, że nie był aż taki idealny. Jeśli trafisz na niewłaściwego faceta, szybko zamknij ten rozdział (nigdy go nie otwieraj nawet na moment) i szukaj kogoś właściwego. Pamiętaj, że niesiesz ze sobą bagaż swych doświadczeń, które nieźle Cię poraniły, ale nie możesz być na tym skoncentrowana, bo przepuścisz szansę, jaka Ci się może nadarzyć. Miej oczy otwarte....

BB Uśmiech

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku