// Ślub / 13 prawd o tym, czym JEST małżeństwo

Ślub

porady, czym jest małżeństwo
13 prawd o tym, czym JEST małżeństwo

1. Małżeństwo to głęboka intymność. Seksualna i emocjonalna.

2. Małżeństwo to pewność, że możesz polegać na partnerze zawsze i wszędzie. On może na Tobie polegać, bo działa to w dwie strony. To współzależność.

3. Małżeństwo to pewność, że choć widział Cię w najgorszych sytuacjach i najgorszej wersji Ciebie, ciągle Cię kocha i nigdy nie przestanie. Masz tą cholerną pewność, że on zawsze będzie z Tobą, bo jego miłość jest niezmierzona jak kosmos.

4. Małżeństwo to wspólne zaśmiewanie się ze starych dowcipów, które słyszeliście już tysiąc razy, ale obydwoje uwielbiacie. Te same historie z przeszłości, które opowiadacie w kółko i które w ogóle się Wam nie nudzą. To Wasze historie - kawałek wspólnego życia.

5. Małżeństwo to wspólne przeżywanie smutnych chwil, odejść bliskich i znajomych.6. Małżeństwo to myślenie o tym, że cokolwiek ma się wydarzyć złego ma to dotknąć tylko Ciebie, bo druga strona by tego nie zniosła.

7. Małżeństwo to trudność z czekaniem na powrót do domu, gdy chcesz podzielić się z partnerem ważną informacją. Chcesz, aby on był pierwszym, który to usłyszy.

8. Małżeństwo to bycie zirytowanym rzeczami, które zawsze Cię irytują i irytowały. Które będę Cię irytować przez następnych naście lat i doskonale o tym wiesz. To tolerowanie ich dla niej lub niego. Wiesz, że w ogólnym zestawieniu to nic nie znaczące błahostki.

9. Małżeństwo to Twoje życzenie, abyś to Ty był tym, kto będzie miał operację, a nie ona. I aby wszystkie choroby przeszły na Ciebie, bo ona jest taka delikatna i nie możesz patrzeć, jak cierpi.

10. Małżeństwo to także codzienna walka. Uczenie się powolne, jak walczyć fair, jak przepraszać, jak słuchać i jak znajdować rozwiązania i kompromisy.

11. Małżeństwo to także danie Twojemu partnerowi prawa do zranienia Cię lub rozczarowania. Jednocześnie dawanie mu możliwości, aby doprowadzał Cię do śmiechu i przynosił powody do radości.

12. Małżeństwo to obietnica. Przysięga, że przejdziecie RAZEM przez najcięższą, ale i najpiękniejszą próbę w swoim życiu. To wspólne upadki oraz upór, aby powstać i iść to celu.

13. Małżeństwo to stan, w którym czujesz, że jest Ci tak dobrze, że chcesz żyć wiecznie, a kiedy przyjdzie czas na opuszczenie ziemskiego padołu chcesz być tym, który odejdzie pierwszy. Bez niej Twoje życie nigdy nie będzie takie samo. Wiesz, że bez niej nie ma życia.

BB

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku