// Ślub / 13 prawd o tym, czym małżeństwo NIE JEST

Ślub

porady, małżeństwo, czym małżeństwo nie jest
13 prawd o tym, czym małżeństwo NIE JEST

Małżeństwo - wydaje nam się, że to bajka, w której nigdy nie będzie kłótni, partner będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania i będziemy żyli długo i szczęśliwie. Jest w tym TROCHĘ prawdy.
Poniżej przedstawiamy, czym małżeństwo nie jest. Warto wiedzieć, aby nie być rozczarowanym.

 1. Małżeństwo nie jest niemodne. Nawet Brad Pitt i Angelina przypieczętowali swój związek małżeństwem, choć ponoć nie było im to potrzebne im do szczęścia.

 2. Małżeństwo nie jest na rok lub dwa. Trzeba być przygotowanym, że to ciężka codzienna praca, ale i niesamowita przyjemność.

 3. Małżeństwo nie jest gromadzeniem rzeczy. To coś nie namacalnego. To radość z codziennego przebywania razem, wspólne radości i smutki. Przeżywacie je razem. I to właśnie czyni małżeństwo takim wyjątkowym.

 4. Małżeństwo nie jest dostawaniem zawsze tego, co się chce. To nie jest dyktatura, a Ty nie jesteś dyktatorem, którego wszystkie zachcianki są spełniane. Nie możesz zawsze wygrywać, bo to oznaczałoby że Twój partner zawsze przegrywa. To nie byłoby dobre dla Waszego małżeństwa, bo długoterminowo nie chciałabyś być z przegranym. Nawet to ciągłe wygrywanie znudziłoby Ci się.

 5. Małżeństwo nie jest żadną skomplikowaną nauką. Zasady są niezwykle proste: lojalność, szacunek i uprzejmość. Tylko tyle. Albo aż tyle.

 6. Małżeństwo nie jest miejscem na permanentną krytykę, ani na jakiekolwiek rodzaj molestowania fizycznego, czy psychicznego. Jeśli będzie to miało miejsce, zrujnuje całkowicie Wasze zaufanie i wiarę w to, że może być idealnie.

 7. Małżeństwo nie jest dla niecierpliwych. Niektóre rzeczy wymagają czasu na dopracowanie. Ty także potrzebujesz czasu, aby zrozumieć pewne zachowania partnera i aby znaleźć rozwiązanie Waszych problemów. Nie oczekuj rozwiązań tu i teraz. 8. Małżeństwo nie jest sklepem całodobowym, w którym możesz kupić lub dostać wszystko. Nie spełni wszystkich Twoich potrzeb i zachcianek. Taką potrzebą może być to, aby ktoś się Tobą zaopiekował. Twój partner nie jest opiekunką, a Ty sama jesteś w stanie zadbać o siebie.

 9. Małżeństwo nie utrzyma się samo. Jeśli skoncentrujesz się tylko na pracy, albo na dzieciach robisz błąd. Wcześniej, czy później rozpadnie się, bo nie będzie między Wami płaszczyzny porozumienia.

 10.  Małżeństwo nie można zostawić samemu sobie, na zasadzie "Jakoś to będzie".. Jesteście razem długi czas i możecie popaść w rutynę. Obydwoje musicie pracować nad małżeństwem, rozniecać ogień i utrzymywać je ekscytującym przez cały czas.

 11. Małżeństwo nie jest nudne. Dwie osoby z różnych domów, w pewnych kwestiach podobne, w wielu różne. Nie może być nudnym obserwowanie kogoś, kto jest tak różny od Ciebie, kto ma odmienne zainteresowania i podejście do życia. A z drugiej strony macie tyle wspólnych cech i tematów. Możesz się uczyć od Twojego partnera, a to nie może być nudne.

 12. Małżeństwo nie jest miejscem, w którym nie ma kłótni. W każdej relacji zawsze są emocje. Trzeba tylko wiedzieć, jak wyrażać i komunikować swoje niezadowolenie i rozczarowanie. Trzeba umieć ze sobą rozmawiać.

 13. Małżeństwo nie jest instytucją, w której zmienisz całkowicie partnera według obrazka, jaki masz w głowie. To miejsce, w którym zaakceptujesz partnera takim, jaki jest, bo takiego go pokochałaś.

Czym jest małżeństwo? "Małżeństwo nie jest sta­nem, jest umiejętnością" (M. Samozwaniec) Mrugnięcie

MB

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku