// On / Dlaczego faceci zdradzają?

On

mężczyzna, zdrada, miłość, niewierność, dlaczego zdradza
Dlaczego faceci zdradzają?

Jeśli kiedykolwiek byłaś ofiarą niewierności, na pewno w kółko zadawałaś sobie pytanie: "Dlaczego to zrobił?". Zadawałaś to pytanie po stokroć i może nawet myślałaś, że jak się dowiesz uchroni Cię to przed ponowną zdradą z jego strony albo zmniejszy twój ból spowodowany zdradą. Prawda jest taka, że poznanie odpowiedzi na pytanie "dlaczego" nie spowoduje, że to się więcej nie wydarzy i nie zmniejszy twojego bólu. Dlaczego? Bo to nie ty zdradziłaś! Jeśli zawsze przestrzegałaś wszelkich zasad w małżeństwie, nigdy nie będziesz w stanie pojąć, dlaczego twój facet szukał seksu na zewnątrz.

Rzeczywistość jest taka, że znając powód zdrady, czyli odpowiedź na pytanie "dlaczego?"  i tak nie powstrzymasz faceta przed kolejną zdradą lub zdradami. Faceci, którzy dopuszczają się zdrady nie potrafią kontrolować swojego zachowania spowodowanego impulsem: pozwalają emocjom wziąć górę. Zamiast zidentyfikować swoje słabe punkty i poprawić je, pozwalają im przejąć kontrolę nad życiem. Nie są w stanie spojrzeć na złe strony zaistniałej sytuacji i wypracować pozytywne rozwiązanie. Zamiast potraktować niewierność jako faktor, który przyczyni się do pogorszenia sytuacji w związku, używają niewierności jako buforu, który ochrania ich przez małżeńskimi problemami. To, co robią to według nich ucieczka w strefę komfortu, a tak naprawdę droga donikąd.

Powody, dla których faceci zdradzają:

1. Faceci zdradzają, kiedy ich potrzeby nie są realizowane w małżeństwie/związku. Są przekonani, że poszukiwanie seksu poza związkiem jest w pełni uzasadnione, jeśli w związku nie dostają tego, co chcą, albo w sypialni panuje straszna nuda. Zaspokajają swoje potrzeby na zewnątrz, ich małżeństwo pozostaje nienaruszone, a oni sami siebie przekonują, że jak długo ich kobieta nie wie, nikt nie jest pokrzywdzony. Problemy małżeńskie są rozwiązane... ale tylko w  ich głowie.

2. Niektórzy faceci nie respektują wyznaczonych granic. Wiedzą, że związek wiąże się z ograniczeniami seksualnymi, co powoduje, że troszkę czują sie winnymi gdy te granice seksualne przekraczają. Im bardziej będziesz tłumaczyła zdradzającemu, że powinien cię traktować z miłością i szacunkiem, tym bardziej będziesz zmniejszała swoją wartość w jego oczach. I tym bardziej zdradzi cię znowu, i znowu i znowu...

 3. Niektórzy faceci lubią dreszcz emocji spowodowany posiadaniem czegoś na boku. Nie potrafią przepuścić okazji i tego dreszczu emocji, którzy towarzyszy zdradzie. Akt zdrady jest dla nich bardziej tematem tabu, aniżeli samym seksem.

 4. Niektórzy faceci myślą, że nie będą prawdziwymi facetami, jeśli nie przyjmą zaproszenia do seksu poza związkiem. Swoją męskość definiują poprzez to, jak bardzo są atrakcyjni dla płci przeciwnejIm więcej uwagi poświęcają im kobiety, im więcej zaproszeń od nich otrzymują, tym bardziej czują się męscy. To bankruci w departamencie: "poczucie własnej wartości".

5. Inni zdradzają, bo skrywają sekret. Na przykład facet jest biseksualny, ale nigdy nie przyznał sie do tego żonie. Może kochać swoją partnerkę, chcieć uchronić małżeństwo poprzez realizowanie swoich seksualnych potrzeb poza związkiem.

6. Faceci lubią poeksperymentować seksualnie. Seks jest integralną częścią związku. Wielu facetów akceptuje fakt, że będą uprawiać seks przez wiele lat z tą samą osobą. Inni potrzebują poeksperymentować i poczuć w łóżku nowe ciało - to ich kręci. Wolą sypiać z wieloma kobietami, bo dzięki temu czują się bogami seksu, którym inni zazdroszczą.

Jakikolwiek jest powód, zna go tylko zdradzający. Przestań grać rolę ofiary i przejmować odpowiedzialność za poczynania swojego niewiernego partnera. Kiedy zadajesz sobie pytanie: "dlaczego?", próbujesz zrozumieć , stawiasz się w pozycji osoby przejmującej odpowiedzialność za zaistniały problem. A przecież to nie Ty zawiniłaś!

Jeśli Twój facet przyłapany na gorącym uczynku - zdradzie będzie próbował ci wmówić, że zrobił to, bo macie problemy małżeńskie, powiedz mu, że żyjesz w tym samym małżeństwie z problemami, tylko ty nie zdradziłaś. Mógł podjąć taką samą decyzję. Jego wybór jest jego odpowiedzialnością, nie twoją. Ty tylko musisz podjąć decyzję, co z tym zrobić. Niezdecydowany

Życzymy Ci takiego, który nie zdradza, bo prawdziwy facet nie zdradza : przeczytaj artykuł "Prawdziwy facet nie zdradza". I jeszcze jedno: "Wierność jest tą wartością, która odróżnia prawdziwych mężczyzn od frajerów. Facet, który zdradza swoją kobietę, jest maksymalnym frajerem!" (K. Król)

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku