// Miłość / Czy to jest miłość, czy to pożądanie?

Miłość

relacje damsko-męskie
Czy to jest miłość, czy to pożądanie?

Miłość i pożądanie. Jak łatwo pomylić jedno z drugim, szczególnie w początkowej fazie związku.Obydwa uczucia powodują rozkosz, której nigdy wcześniej nie doświadczyłaś. Miej pewność, że jesteś w stanie rozróżnić jedno od drugiego. Poniżej kilka wskazówek:

1. Kiedy pożądasz osoba, z którą jesteś jest greckim bogiem. Albo innymi słowy perfekcyjnie wyprofilowanym ciastkiem bez ostrych końcówek. Chodzący ideał. Zejdź na ziemię. Perfekcyjne ciasteczka mają swoje przypalone części, nawet jeśli ich nie widzimy od razu. Masz takie różowe okulary. Pomyśl o tym, co będzie, jak je zdejmiesz.

Kiedy kochasz, Twój partner jest greckim bogiem z urwanym ramieniem. Perfekcyjnie nieperfekcyjny. Ludzki, taki jak Ty! Udawanie, że jest kimś innym jest wyczerpujące i można to nazwać po imieniu: To OSZUSTWO!

2. Kiedy pożądasz mówisz to, co on chce usłyszeć. Ciągle jesteś grzeczna i taktowna, aby go nie urazić. Kiedy on zadaje pytanie, raczej udzielasz bezpiecznych odpowiedzi, które nie koniecznie wyrażają, co w danym momencie czujesz (Myślisz sobie: Ok, do tego jeszcze dojdziemy. Prawda?)

Kiedy kochasz, jesteś realistką. Nie zgadzasz się ze wszystkim, co on powie i wyrażasz to w pełni. To, że Twoje spojrzenie i punkt widzenia różnią się od podejścia Twojego partnera wcale nie oznacza, że do siebie nie pasujecie. Oznacza, co może Cię zszokować, że jesteście różnymi ludźmi. I bardzo dobrze. Otwarte dyskusje są rzeczą i zdrową, i normalną. Dodatkowo widzicie rzeczy z różnych perspektyw, czyli dopełniacie się.

3. Kiedy pożądasz, nie zauważasz  lekkomyślności partnera. Wszystko jest takie gorące, dzieje się szybko. Łatwo jest przeoczyć sprawy naprawdę ważne, jak "ten jego śmiech" (normalnie nie do zaakceptowania), brak pieniędzy (nigdy kogoś takiego nie chciałaś), jego matka (straszna!), które mogą przerodzić się w większy problem z czasem.

Kiedy kochasz, jesteś w stanie wypunktować błędy i niedociągnięcia. Kochasz go i dlatego chcesz, aby stał sie lepszą osobą. Jeśli on kocha Ciebie, zaakceptuje konstruktywną krytykę i postara się zmienić rzeczy, które Ci przeszkadzają nie tylko dla Ciebie, ale także dla własnego dobra. W końcu macie być razem, a życie to sztuka kompromisów.

4. Kiedy pożądasz nie znasz właściwie partnera. Wiesz oczywiście, że lubi kolor niebieski i jedzenie włoskie oraz Ciebie w czerwonych szpilkach. To są tylko powierzchowne informacje. Nie miałaś ani czasu, ani ochoty na dogłębne wnikanie, a wierz mi ten tunel jest dłłłłłłłłłłłłłuuuugi. Pytanie, czy jest w nim światło dla Was?

Kiedy kochasz znasz każdy najmniejszy szczegół. Lubi niebieski, bo wspaniale pasuje do koloru jego oczu. Włoskie jedzenie, bo jako student pracował we Włoszech przez kilka miesięcy i zakochał się w tym kraju. Widzisz, te małe detale Tworzą spójną całość i są intymną częścią jego przeszłości i tego, kim jest. Na to, aby wiedzieć o nim więcej i więcej potrzebujesz czasu i wnikliwych obserwacji oraz wsłuchiwania się w to, co mówi.

5. Jeśli pożądasz, ubierasz się najbardziej wystrzałowo, jak tylko możesz. Nie ma niczego niewłaściwego w chęci idealnego wyglądu, szczególnie jeśli zabiegacie o swoje względy. Wiemy jednak, że idealny wygląd rodem z wybiegów dla modelek kosztuje masę czasu i pieniędzy! Takie nadmierne dbanie o siebie i spędzanie kilku godzin na przygotowaniach do idealnej randki jest oszustwem. Chcesz zrobić jak najlepsze wrażenia, on zresztą też.

Kiedy kochasz, możesz nawet w fazie roztargnienia zapomnieć o bieliźnie. Przed wyjściem sprawdź, czy masz na sobie spódniczkę, buty, pończochy.... W czasie tych ekscytujących piątkowych randek, kiedy przemierzacie różne kluby i kończycie śniadaniem na Placu Trzech Krzyży potrzebujesz komfortu. I nie masz oporów, aby go sobie zapewnić wygodnym obuwiem (on to zrozumie), a nie katowaniem się niewygodnymi szpilkami (bo to go kręci).

6. Kiedy pożądasz nie masz odwagi na opowiadanie jemu o swoich problemach. Boisz sie, że to wywoła ciśnienie i niepotrzebny stres. O problemach rozmawiasz z tymi, którym bezgranicznie ufasz. To oni są Twoją ostoją i wsparciem. Przyznaj sama, że w tej relacji nie jesteś jeszcze na tym etapie. Nie masz do niego na tyle zaufania.

Kiedy kochasz, rozmawiasz z nim o wszystkim. I to jest właśnie miłość. Ufasz mu i wiesz, że Cię nie zostawi w momencie, gdy, masz problemy, nie ważne jak skomplikowane on są. Wysłucha Cię bez osądzania. Przytuli, pomoże, wesprze całym sobą. To właśnie jest miłość.

 7. Kiedy pożądasz cisza jest niezręczna. Nikt z Was nie czuje się komfortowo, kiedy nagle zapada cisza. Czujecie się tak, jakbyście nie mieli sobie nic nie powiedzenia, więc każdy z Was nadrabia, jak może. Jeśli boicie się ciszy i czujecie sie niezręcznie, to znak że to nie jest miłość.

Kiedy kochasz, cisza jest pożądana. Czasami dobrze jest wspólnie pomilczeć. W końcu kiedyś tematy się kończą. Ponoć to najbardziej zaawansowany etap miłości, kiedy jesteście siedząc razem - milczycie.To jest Wasza strefa komfortu. Wyższy stopień wtajemniczenia, to czytanie sobie w myślach.

8. Kiedy pożądasz nie znasz przyszłości. Cieszysz się każdym momentem, który z nim spędzasz. Uwielbiasz jego całą sobą, randki i cały ten stan błogości. Jest tylko tu i teraz. Nie masz absolutnie wyobrażenia, co przyniosą kolejne miesiące. Trochę to przerażające.

 Kiedy kochasz wspólnie planujecie przyszłośćNie ważne, czy się pobierzecie, ale widzisz siebie u jego boku za kilkadziesiąt lat. Wiesz, że on jest Twój i dla Ciebie. Wiesz, że nie będzie łatwo. Będą dobre i złe dni. Będą płaczące dzieci, czasem kłótnie, nieudane wakacje ale będziecie razem i razem przez to przejdziecie. To jest prawdziwa miłość!

 

Wiesz już, czy kochasz, czy to pożądanie? Pamiętaj, że prawdziwa miłość trwa i nigdy nie przemija.

SK

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku