// Miłość / Kiedy przyjaciółka podrywa twojego faceta

Miłość

porady, kiedy przyjaciółka podrywa Twojego faceta
Kiedy przyjaciółka podrywa twojego faceta

Masz najlepszą przyjaciółkę od lat. Ufasz jej jak nikomu innemu, więc opowiadasz wszystkie szczegóły z życia osobistego. A to o tym, jaki twój facet jest wyjątkowy, a to o ostatnim ciężkim czasie w twoim związku. Jesteś pewna, że zatrzymuje je dla siebie. Ona zatrzymuje je dla siebie… Ba, więcej zaczyna wykorzystywać informacje, w których posiadaniu się znajduje, bo podoba się jej twój facet i postanawia go poderwać. Zjawia się często w waszym domu, szczególnie kiedy ciebie w nim nie ma. Zaczyna mieć tajemnice z twoim facetem. Na początku nie reagujesz. W końcu znacie się od lat i nigdy nie gustowałyście w tych samych facetach. Nie masz podejrzeń do momentu, kiedy po raz kolejny wracając po pracy do domu zastajesz tam znowu JĄ. Jakoś lepiej ubraną, rozpromienioną i w siódmym niebie. Potrzebowałaś czasu, ale w końcu dotarło: Ona chce poderwać twojego faceta. Co z tym zrobić? Jak zareagować? 

1. Od razu porozmawiaj z nią.
Rozmowa z nią to pierwszy krok, jaki musisz wykonać. Dokładnie jej powiedz, co zrobiła, albo powiedziała, czym przekroczyła granice. Jeśli kokietuje twojego faceta, zażądaj aby natychmiast przestała. Jeśli to podteksty erotyczne zareaguj od razu zanim zaciągnie go do łóżka. Podczas rozmowy bądź stanowcza. Nie rozmawiaj w miły sposób, jak to zwykłyście rozmawiać normalnie, bo wtedy nie weźmie twoich żądań na poważnie. Zignoruje je i będzie dalej to robiła.

2. Ogranicz kontakty do absolutnego minimum.
Nie jest ważne, czy znacie się od dzieciństwa, czy ze szkoły średniej. Pewnie będziesz zmuszona ograniczyć z nią kontakt. Nawet jeśli z nią porozmawiasz i obieca ci, że sytuacja ulegnie zmianie, bo niby nie miała świadomości, że zachowuje się niewłaściwie. Wasza przyjaźń nigdy już nie będzie taka, jak wcześniej. Sytuacja będzie niekomfortowa i kłopotliwa dla obydwu stron. Ona będzie się czuła bardziej jak znajoma, a nie twoja najlepsza przyjaciółka. Ty już nigdy nie będziesz jej ufać. Jeśli nie ma zaufania, czy można mówić o przyjaźni?

3. Porozmawiaj ze swoim facetem o tej sytuacji.
W czasie rozmowy poproś swojego faceta, aby wyznaczył jasne granice tej znajomości i porozmawiał z nią. Powiedz mu, że ta sytuacja jest dla ciebie niekomfortowa. Wypunktuj, co konkretnie ci się nie podoba: częste rozmowy na komunikatorach, spotkania, jej wizyty u was, kiedy ciebie nie ma w domu. Mów otwarcie, co czujesz. Ona powinna usłyszeć to i od niego i od ciebie, wtedy będzie miała jasny komunikat i zaprzestanie zachowywać się w sposób niewłaściwy i lekceważący. Jak już to załatwione, przechodzisz do następnego kroku.

4. Odseparuj ją od twojego faceta najszybciej jak to możliwe.
Jeśli nie chcesz kończyć tej przyjaźni, spotykaj się z nią sam na sam, bez twojego faceta. Wyjście babskie do klubu lub na kawę mogą być rozwiązaniem. Pamiętaj, aby nie spędzać z nią czasu za często. Wyraźnie dasz jej sygnał, że coś jest nie tak. Bądź oschła w stosunku do niej. W końcu coś się zminiło w waszej relacji.

Musisz zwiększyć dystans w stosunku do swojej przyjaciółki, bo przekroczyła granice, których przekroczyć nie powinna. Nie zapomnij, że ona chce twojego faceta i robi wszystko, aby zwrócić jego uwagę na siebie. Może właśnie jest świeżo po rozstaniu i chce w ten sposób leczyć swoje rany, albo twój facet jest w jej oczach wyjątkowo atrakcyjny i najzwyczajniej w świecie bardzo się jej podoba.? Nie jest ważne, dlaczego to robi, ważne, że ty nie możesz dawać jej możliwości flirtowania ze swoim facetem. Pamiętaj, jesteś grzeczna wyłącznie dla grzecznych!

5. Nie zapraszaj jej do swojego domu.
Twój dom jest twoją świątynią. Różni ludzie przynoszą do niego ze sobą energię pozytywną lub negatywną. Nie chcesz w nim przecież koleżanki, która pożąda twojego faceta i robi wszystko, aby ci go poderwać. Jest zazdrosna o to, że on jest z tobą, a nie z nią. Ta negatywna energia płynąca od niej może mieć negatywny wpływ na twój związek, szczególnie, jeśli mieszkasz ze swoją drugą połówką. Z czasem zaczniesz obwiniać swojego faceta, robić mu awantury. Od tego do kryzysu lub zakończenia związku tylko krok. Twoja przyjaciółka złamała zasady, więc musi ponieść zasłużoną karę. Spotkania z nią (jeśli ciągle masz na nie ochotę) wyłącznie w mieście.

Pamiętaj nie czekaj grzecznie na to, aby przyjaciółka przestała podrywać twojego mężczyznę, bo nagle się spostrzeżesz, że ten facet już nie jest twój, a jej, choć tak bardzo obydwoje zarzekali się, że to tylko znajomość.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku